herb

Witamy na stronie Gmina Sławno

Bieg im. Asi Kenig

13.03.2023

11:24

Agnieszka

bieg - baner

22 kwietnia 2023 r. zapraszamy na Bieg im. Asi Kenig w Sławsku.

czytaj więcej »

Wolne miejsca w przedszkolu

03.02.2023

08:47

Agnieszka

wolne miejsca

Z początkiem stycznia 2023 r. rozpoczęło funkcjonowanie Przedszkole Gminne w Bobrowicach. Są jeszcze wolne miejsca dla maluchów!

czytaj więcej »

Rekrutacja

01.02.2023

15:21

Agnieszka

REKRUTACJA

 

czytaj więcej »

Dotacje na termomodernizację budynków jednorodzinnych

26.09.2022

14:16

Agnieszka

termo

Ruszył nabór wniosków w ramach projektu pn. „Termomodernizacja energetyczna budynków jednorodzinnych wraz z wymianą źródeł ciepła na terenie gminy Sławno”. 

czytaj więcej »

Ankieta o miejscu, w którym żyjemy – CWD Plus

21.06.2022

07:49

Agnieszka

logo

Drogi Mieszkańcu! Jako Partnerstwo Powiatu Sławieńskiego- instrument ZIT przystępujemy do przeprowadzenia diagnozy sytuacji społeczno- gospodarczo-przestrzennej naszego obszaru, czyli terenu Miast Darłowa i Sławna, Powiatu Sławieńskiego oraz gmin Darłowo, Malechowo, Postomino i Sławno.

czytaj więcej »

Nowa siedziba Urzędu

21.02.2022

11:06

Agnieszka

zmiana siedziby

Zmiana siedziby Urzędu Gminy Sławno.

czytaj więcej »

CEEB

05.01.2022

08:40

Agnieszka

CEEB

Przypominamy, że właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

czytaj więcej »

INWESTYCJE 2022

Nowa droga powiatowa Staniewice-Nosalin-Wrześnica cieszy mieszkańców

31.01.2023

14:29

Agnieszka

drogaWspólna inwestycja Powiatu Sławieńskiego, Gminy Postomino i Gminy Sławno polegająca na przebudowie drogi powiatowej od skrzyżowania w Staniewicach przez Nosalin aż do końca miejscowości Wrześnica została zakończona.

czytaj więcej »

Aż trudno uwierzyć, że to świetlica w Brześciu

20.01.2023

13:22

Agnieszka

BPod koniec kwietnia 2022 r. rozpoczęły się prace przy przebudowie, kompleksowym remoncie i termomodernizacji świetlicy wiejskiej w Brześciu. Dziś obiekt zmienił się praktycznie nie do poznania, a po umeblowaniu z pewnością będzie cieszyć mieszkańców.

czytaj więcej »

Nowe Przedszkole Gminne w Bobrowicach już działa! Mamy wolne miejsca!

20.01.2023

09:48

Agnieszka

przedszkoleZ początkiem stycznia 2023 r. rozpoczęło funkcjonowanie Przedszkole Gminne w Bobrowicach. Wspaniały, nowoczesny obiekt, jego otoczenie i wyposażenie powstały dzięki wsparciu ze środków „unijnych”. Prowadzone zajęcia obowiązkowe i dodatkowe dla maluchów oraz część kosztów związanych m.in. z  zakupem materiałów dydaktycznych czy plastycznych są również współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

czytaj więcej »

Przebudowa drogi Pomiłowo-Ugacie

16.01.2023

15:51

Agnieszka

drogaZ końcem 2022 r. zakończyła się przebudowa drogi gminnej Pomiłowo-Ugacie. Zgodnie z założeniami firma Colas Polska Sp. z o.o. przebudowała odcinek drogi o długości prawie 1,3 km – od zjazdu z drogi powiatowej w Pomiłowie w kierunku Ugacia. Dotychczasowa nawierzchnia z kruszywa zastąpiona została jezdnią asfaltową, utwardzono pobocza i wykonano zjazdy.

czytaj więcej »

Uroczyście otwarto rozbudowaną i zmodernizowaną świetlicę w Bobrowiczkach

12.12.2022

12:06

Agnieszka

bobrowiczkiW piątkowe popołudnie, 9 grudnia 2022 r. uroczyście otwarto rozbudowaną i zmodernizowaną świetlicę wiejską w Bobrowiczkach. W wyniku przeprowadzonych prac budowlanych i termomodernizacyjnych obiekt zyskał nowy blask i większą powierzchnię użytkową, na której szczególnie zależało mieszkańcom wsi. Do tego odnowiono wszystkie wnętrza i wyposażono kuchnię w nowe meble.

czytaj więcej »

Zakończył się kolejny etap remontu kościoła w Kwasowie

06.12.2022

12:28

Agnieszka

kwasowoZakończono kolejny etap remontu kościoła pw. Niepokalanego Serca NMP w Kwasowie. Tym razem wykonano remont ściany frontowej wieży wraz z rekonstrukcją drzwi wejściowych. Dzięki temu świątynia prezentuje się dziś wspaniale.

czytaj więcej »

Świetlica w Warszkowie – zupełnie jak nowa

02.12.2022

14:09

Agnieszka

Warszkowo25 listopada 2022 r. odbyła się uroczystość otwarcia zmodernizowanej świetlicy wiejskiej w Warszkowie. To praktycznie nowy obiekt, gdyż prace remontowo-budowlane objęły zarówno wnętrze jak i elewację czy dach budynku.

czytaj więcej »

Urokliwe Tychowo - drogi, ścieżki, zieleńce i miejsca do wypoczynku

02.12.2022

11:54

Agnieszka

TychowoW ciągu ostatnich 2-3 lat Tychowo zmieniło się nie do poznania. W 2013 r. kompleksowo wyremontowano świetlicę wiejską, a później przyszedł czas na kolejne, ważne dla mieszkańców inwestycje. W ostatnich 3 latach wybudowano nowe chodniki – przy drodze wojewódzkiej i drodze powiatowej, sukcesywnie przebudowywana jest droga wojewódzka przez wieś, wybudowano drogi wewnętrzne brukowe i asfaltowe w centrum wsi, zagospodarowano skwer na łuku drogi wojewódzkiej, gdzie powstały ścieżki spacerowe, ławki i siłownia plenerowa. Do tego ukwiecono całe centrum miejscowości, nad którym góruje gotycka świątynia. dzięki temu dziś wieś  wygląda bardzo ładnie i estetycznie.

czytaj więcej »

Otwarto zmodernizowaną świetlicę w Warszkowie

28.11.2022

14:36

Agnieszka

warszkowoW dniu 25 listopada 2022 r. odbyła się uroczystość otwarcia zmodernizowanej świetlicy wiejskiej w Warszkowie. Praktycznie nowy, piękny obiekt – zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz – zachwycił wszystkich przybyłych gości. Były podziękowania i liczne gratulacje.

czytaj więcej »

Symbolicznie otwarto przebudowane drogi gminne w Tychowie

28.11.2022

12:40

Agnieszka

tychowoW piątkowe popołudnie, 25 listopada 2022 r. symbolicznie otwarto nowowybudowane drogi w Tychowie. Dzięki wsparciu w wysokości 1,3 mln zł ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej przebudowano sieć dróg gminnych w Tychowie.

czytaj więcej »

Mieszkanie wspomagane w Gwiazdowie już działa

14.11.2022

10:09

Agnieszka

mieszkanieW dniu 10 listopada 2022 r. symboliczne przekazano klucze dla pierwszych mieszkańców mieszkania wspomaganego typu treningowego w Gwiazdowie. Lokal będący z zasobach gminy Sławno został wyremontowany i w pełni wyposażony dzięki środkom pozyskanym w ramach projektu pn. „Droga do samodzielności ze Sławieńskim Świetlicowem”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa. Spory wkład finansowy wniosła też gmina Sławno.

czytaj więcej »

Zakończyła się budowa kanalizacji sanitarnej we Wrześnicy

27.10.2022

12:52

Agnieszka

kanalizaDobiegły prace związane z realizacją projektu pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków i przyłączami w m. Wrześnica, gm. Sławno, woj. Zachodniopomorskie”. Tym samym konsorcjum firm Bautra Sp. z o. o. i Przedsiębiorstwa Budowlano Inżynieryjnego Spectrum wykonało prace o wartości ponad 1,1 mln zł.

czytaj więcej »

Zakończył się remont i termomodernizacja szkoły we Wrześnicy

24.10.2022

11:06

Agnieszka

wrzesnicaPrzeprowadzono kompleksową termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej we Wrześnicy. Powstała też nowoczesna kotłownia na bazie pompy ciepła oraz instalacja fotowoltaiczną. Na remont uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły czekali od lat.

czytaj więcej »

Świetlica w Tokarach jak nowa

21.10.2022

07:39

Agnieszka

TokaryZakończył się kompleksowy remont i termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Tokarach. Śmiało można stwierdzić, że budynek zmienił się diametralnie i jest obecnie nie do poznania.

czytaj więcej »

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Starym Krakowie

13.06.2022

09:07

Agnieszka

otwarcie-Stary KrakówW piękne, sobotnie popołudnie, 11 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Starym Krakowie. Wydarzeniu towarzyszył Festyn Rodzinny, który przyciągnął rzesze małych i dużych mieszkańców wsi.

czytaj więcej »

Nowa utwardzona droga dedykowana rowerzystom

11.04.2022

09:21

Agnieszka

droga Smardzewo-BobrowiczkiPrzy okazji realizacji inwestycji związanej z budową kanalizacji sanitarnej w Smardzewie uporządkowano i utwardzono drogę łączącą tę wieś z kolonią Bobrowiczek. Trasa ta dedykowana jest rowerzystom i innym miłośnikom aktywności ruchowej, gdyż piękne otoczenie i widoki sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

czytaj więcej »

Nowe wiaty przystankowe na terenie gminy

08.04.2022

14:56

Agnieszka

Warszkowo - przystanekW ostatnim czasie na terenie gminy Sławno zamontowano cztery nowe wiaty przystankowe. Trzy z nich stanęły przy drodze krajowej nr 6 – w Bobrowiczkach, Rzyszczewie i Warszkowie, a jedna centrum miejscowości Żukowo. Nowoczesne, estetyczne, przeszklone konstrukcje służą podróżnym korzystającym z komunikacji publicznej, w tym także dzieciom i młodzieży dojeżdżającym do szkół.

czytaj więcej »

Nowe pomieszczenia świetlicy w Noskowie już gotowe

03.02.2022

12:07

Agnieszka

Noskowo - świetlicaDzięki zakupieniu przez Gminę Sławno dodatkowego lokalu rozbudowano świetlicę wiejską w Noskowie. Powstało wspaniałe pomieszczenie do organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży oraz pomieszczenie gospodarcze – magazyn na potrzeby świetlicy oraz sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich.

czytaj więcej »

Bo współpraca się opłaca – Boleszewo

25.01.2022

07:41

Agnieszka

BoleszewoZakończyły się prace przy utwardzaniu terenu przy nowo wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Boleszewie. Dzięki temu obiekt nie tylko zyskał estetyczne otoczenie ale i nową funkcjonalność. Ułożona kostka betonowa to nie tylko ciągi piesze, gdyż na zapleczu świetlicy wybrukowano teren, który będzie pełnił funkcję placu integracyjnego na zapleczu świetlicy. Będzie tam można organizować wydarzenia plenerowe i spotkania „pod chmurką”.

czytaj więcej »

smog-www
CEEB
efektywnosc
lpr-LOGO
inwestycje
W TRAKCIE REALIZACJI
LINKI-DZIALKI
LINKI - GIAP
LINKI - SIP
LINKI - STRATEGIA ROZWOJU GMINY(1)


sesja

Interpelacje


odpady_komunalne
eVENIO
KOMUNALKA
cmentarze
wynajem_swietlic
zwrot_akcyzy
OCZYSZCZALNIE
przygarminj_mnie
porady_prawne
LINKI - kdr
LINKI-ENERGIA
Linki - Mapa zagrozen


szlak-rowerowy
Linki - kaszuby


LINKI-SPRAWDZ DOWOD
edo -app
LINKI-gmina w liczbach
GNW-linki-prawa

projekt unijny
LINKI-rozbudowa SP


rodo

 

 

 

 

Przebudowa starej szkoły w Żukowie

20.02.2020

09:08

Agnieszka

07 - baner dol strony - Zukowo

Zaadoptowano budynek „starej” szkoły w Żukowie na potrzeby Biblioteki Publicznej Gminy Sławno i Świetlicy Środowiskowej.

czytaj więcej »

Kwasowo 53

19.02.2020

13:50

Agnieszka

06 -baner dol strony - Kwasowo 53

Rewitalizacja budynku wielorodzinnego w Kwasowie.

czytaj więcej »

Ulice w Warszkowie

18.02.2020

14:58

Agnieszka

05 - baner dol strony - Warszkowo

Powstały nowe ulice asfaltowe w Warszkowie.

czytaj więcej »

Smardzewo 45 i 47

18.02.2020

14:06

Agnieszka

04 - baner dol strony - Smardzewo

Kompleksowo wyremontowano i wykonano termomodernizację dwóch budynków wielorodzinnych w Smardzewie - nr 45 i 47.

czytaj więcej »

Boisko wielofunkcyjne w Bobrowicach

18.02.2020

14:03

Agnieszka

03 - baner dol strony - Bobrowice

Wybudowano boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy szkole w Bobrowicach.

czytaj więcej »

Rzyszczewo 37

18.02.2020

14:00

Agnieszka

02 - baner dol strony - Rzyszczewo 37

Wykonano kompleksowy remont i termomodernizację budynku wielorodzinnego nr 37 w Rzyszczewie.

czytaj więcej »

OZE w Sławsku

18.02.2020

13:55

Agnieszka

01- baner dol strony - slawsko

Zamontowano pompy ciepła i panele fotowoltaiczne w szkole w Sławsku.

czytaj więcej »

Droga gminna Warszkowo - Warszkówko

01.03.2018

12:08

Agnieszka

Warszkowko - droga

Przebudowane drogę gminną prowadzącą z Warszkowa do Warszkówka.

czytaj więcej »

Pomost pływający na jeziorze Łętowskim

01.03.2018

12:05

Agnieszka

Letowo - pomost

Wybudowano 114 mb pomostu pływającego na jeziorze Łętowskim.

czytaj więcej »

Droga i wodociąg w Noskowie

01.03.2018

12:02

Agnieszka

Noskowo - droga

Przebudowano drogę i wymieniono wodociąg w Noskowie.

czytaj więcej »

KLUB DZIECIECY

PGWIAZDOWO

PSLAWSKO

przedszkole boleszewo

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE - EKOLUDKI

LINKI - PAJACYKI

sp_bobrowice

sp_slawsko

sp warszkowo

SP WRZESNICA - 2017.09

LINKI-SPZUKOWO

BIBLIOTEKA

KPP-LOGO

KPPSP-LOGO

WKU-LOGO

DLGR

LINKI-SGD

PDS

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Sławno (C) Copyright 2014-2022

TREŚĆ