herb

Witamy na stronie Gmina Sławno

Turniej Piłki Nożnej JUNIOR

21.08.2017

14:18

Agnieszka

JUNIOR 2017-belka

Zapraszamy na Turniej Piłki Nożnej "Junior" do Wrześnicy.

czytaj więcej »

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

18.08.2017

07:11

Agnieszka

akcyza

Przypominamy, że w dniu 31 sierpnia 2017 r. upływa termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego.

czytaj więcej »

Bezpłatne konsultacje psychologiczne i porady prawne

01.02.2017

13:27

Agnieszka

konsultacje

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad radcy prawnego oraz psychologa.

czytaj więcej »

Aplikacja - Od Bałtyku po Kaszuby

16.12.2016

11:09

Agnieszka

baner_aplikacja

Aplikacja ta to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

czytaj więcej »

Karta Dużej Rodziny Gminy Sławno

27.10.2016

11:15

Agnieszka

KDR - zajawka

Ruszyła inicjatywa pod nazwą Karta Dużej Rodziny Gminy Sławno umożliwiająca skorzystanie z ulg, zniżek i rabatów dla rodzin wielodzietnych z terenu naszej gminy.

czytaj więcej »

Działki na sprzedaż

15.07.2016

14:31

Agnieszka

Slider na www - dzialki w Letowie

Gmina Sławno oferuje na sprzedaż działki rekreacyjne nad Jeziorem Łętowskim.

czytaj więcej »

Unieważnienie dowodu osobistego

17.05.2016

12:25

Agnieszka

DOWOD - UNIEWAZNIENI

Zgodnie z Ustawą o dowodach osobistych z dnia 06 sierpnia 2010 r. zgłoszenie utraty dowodu osobistego skutkuje jego nieodwracalnym unieważnieniem w Rejestrze Dowodów Osobistych.

czytaj więcej »

Artykuł o budowie szkoły w Żukowie opublikowano w miesięczniku branżowym Architektura

18.08.2017

09:13

Agnieszka

gW ostatnim, sierpniowym numerze czasopisma branżowego „Architektura murator” opublikowano pięciostronicowy artykuł dotyczący budowy szkoły w Żukowie napisany przez Michała Kołodziejczyka. Autor – jeden z projektantów szkoły opisuje w nim cały proces powstawania koncepcji rozbudowy szkoły, jej zmian – od pomysłu aż do wykonania. Prezentuje wszelkie założenia, przyjęte rozwiązania oraz wprowadzane później modyfikacje. Podkreśla fakt wysokiej energooszczędności budowanego kompleksu przy jednoczesnym zachowaniu spójności zabudowy z historycznym charakterem wsi. Zachęcamy do lektury…

czytaj więcej »

Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Sławno nasza gmina otrzyma ponad pół mln zł na budowę drogi w Łętowie

17.08.2017

14:30

Agnieszka

droga OSir4Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak podpisał z Sylwestrem Kupczykiem – Nadleśniczym Nadleśnictwa Sławno umowę dotycząca współpracy. Dzięki temu jeszcze do końca tego roku wybudowany zostanie prawie 700 metrowy odcinek drogi asfaltowej prowadzącej z Łętowa w stronę Korzybia. Szacuje się, że ok. 75% wartości inwestycji pokryją Lasy Państwowe, które przeznaczyły na ten cel 520 tys. zł.

czytaj więcej »

Nowe okna w szkole w Sławsku

16.08.2017

07:20

Agnieszka

Slawsko043Nieszczelna i zniszczona stolarka okienna w Zespole Szkół w Sławsku została wymieniona. W czasie tegorocznych wakacji ponad 30 starych okien po stronie północno- i południowo-zachodniej budynku zastąpiono nowymi, energooszczędnymi. Także w ścianie szczytowej szkoły od strony boiska wymieniono jedno z okien i zainstalowano 3 kolejne, by doświetlić wnętrze budynku. W kolejnych latach planowana jest wymiana pozostałej stolarki okiennej.

czytaj więcej »

Jest już deszczówka i wodociąg – czekamy na jezdnię

10.08.2017

10:36

Agnieszka

Noskowo1Postępy prac przy budowie drogi gminnej możemy obserwować w Noskowie. Wykonawca - firma Colas Polska Sp. z o. o. zakończyła już układanie wodociągu oraz kanalizacji deszczowej we wsi. Od razu rozpoczęto także budowę chodników, których wykonano już połowę. Ułożono też krawężniki wzdłuż powstającej jezdni, a dzięki temu możliwe jest rozpoczęcie usypywania i zagęszczania podbudowy pod asfalt.

czytaj więcej »

Przebudowa drogi gminnej w Janiewicach

04.08.2017

11:03

Agnieszka

Janiewice - droga przez wies2Trwają prace przy przebudowie drogi gminnej prowadzącej przez Janiewice. W miejsce zniszczonej drogi brukowej powstanie tam ponad 700 m nowej nawierzchni asfaltowej. Na ukończeniu są już prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Wykonywane jest korytowanie na całej długości, które umożliwi ułożenie podbudowy pod powstającą jezdnię i chodniki.

czytaj więcej »

Kolejne prace budowlane wykonano w Żukowie

02.08.2017

09:50

Agnieszka

szkola-018Wakacje w pełni, a prace przy budowie szkoły w Żukowie idą pełną parą. Kładzione sa wykładziny i malowane kolejne pomieszczenia. Zamontowano nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED, a w sali sportowej działa już system nagłośnieniowy. także otoczenie budynku nabiera już wyrazu. Kładzione są bruki w które wkomponowane będą tereny zielone. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z postępu prac.

czytaj więcej »

Wymiana okien w Zespole Szkół w Sławsku

17.07.2017

15:46

Marcin

IMG_20170717_121916

W Zespole Szkół w Sławsku trwają prace polegające na wymianie zniszczonej, nieszczelnej stolarki okiennej. W ich efekcie 33 okna w elewacji północno – zachodniej i południowo – zachodniej zostaną wymienione na energooszczędne okna PCV. Dodatkowo na ścianie szczytowej od strony boiska zamontowane zostaną 3 nowe okna, które doświetlą wnętrze szkoły. Prace budowlane obejmują również wymianę parapetów wewnętrznych oraz częściową wymianę i renowację parapetów zewnętrznych.

Wymiana okien poprawi estetykę budynku, ale przede wszystkim pozwoli na uzyskanie oszczędności w kosztach ogrzewania szkoły w okresie zimowym.

W kolejnych latach planowana jest wymiana pozostałej stolarki okiennej.

czytaj więcej »

Prace przy rozbudowie szkoły w Żukowie

15.07.2017

08:01

Agnieszka

zukowo14Coraz bardziej zaawansowane są prace przy rozbudowie szkoły podstawowej w Żukowie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

czytaj więcej »

Nowe nawierzchnie przy kościele w Starym Krakowie

06.07.2017

15:04

Marcin

IMG_20170704_085214Trwają roboty budowlane przy kościele filialnym w Starym Krakowie. Zakończono już prace polegające na wymianie nawierzchni ciągów pieszych wokół kościoła z kostki betonowej na kostką kamienną pozyskaną od samorządu Województwa Zachodniopomorskiego z rozbiórki dróg wojewódzkich. Nową nawierzchnię z kostki kamiennej zyskuje również droga dojazdowa do kościoła. Na realizację zadania została udzielona Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Franciszka z Asyżu w Barzowicach, dotacja z budżetu Gminy Sławno w kwocie 50 300 zł. Zakończenie prac planowane jest w połowie lipca br.

 

czytaj więcej »

Kolejne prace przy rozbudowie szkoły w Żukowie

30.06.2017

11:34

Agnieszka

szkola14Coraz wspanialej prezentują się wnętrza poszczególnych klas lekcyjnych, korytarze i łazienki w budowanej szkole w Żukowie. W niektórych pomieszczeniach położono już wykładzinę i zamontowano nowoczesne, ledowe oświetlenie. Także w pomieszczeniach sanitarnych i pracowniach na ścianach kładziona jest glazura.

czytaj więcej »

Położono asfalt do Warszkówka

29.06.2017

09:22

Agnieszka

Warszkowko-asfalt3Trwają prace przy budowie drogi gminnej prowadzącej z Warszkowa do Warszkówka. Po ułożeniu krawężników i przygotowaniu zatoki autobusowej wylano już pierwszą warstwę masy asfaltowej, która pojawiła się w miejscu wysłużonego bruku granitowego. Niebawem mieszkańcy Warszkówka będą mogli korzystać z nowej drogi prowadzącej do miejscowości.

czytaj więcej »

Szkoła w Żukowie - postępy prac

21.06.2017

10:40

Agnieszka

zukowo18Trwają kolejne prace przy budowie szkoły w Żukowie, by już we wrześniu br. uczniowie mogli rozpocząć naukę w nowym kompleksie szkolnym z salą gimnastyczną. Oprócz trwających prac wewnątrz i na zewnątrz budynku rozpoczęły się też te związane z otoczeniem - budową dróg, chodników i miejsc odpoczynku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

czytaj więcej »

Umowa dotacji na kanalizację sanitarną i nowa studnię w Sławsku podpisana!

30.05.2017

14:02

Agnieszka

umowa - kanaliza Slawsko7W dniu 30 maja 2017 r. Wicemarszałek Tomasz Sobieraj, reprezentujący Województwo Zachodniopomorskie podpisał z Ryszardem Stachowiakiem – Wójtem Gminy Sławno umowę dotacji. Podczas wydarzenie obecni byli także: Marta Hołowata – Przewodnicząca Rady Gminy Sławno, radna – Marzena Kwiatkowska Dzik, Mariusz Krzymiński – sołtys Sławska i Renata Litwin – Skarbnik. Dzięki podpisanej umowie otrzymamy prawie 1 mln 975 tys. zł na budowę zbiorczej sieci kanalizacji sanitarnej i przebudowę ujęcia wody poprzez wybudowanie nowej studni i przebudowę istniejącej w Sławsku. Zgodnie z założeniami inwestycja realizowana będzie w latach 2018-2019.

czytaj więcej »

Przebudowa drogi do Warszkówka

25.05.2017

14:18

Agnieszka

Warszkowk1Sprawnie przebiegają prace przy budowie drogi gminnej prowadzącej z Warszkowa do Warszkówka. Po usunięciu przeszkadzających w pracach drzew i karpin drogowcy kładą krawężniki przy zaplanowanej zatoce autobusowej. Układana jest podbudowa oraz betonowe obrzeża zatoki i drogi.

czytaj więcej »

Dotacja Gminy Sławno dla Kościoła w Starym Krakowie

18.05.2017

14:31

Agnieszka

umowW dniu 18 maja br. Wójt Gminy Sławno podpisał z Ojcem Rafałem Bartłomiejem Dudkiem reprezentującym Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Franciszka z Asyżu w Barzowicach, umowę dotacji na wykonanie robót budowlanych przy kościele filialnym pw. MB Częstochowskiej w Starym Krakowie. W ramach prac budowlanych kostka betonowa, z której wykonane są nawierzchnie utwardzone wokół kościoła zostanie zastąpiona kostką kamienną pozyskaną z rozbiórki dróg wojewódzkich od samorządu Województwa Zachodniopomorskiego. Nową nawierzchnię z kostki kamiennej zyska również droga dojazdowa do kościoła. Zakończenie prac planowane jest na 15 lipca 2017 r.

czytaj więcej »
12345...23

LINKI-DZIALKI
lpr-LOGO
LINKI - STRATEGIA ROZWOJU GMINY(1)
LINKI - SIP
LINKI - GIAP
inwestycje
LINKI-rozbudowa SP
Linki - kaszuby
odpady_komunalne
Linki - Mapa zagrozen
cmentarze
LINKI - kdr
przygarminj_mnie
GNW-linki-prawa
LINKI-ENERGIA
LINKI-SPRAWDZ DOWOD
KALENDARZ
LINKI-las
LINKI-gmina w liczbach
POLOWANIA-LINK
wynajem_swietlic
szlak-rowerowy
porady_prawne
zwrot_akcyzy
rodzina
STMiG 2017 - BANER
STMiG 2017 - Makroregion - BANER

 

 

 

Szkoła w Żukowie

29.12.2016

12:57

Agnieszka

baner dol strony - szkola zukowo

Trwa budowa szkoły w Żukowie.

czytaj więcej »

Droga w Boleszewie

29.12.2016

12:43

Agnieszka

baner dol strony - Boleszewo - droga

Przebudowano ponad 6 km drogi powiatowej w Boleszewie.

czytaj więcej »

Rozbudowa szkoły w Warszkowie

29.12.2016

12:40

Agnieszka

baner dol strony - Warszkowo - rozbudowa szkoly

Rozbudowano i przebudowano część budynku Szkoły Podstawowej w Warszkowie.

czytaj więcej »

Droga gminna w Tokarach

28.09.2016

14:06

Marcin

baner dol strony - droga Tokary

W Tokarach przebudowano drogę gminną. Prace dofinansowano z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

czytaj więcej »

Mieszkania w Boleszewie

27.09.2016

14:47

Marcin

Boleszewo-mieszkanie

W wyniku adaptacji części budynku byłej szkoły w Boleszewie powstały 4 nowe mieszkania, które weszły do zasobu mieszkaniowego naszej gminy.

czytaj więcej »

Plac zabaw w Gwiazdowie

10.03.2016

14:23

Agnieszka

inwestycje2015-plac zabaw w gwiazdowie

Wybudowano zestaw zabawowy z 3 wieżami, zjeżdżalniami, drabinkami, ścianką wspinaczkową i pajęczyną, zamontowano huśtawki i bujaki, rurę strażacką oraz karuzelę na placu zabaw w Gwiazdowie. Teren ogrodzono i wzbogacono o tablicę regulaminową, ławki i kosze na śmieci.

czytaj więcej »

Droga powiatowa we Wrześnicy

10.03.2016

14:17

Agnieszka

inwestycje-droga wrzesnica

Powiat Sławieński w partnerstwie z Gminą Sławno wykonał przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Wrześnica. Zadanie sfinansowano z budżetów obu jednostek, środków Województwa Zachodniopomorskiego i Unii Europejskiej. Koszt przebudowy ponad 1,4 km drogi to prawie 946 tys. zł.

czytaj więcej »

Wiaty przystankowe

08.03.2016

13:35

Agnieszka

baner dol strony - wiaty przystankowe

Wybudowano wiaty przystankowe i miejsca dla podróżnych m. in. w Sławsku, Gwiazdowie, a ostatnio w.Kwasowie i we Wrześnicy.

czytaj więcej »

Droga w Warszkowie

08.03.2016

13:21

Agnieszka

inwestycje-Warszkowo - schetynowka II

Przebudowano kolejny, 900 metrowy odcinek drogi gminnej w Warszkowie. Na realizację inwestycji uzyskano blisko 590 tys. zł w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. „schetynówek”.

czytaj więcej »

Mieszkania we Wrześnicy

08.03.2016

13:19

Agnieszka

inwestycje-mieszkania-wrzesnica

Zaadoptowano pomieszczenia po byłej przychodni lekarskiej we Wrześnicy na mieszkania komunalne.

czytaj więcej »

PGWIAZDOWO

PSLAWSKO

PAJACYKI

ekoludki

sp_bobrowice

sp warszkowo

sp_zukowo

ZSSlawsko

LINKI- ZS Wrzesnica

KPP-LOGO

KPPSP-LOGO

WKU-LOGO

DLGR

LINKI-SGD

PDS

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Sławno (C) Copyright 2014-2017

TREŚĆ