herb

Witamy na stronie Gmina Sławno

13.10.2017

13:28

Agnieszka

DEN 2017

Bezpłatne konsultacje psychologiczne i porady prawne

01.02.2017

13:27

Agnieszka

konsultacje

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad radcy prawnego oraz psychologa.

czytaj więcej »

Aplikacja - Od Bałtyku po Kaszuby

16.12.2016

11:09

Agnieszka

baner_aplikacja

Aplikacja ta to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

czytaj więcej »

Karta Dużej Rodziny Gminy Sławno

27.10.2016

11:15

Agnieszka

KDR - zajawka

Ruszyła inicjatywa pod nazwą Karta Dużej Rodziny Gminy Sławno umożliwiająca skorzystanie z ulg, zniżek i rabatów dla rodzin wielodzietnych z terenu naszej gminy.

czytaj więcej »

Działki na sprzedaż

15.07.2016

14:31

Agnieszka

Slider na www - dzialki w Letowie

Gmina Sławno oferuje na sprzedaż działki rekreacyjne nad Jeziorem Łętowskim.

czytaj więcej »

Unieważnienie dowodu osobistego

17.05.2016

12:25

Agnieszka

DOWOD - UNIEWAZNIENI

Zgodnie z Ustawą o dowodach osobistych z dnia 06 sierpnia 2010 r. zgłoszenie utraty dowodu osobistego skutkuje jego nieodwracalnym unieważnieniem w Rejestrze Dowodów Osobistych.

czytaj więcej »

Ocalmy od zapomnienia

12.04.2016

09:44

Agnieszka

ocalmy

Minęło 70 lat od przyjęcia odpowiedzialności za ziemię sławieńską przez Polskę i przez nas – jej mieszkańców.

czytaj więcej »

Popołudnie w Archiwum

13.10.2017

13:44

Agnieszka

archiwum5Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Żukowie jest w trakcie zbierania materiałów do książki o swoich prababciach i pradziadkach, którzy osiedlili się w naszych wsiach zaraz po II Wojnie Światowej. Na ten projekt pieniądze zdobyło Stowarzyszenie „Mała Ojczyzna” z Żukowa w ramach konkursu z „Działaj lokalnie”. Do tej pory wywiadów o swoim życiu udzieliło nam 8 osób, które do naszych wsi przybyły z wielu stron świata – z terenu dawnego Związku Radzieckiego, z Niemiec, z Polski centralnej, z terenów dzisiejszej Ukrainy – z Wołynia i spod Lwowa.

czytaj więcej »

Camp tenisa stołowego w Rzyszczewie

10.10.2017

02:06

Agnieszka

karr-pomorze_zachodnie„Camp tenisa stołowego - nasze miejsce do gry”. Tak brzmi tytuł projektu, na który Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rzyszczewo i Rzyszczewko otrzymało dotację w ramach Programu SPOŁECZNIK ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego za pośrednictwem Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA.

czytaj więcej »

Konsultacje Programu Współpracy na 2018 rok

04.10.2017

08:53

Marcin

na strone

Informujemy, iż trwają prace związane z przyjęciem rocznego programu współpracy Gminy Sławno z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok.

Przygotowano wstępny projekt programu współpracy, który przedkładamy do konsultacji, aby zebrać uwagi i opinie organizacji pozarządowych i innych podmiotów działających w sferze pożytku publicznego. Przedstawiony projekt programu jest wersją roboczą, w toku konsultacji będzie on ulegał zmianom. Podejmowane działania związane są z trwającymi pracami nad uchwałą budżetową na rok 2018 r.

czytaj więcej »

Na Harcerskim Starcie

29.09.2017

01:24

Agnieszka

start3W tradycji sławieńskiego Hufca ZHP im. WOP zapisał się już fakt, iż w ostatni piątek września w Domu Harcerza spotykają się zuchy, harcerze i instruktorzy, by wspólnie zainaugurować kolejny rok harcerskiej służby – czasu wypełnionego przygodami, nietypowymi wyzwaniami i możliwością zdobywania nowych doświadczeń. Tegoroczny Harcerski Start, na który przybyło blisko stu osiemdziesięciu członków ZHP i sympatyków naszego stowarzyszenia, rozpoczęto apelem i odczytaniem rozkazu specjalnego druhny hm. Barbary Sobczak – komendanta Hufca ZHP, a następnie udano się na Cmentarz Komunalny, gdzie pod obeliskami upamiętniającymi harcerzy – obrońców Grodna w roku 1939 oraz żołnierzy Armii Krajowej - wystawiono honorową wartę i zapalono znicze. Tam także druh hm. Ryszard Sobczak – zastępca komendanta hufca wygłosił okolicznościową gawędę, w której nawiązał do roli harcerstwa w życiu społeczeństwa, jego tradycjach i współczesnych powinnościach.

czytaj więcej »

"Pływam jak rybka..." z „Małą Ojczyzną”

27.09.2017

01:17

Agnieszka

basen5W środę, 27 września 2017 r. rozpoczął się projekt realizowany przez Stowarzyszenie "Mała Ojczyzna" z Żukowa pod nazwą "Pływam jak rybka...". Projekt obejmuje objęciem nauką pływania uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej z Żukowa i Szkoły Podstawowej z Bobrowic.

czytaj więcej »

Posłuchaj wnusiu...

26.09.2017

14:06

Marcin

IMG_6627Skąd pomysł na projekt „Posłuchaj wnusiu…”?   Stowarzyszenie "Mała Ojczyzna" z Żukowa zajmuje się historią okolicy, w której mieszkamy. Chcemy się dowiedzieć jak najwięcej o ludziach tu mieszkających i o budynkach, zabytkach, o wszystkim co wiąże się z przeszłością. W Archiwum znaleźliśmy mnóstwo ciekawostek z lat powojennych, a teraz chcemy pytać mieszkańców bezpośrednio o ich wspomnienia z dawnych lat. W projekcie biorą udział dzieci i młodzież z SP Żukowo. Sami podzielili się na grupy dwu i trzyosobowe i zaopatrzeni w dyktafony, aparat fotograficzny i kamerę udają się w odwiedziny do najstarszych mieszkańców by zbierać dokumentację do książki. 

czytaj więcej »

Podsumowanie projektu „Działaj Lokalnie – Darłowskie Centrum Wolontariatu”

24.09.2017

01:11

Agnieszka

OSP dl 20173Projekt OSP Stary Kraków pod nazwą „Promocja ruchu i zdrowego gotowania formą integracji społeczności lokalnej” zakończony! W niedzielne popołudnie, 24 września 2017 r. odbyło się spotkanie podsumowujące wspólne działania. Przy kawie, herbacie i pysznych wypiekach naszych gospodyń liczna grupa wolontariuszy i uczestników projektu miała okazje zobaczyć filmy ilustrujące wszystkie tegoroczne działania w ramach projektu, powspominać, wymienić się wrażeniami, ale także podyskutować o planach na przyszły rok.

czytaj więcej »

Podsumowanie „Działaj Lokalnie” OSP Stary Kraków

15.09.2017

12:13

Agnieszka

podsumowanie projektu111-1OSP Stary Kraków w dniu 24 września 2017 r. o godz. 14:00 zaprasza do remizy strażackiej na podsumowanie projektu pn. „Promocja ruchu i zdrowego gotowania formą integracji społeczności lokalnej”. Bez Ciebie nie udałoby się nam stworzyć reportażu z przeprowadzonych wspólnie działań. Pamiętaj jesteś częścią tego projektu: przyjdź, zobacz i oceń.

czytaj więcej »

III rajd pieszy – nordic walking nad Jeziorem Łętowskim z OSP Stary Kraków

08.09.2017

07:11

Agnieszka

NW4Już po raz trzeci Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Krakowie W ramach projektu pn. „Promocja ruchu i zdrowego gotowania formą integracji społeczności lokalnej” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” X Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Darłowskie Centrum Wolontariatu zaprosiła wszystkich amatorów chodzenia z kijkami na wspólny rajd. 3 września 2017 r. liczna grupa zapaleńców, zupełnie niezrażona przelotnymi opadami deszczu udała się nad jezioro Łętowskie, w gminie Sławno. Pod okiem instruktora Mirosława Bierkusa pokonano blisko 10 km trasę przez tereny leśne naszej gminy, doskonaląc tym razem technikę chodzenia. Początkujący mieli okazję zdobyć także podstawową wiedzę jak korzystać z kijków do nordic walking.

czytaj więcej »

Udany festyn rodzinny na zakończenie lata w Starym Krakowie

31.08.2017

10:36

Agnieszka

festyn3Prognozy pogody zapowiadały katastrofę na niedzielę 27 sierpnia 2017 r. Jednak opatrznościowy parasol został rozpostarty nad Starym Krakowem i ani kropla deszczu nie zakłóciła naszego świętowania! Tego dnia odbyła się kolejna impreza w ramach dwóch projektów Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Krakowie pod nazwą „Promocja ruchu i zdrowego gotowania formą integracji społeczności lokalnej”., w ramach programu Działaj Lokalnie oraz projektu „Integracja na fali – wspomaganie rozwoju społeczno – gospodarczego Starego Krakowa i okolic” w ramach programu Społecznik.

czytaj więcej »

Ogłoszenie w sprawie braku uwag i zastrzeżeń do oferty złożonej w trybie uproszczonym - pozakonkursowym

30.08.2017

14:48

Agnieszka

III rajd pieszy – nordic walking nad Jeziorem Łętowskim

30.08.2017

08:01

Agnieszka

nordic walking 3 wrzesnia-1Stowarzyszenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Krakowie w dniu 3 września 2017 r. o godz. 14:00 zaprasza na rajd pieszy tj. nordic walking nad Jeziorem Łętowskim. Zajęcia odbędą się pod okiem drużynowego Mistrza Świata Pana Mirka Bierkusa. Zbiórka uczestników przy remizie strażackiej w Starym Krakowie. Szczegóły na plakacie.

czytaj więcej »

Ogłoszenie o złożeniu oferty w trybie pozakonkursowym

21.08.2017

14:39

Agnieszka

wykrzyknikWójt Gminy Sławno informuje, że w dniu 18 sierpnia 2017 r. do Urzędu Gminy Sławno wpłynęła oferta złożona przez Klub Sportowy „Derby” Gwiazdowo (Gwiazdowo 17, 76-100 Sławno) na realizację w okresie od dnia 08 września 2017 r. do dnia 04 grudnia 2017 r. zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pt. „Rozgrywki drużyny DERBY Gwiazdowo w A Klasie KOZPN”.

Ogłoszenie

Oferta - do pobrania

Festyn rodzinny - zakończenie lata - wielkie grillowanie w Starym Krakowie

17.08.2017

14:55

Agnieszka

OSP STARY KRAKOW FESTYN RODZINNY-1Stowarzyszenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Krakowie wraz z Sołtysem, Radą Sołecką i Klasztorem Benedyktynów w dniu 27 sierpnia 2017 r. o godz. 15:00 zaprasza na festyn rodzinny - zakończenie lata w ramach programu "Integracja na fali wspomaganie rozwoju społeczno - gospodarczego Starego Krakowa i okolic" dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, połączony z wielkim grillowaniem w ramach projektu pt. "Promocja ruchu i zdrowego gotowania formą integracji społeczności lokalnej" dofinansowanego ze środków Programu "Działaj Lokalnie" X Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Darłowskie Centrum Wolontariatu.

czytaj więcej »

Żukowo - ruszyła realizacja projektu z programu Społecznik „Piłkarskie ABC ...:

16.08.2017

13:17

Agnieszka

ABC-logoUczniowski Klub Sportowy Żukowo ogłasza nabór dzieci z obwodu SP w Żukowie (chłopców i dziewczynek) do nowo tworzonej grupy piłki nożnej „Żaków Młodszych” (rocznik 2010-2011). Klub planuje rozpoczęcie treningów z tą grupą dzieci we wrześniu 2017 roku. Więcej informacji (zapisy dzieci) pod nr tel. 722 398 453.

czytaj więcej »

Wakacje w Łętowie

09.08.2017

09:16

Agnieszka

letowo05W Łętowie podczas „Sportowych Wakacji 2017” rozpoczęto kolejne inicjatywy. Wioska szałasowa nadal służy najmłodszym, a rozpoczęto już inne przedsięwzięcia. Trwają przygotowania do wykonania konkursowej makiety na konkurs ogłoszony przez Państwową Inspekcję Pracy, dotyczący bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji.

czytaj więcej »

Sportowe Wakacje również w Sławsku

08.08.2017

14:40

Agnieszka

slawsko5Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Sławsku otrzymało dotację na zorganizowanie wakacji dla dzieci i młodzieży ze Sławska i okolic. Podczas ładnej pogody członkowie stowarzyszenia oraz wolontariusze organizują czas młodym mieszkańcom sołectwa na świeżym powietrzu poprzez grę w piłkę, zawody sportowe, rajdy rowerowe i piesze.

czytaj więcej »

Brzegiem morskim z kijkami - nordic walking

08.08.2017

13:39

Agnieszka

nordic4W niedzielne popołudnie, 6 sierpnia 2017 r. grupa kilkunastu amatorów ruchu na świeżym powietrzu wybrała się do Darłówka Zachodniego, aby spróbować spaceru z kijami morskim brzegiem. Gościny udzielił nam Ośrodek Wypoczynkowy „Róża Wiatrów”, za co serdecznie dziękujemy jego właścicielom. Rozpoczęliśmy obowiązkową rozgrzewką, którą w fachowy sposób przeprowadzili dla nas wykwalifikowani trenerzy: dr Jolanta Zuzda z Politechniki Białostockiej oraz Mirosław Bierkus z Ośrodka Wypoczynkowego „Róża Wiatrów”.

czytaj więcej »

Sportowe Wakacje w Łętowie

07.08.2017

15:29

Agnieszka

letowo5W ramach projektu pt. „Sportowe Wakacje 2017” działaniami objęte zostały dzieci i młodzież z Łętowa i okolicznych miejscowości. Zadanie realizowane jest w okresie od dnia 01 lipca 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2017 r.

czytaj więcej »

Spływ kajakowy rzeką Słupią z OSP Stary Kraków w ramach Programu Społecznik

04.08.2017

10:28

Agnieszka

kajaki 2Stowarzyszenie OSP Stary Kraków zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie w ramach Programu Społecznik zadanie pn. Integracja na fali - wspomaganie rozwoju społeczno - gospodarczego Starego Krakowa i okolic. W dniu 13 sierpnia 2017 r. organizujemy spływ kajakowy rzeką Słupią z Krzyni do Słupska czekamy na wszystkich zainteresowanych. Szczegóły na plakacie.

czytaj więcej »
12345...26

LINKI-DZIALKI
lpr-LOGO
LINKI - STRATEGIA ROZWOJU GMINY(1)
LINKI - SIP
LINKI - GIAP
inwestycje
LINKI-rozbudowa SP
Linki - kaszuby
odpady_komunalne
Linki - Mapa zagrozen
cmentarze
LINKI - kdr
przygarminj_mnie
GNW-linki-prawa
LINKI-ENERGIA
LINKI-SPRAWDZ DOWOD
KALENDARZ
LINKI-las
LINKI-gmina w liczbach
POLOWANIA-LINK
wynajem_swietlic
szlak-rowerowy
porady_prawne
zwrot_akcyzy
rodzina
STMiG 2017 - BANER
STMiG 2017 - Makroregion - BANER

 

 

 

Szkoła w Żukowie

29.12.2016

12:57

Agnieszka

baner dol strony - szkola zukowo

Trwa budowa szkoły w Żukowie.

czytaj więcej »

Droga w Boleszewie

29.12.2016

12:43

Agnieszka

baner dol strony - Boleszewo - droga

Przebudowano ponad 6 km drogi powiatowej w Boleszewie.

czytaj więcej »

Rozbudowa szkoły w Warszkowie

29.12.2016

12:40

Agnieszka

baner dol strony - Warszkowo - rozbudowa szkoly

Rozbudowano i przebudowano część budynku Szkoły Podstawowej w Warszkowie.

czytaj więcej »

Droga gminna w Tokarach

28.09.2016

14:06

Marcin

baner dol strony - droga Tokary

W Tokarach przebudowano drogę gminną. Prace dofinansowano z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

czytaj więcej »

Mieszkania w Boleszewie

27.09.2016

14:47

Marcin

Boleszewo-mieszkanie

W wyniku adaptacji części budynku byłej szkoły w Boleszewie powstały 4 nowe mieszkania, które weszły do zasobu mieszkaniowego naszej gminy.

czytaj więcej »

Plac zabaw w Gwiazdowie

10.03.2016

14:23

Agnieszka

inwestycje2015-plac zabaw w gwiazdowie

Wybudowano zestaw zabawowy z 3 wieżami, zjeżdżalniami, drabinkami, ścianką wspinaczkową i pajęczyną, zamontowano huśtawki i bujaki, rurę strażacką oraz karuzelę na placu zabaw w Gwiazdowie. Teren ogrodzono i wzbogacono o tablicę regulaminową, ławki i kosze na śmieci.

czytaj więcej »

Droga powiatowa we Wrześnicy

10.03.2016

14:17

Agnieszka

inwestycje-droga wrzesnica

Powiat Sławieński w partnerstwie z Gminą Sławno wykonał przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Wrześnica. Zadanie sfinansowano z budżetów obu jednostek, środków Województwa Zachodniopomorskiego i Unii Europejskiej. Koszt przebudowy ponad 1,4 km drogi to prawie 946 tys. zł.

czytaj więcej »

Wiaty przystankowe

08.03.2016

13:35

Agnieszka

baner dol strony - wiaty przystankowe

Wybudowano wiaty przystankowe i miejsca dla podróżnych m. in. w Sławsku, Gwiazdowie, a ostatnio w.Kwasowie i we Wrześnicy.

czytaj więcej »

Droga w Warszkowie

08.03.2016

13:21

Agnieszka

inwestycje-Warszkowo - schetynowka II

Przebudowano kolejny, 900 metrowy odcinek drogi gminnej w Warszkowie. Na realizację inwestycji uzyskano blisko 590 tys. zł w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. „schetynówek”.

czytaj więcej »

Mieszkania we Wrześnicy

08.03.2016

13:19

Agnieszka

inwestycje-mieszkania-wrzesnica

Zaadoptowano pomieszczenia po byłej przychodni lekarskiej we Wrześnicy na mieszkania komunalne.

czytaj więcej »

PGWIAZDOWO

PSLAWSKO

przedszkole boleszewo

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE - EKOLUDKI

PAJACYKI

sp_bobrowice

sp_slawsko

sp warszkowo

SP WRZESNICA - 2017.09

sp_zukowo

KPP-LOGO

KPPSP-LOGO

WKU-LOGO

DLGR

LINKI-SGD

PDS

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Sławno (C) Copyright 2014-2017

TREŚĆ