herb

Witamy na stronie Gmina Sławno

Dotacje na termomodernizację budynków jednorodzinnych

26.09.2022

14:16

Agnieszka

termo

Ruszył nabór wniosków w ramach projektu pn. „Termomodernizacja energetyczna budynków jednorodzinnych wraz z wymianą źródeł ciepła na terenie gminy Sławno”. 

czytaj więcej »

Dodatek - niektóre źródła ciepła

26.09.2022

09:04

Agnieszka

zrodla

czytaj więcej »

Dodatek węglowy

17.08.2022

08:55

Agnieszka

dodatek

W dniu 16 sierpnia 2022 r. w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 1712 opublikowano Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 16 sierpnia 2022 r. w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku węglowego. 

czytaj więcej »

Ankieta o miejscu, w którym żyjemy – CWD Plus

21.06.2022

07:49

Agnieszka

logo

Drogi Mieszkańcu! Jako Partnerstwo Powiatu Sławieńskiego- instrument ZIT przystępujemy do przeprowadzenia diagnozy sytuacji społeczno- gospodarczo-przestrzennej naszego obszaru, czyli terenu Miast Darłowa i Sławna, Powiatu Sławieńskiego oraz gmin Darłowo, Malechowo, Postomino i Sławno.

czytaj więcej »

Nowa siedziba Urzędu

21.02.2022

11:06

Agnieszka

zmiana siedziby

Zmiana siedziby Urzędu Gminy Sławno.

czytaj więcej »

CEEB

05.01.2022

08:40

Agnieszka

CEEB

Przypominamy, że właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

czytaj więcej »

Likwidacja kasy

15.12.2021

14:19

Agnieszka

kasa

Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2022 r. zostanie zlikwidowana kasa w Urzędzie Gminy Sławno.

czytaj więcej »

Zmiana stawki opłaty za odpady - od 1 października!

07.10.2021

22:05

Agnieszka

opłaty

Wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi została ustalona jako iloczyn liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość i stawki opłaty.

 

czytaj więcej »

Door to door

18.02.2021

12:02

Agnieszka

door

Od 1 marca 2021 r. organizujemy i prowadzimy transport osób starszych i niesamodzielnych, Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.

czytaj więcej »

Działki nad jeziorem

15.01.2021

09:54

Agnieszka

działkiJeśli szukasz zacisznego miejsca o sielankowym klimacie - nasza oferta jest właśnie dla Ciebie!

czytaj więcej »

Dożynki Gminne - Łętowo 2022

20.09.202211:09

Agnieszka

dożynkiW minioną sobotę, 17 września 2022 r. na boisku sportowym w Łętowie zorganizowano Dożynki Gminne 2022. To wspaniałe święto wszystkich rolników, sadowników, pszczelarzy i osób związanych z polską wsią przyciągnęło ogromne rzesze uczestników, którzy po „covidowej” przerwie z utęsknieniem czekali na możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 

Wspaniałe tradycje wyplatania wieńców dożynkowych postanowiło kontynuować aż 16 spośród 22 sołectw naszej gminy. Na placu dożynkowym stanęło także 12 sołeckich stoisk gdzie można było spróbować produktów regionalnych, dożynkowych specjałów, swojskiego jadła, czy domowych wypieków. Można było odwiedzić stanowisko koszalińskiego KRUS-u, Banku Spółdzielczego w Sławnie, Centrum Integracji Społecznej w Rzyszczewie oraz artystów-rękodzielników. Na najmłodszych czekały słodkości, kolorowe baloniki i wspaniały, dmuchany plac zabaw.

Uroczystości rozpoczęła polowa msza św. dziękczynna sprawowana przez ks. Jana Turkiela – proboszcza miejscowej parafii oraz ks. Prałata Mariana Dziemianko i ks. Andrzeja Skibińskiego – proboszcza parafii w Sławsku.

Następnie przystąpiono do ceremoniału dożynkowego, który uświetnił swym śpiewem Zespół Wrześniczanki z Wrześnicy. Starostowie dożynek – Elżbieta Gabrych i Zdzisław Izdebski przekazali na ręce Wójta Gminy Sławno – Ryszarda Stachowiaka i Przewodniczącej Rady Gminy Sławno – Marty Hołowatej bochen chleba wypieczony z mąki pochodzącej z ziaren zebranych podczas tegorocznych żniw.

Wójt przywitał wszystkich zebranych i w pierwszych słowach podziękował rolnikom i wszystkim mieszkańcom związanym z pracą na wsi za ich codzienny trud i wysiłek. Następnie głos zabrał Tadeusz Wojciechowski – Wójt Gminy Sławno w powiecie opoczyńskim, który wraz z delegacją przyjął zaproszenie na nasze uroczystości dożynkowe, a także Leszek Kuliński – Wójt Gminy Kobylnica. Życzenia i gratulacje wszystkim rolnikom przekazał Paweł Szefernaker - Sekretarz Stanu MSWiA oraz Piotr Zientarski - Poseł na Sejm RP.

Przyszedł czas na kolejną z kultywowanych u nas tradycji – symboliczne obtańczenie wieńca. Panie w żniwnych wiankach, a panowie ze wspaniałymi przypinkami wirowali wokół wieńca w takt melodii przygrywanych przez Kapelę Ludową z gminy Sławno w powiecie opoczyńskim. Państwo Stefania i Brunon Sikorscy obsypywali tańczących ziarnami pszenicy, winszując zebranym wszelkiej pomyślności.

Sołtysi Gminy Sławno obdarowani zostali przyozdobionymi w kłosy kapeluszami oraz bochnami chleba. Z kolei gospodarz wsi przekazał gościom pachnące woreczki z lawendą. Bochny chleba trafiły również do gości dożynek, a przekazany przez starostów chleb podzielony został pomiędzy wszystkich uczestników uroczystości.

Rozpoczęła się część artystyczna, w której jako pierwsze wystąpiły Wrześniczanki. Następnie zaprezentowali się goście z Gminy Sławno w woj. łódzkim: Zespół Folklorystyczny „Róża” z Gawron przy  muzyce wygrywanej przez Kapelę Ludową. Wójt Tadeusz Wojciechowski dołączył do występujących i śpiewając pieśń przekazał specjalne pozdrowienia zgromadzonym.

Następnie wystąpili najmłodsi z Przedszkola Gminnego w Gwiazdowie. Na scenie zaprezentowali się też uczennice i uczniowie gminnych szkół z Bobrowic, Żukowa, Sławska i Warszkowa. Były tańce, śpiewy i przedstawienia artystyczne. Nie lada atrakcją dla publiczności okazał się pokaz tancerzy z Malechowskiej Misji Breaka a także występ uczestników CIS w Rzyszczewie. Jak zwykle wspaniale zaprezentował się również Zespół Wrzosy z Warszkowa.

Podczas dożynek przeprowadzono też konkurs na najlepszy chleb i tradycyjny wieniec dożynkowy. Zwyciężył chleb wypieczony przez panią Irenę Kotarską ze Smardzewa, a największą ilość punktów jurorów zgromadził wieniec przygotowany przez mieszkańców sołectwa Sławsko. Sponsorami nagród w konkursach była Darłowska Lokalna Grupa Rybacka i Bank Spółdzielczy w Sławnie.

Koncert Cayry oraz chłopaków z Nokaut-u rozgrzał publiczność, która ruszyła na dożynkowy parkiet. Z kolei kwartet – Zespół Impuls z Łupawy przygrywał zgromadzonym niemal do świtu.

* * *

Serdecznie dziękujemy Sołtysowi oraz mieszkańcom Łętowa a także Centrum Integracji Społecznej za owocną współpracę przy przygotowaniu tegorocznych uroczystości dożynkowych.

Podziękowania składamy też na ręce sołtysów i mieszkańców gminy, którzy brali udział w przygotowaniu wspaniałych wieńców, wypieku chlebów i organizacji straganów sołeckich.

Dziękujemy strażakom OSP oraz innym służbom, które dbały o bezpieczeństwo oraz ład i porządek podczas wydarzenia.

Dziękujemy też sponsorom – Darłowskiej Lokalnej Grupie Rybackiej i Bankowi Spółdzielczemu w Sławnie.

Gorące podziękowania kierujemy też do występujących i wszystkich uczestników wydarzenia, którzy mimo niezbyt przyjaznej aury zaszczycili nas swoją obecnością.

Do zobaczenia za rok – 26 sierpnia 2023 r. podczas Dożynek Gminnych 2023, które odbędą się w Noskowie.

 

dozynki  dożynki  dożynki  dożynki  dożynki  dożynki  Dożynki  dozynki  dozynki  dożynki  dożynki  dożynki  dożynki  dożynki  dożynki  dożynki  dożynki  dozynki  dożynki  dozynki  dożynki  dozynki  dożynki  dozynki  dożynki  dożynki  dożynki  

dożynki  dożynki  Dożynki  dożynki  dozynki  d  d  d  do  d  doz  Dożynki  do  do  do  do  do  do  d  dyktando  dyktando  do  do  d  d  dyktando  do  do  do  do  do  do  do  do  do  do  do  do  do  do  do  do  do  do  do  do  doz

 

  do  d  do  do  do  do  do  do  do  do  do  doż  do  do  do  do  do  do  do  do  do  do  do  do  d  d  d  do  do  do  do  do  do  do  do  do  do  do  do  d  do

 

smog-www
door-to-door
CEEB
LINKI1
lpr-LOGO
inwestycje
W TRAKCIE REALIZACJI
LINKI-DZIALKI
LINKI - GIAP
LINKI - SIP
LINKI - STRATEGIA ROZWOJU GMINY(1)


sesja

Interpelacje


odpady_komunalne
eVENIO
KOMUNALKA
cmentarze
wynajem_swietlic
zwrot_akcyzy
OCZYSZCZALNIE
przygarminj_mnie
porady_prawne
LINKI - kdr
LINKI-ENERGIA
Linki - Mapa zagrozen


szlak-rowerowy
Linki - kaszuby


LINKI-SPRAWDZ DOWOD
edo -app
LINKI-gmina w liczbach
GNW-linki-prawa

projekt unijny
LINKI-rozbudowa SP


rodo

 

 

Przebudowa starej szkoły w Żukowie

20.02.2020

09:08

Agnieszka

07 - baner dol strony - Zukowo

Zaadoptowano budynek „starej” szkoły w Żukowie na potrzeby Biblioteki Publicznej Gminy Sławno i Świetlicy Środowiskowej.

czytaj więcej »

Kwasowo 53

19.02.2020

13:50

Agnieszka

06 -baner dol strony - Kwasowo 53

Rewitalizacja budynku wielorodzinnego w Kwasowie.

czytaj więcej »

Ulice w Warszkowie

18.02.2020

14:58

Agnieszka

05 - baner dol strony - Warszkowo

Powstały nowe ulice asfaltowe w Warszkowie.

czytaj więcej »

Smardzewo 45 i 47

18.02.2020

14:06

Agnieszka

04 - baner dol strony - Smardzewo

Kompleksowo wyremontowano i wykonano termomodernizację dwóch budynków wielorodzinnych w Smardzewie - nr 45 i 47.

czytaj więcej »

Boisko wielofunkcyjne w Bobrowicach

18.02.2020

14:03

Agnieszka

03 - baner dol strony - Bobrowice

Wybudowano boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy szkole w Bobrowicach.

czytaj więcej »

Rzyszczewo 37

18.02.2020

14:00

Agnieszka

02 - baner dol strony - Rzyszczewo 37

Wykonano kompleksowy remont i termomodernizację budynku wielorodzinnego nr 37 w Rzyszczewie.

czytaj więcej »

OZE w Sławsku

18.02.2020

13:55

Agnieszka

01- baner dol strony - slawsko

Zamontowano pompy ciepła i panele fotowoltaiczne w szkole w Sławsku.

czytaj więcej »

Droga gminna Warszkowo - Warszkówko

01.03.2018

12:08

Agnieszka

Warszkowko - droga

Przebudowane drogę gminną prowadzącą z Warszkowa do Warszkówka.

czytaj więcej »

Pomost pływający na jeziorze Łętowskim

01.03.2018

12:05

Agnieszka

Letowo - pomost

Wybudowano 114 mb pomostu pływającego na jeziorze Łętowskim.

czytaj więcej »

Droga i wodociąg w Noskowie

01.03.2018

12:02

Agnieszka

Noskowo - droga

Przebudowano drogę i wymieniono wodociąg w Noskowie.

czytaj więcej »

KLUB DZIECIECY

PGWIAZDOWO

PSLAWSKO

przedszkole boleszewo

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE - EKOLUDKI

LINKI - PAJACYKI

sp_bobrowice

sp_slawsko

sp warszkowo

SP WRZESNICA - 2017.09

LINKI-SPZUKOWO

BIBLIOTEKA

KPP-LOGO

KPPSP-LOGO

WKU-LOGO

DLGR

LINKI-SGD

PDS

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Sławno (C) Copyright 2014-2022

TREŚĆ