herb

Witamy na stronie Gmina Sławno

Granty PPGR

19.10.2021

11:51

Agnieszka

granty

Wójt Gminy Sławno – Ryszard Stachowiak zaprasza do udziału w programie Granty PPGR.

czytaj więcej »

Nabór do Klubu Dziecięcego w Gwiazdowie

19.10.2021

08:51

Agnieszka

nabór

W dniu 20 października 2021 r. rozpoczyna się nabór dzieci w wieku 1-3 lata do Klubu Dziecięcego w Gwiazdowie

czytaj więcej »

Zmiana stawki opłaty za odpady - od 1 października!

07.10.2021

22:05

Agnieszka

opłaty

Wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi została ustalona jako iloczyn liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość i stawki opłaty.

 

czytaj więcej »

Boleszewo

26.07.2021

15:14

Paweł

boleszewo

Door to door

18.02.2021

12:02

Agnieszka

door

Od 1 marca 2021 r. organizujemy i prowadzimy transport osób starszych i niesamodzielnych, Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.

czytaj więcej »

Działki nad jeziorem

15.01.2021

09:54

Agnieszka

działkiJeśli szukasz zacisznego miejsca o sielankowym klimacie - nasza oferta jest właśnie dla Ciebie!

czytaj więcej »

Działki budowlane we Wrześnicy

20.10.2020

13:02

Agnieszka

Wrzesnica-dzialki

Gmina Sławno oferuje na sprzedaż nieruchomości położone w obrębie ewidencyjnym Wrześnica, gmina Sławno. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Gminy Sławno nieruchomości zlokalizowane są na terenie pod projektowaną zabudowę mieszkaniową jednorodzinną (28 MN).

czytaj więcej »

Koronawirus

06.03.2020

15:12

Agnieszka

wirus-LOGO

Wszystko co musisz wiedzieć o koronawirusie (COVID-19)! - ZBIÓR najważniejszych informacji, danych kontaktowych, wytycznych. ZAPOZNAJ SIĘ KONIECZNIE!

czytaj więcej »

Wolne miejsca

08.01.2020

13:53

Agnieszka

wolne miejsca - kd

Wolne miejsca w Klubie Dziecięcym w Gwiazdowie!

 

czytaj więcej »

Opłata za śmieci

07.01.2020

07:48

Agnieszka

smiecistawki-link

Uwaga - już od lutego 2020 r. na terenie gminy Sławno obowiązują nowe stawki opłat za gospoarowanie odpadami komunalnymi.

czytaj więcej »

Oświadczenie Wójta Gminy Sławno

10.08.202115:03

Agnieszka

OswiadczenieOświadczenie
Wójta Gminy Sławno
Ryszarda Stachowiaka
w sprawie reportażu TVP1
z dnia 09-08-2021 r.

 

W związku z emisją reportażu w TVP1 w programie ALARM! dnia 09-08-2021 r. dotyczącego sprzedaży mieszkania dla Państwa Stępień przedstawiam poniższe oświadczenie:

Reportaż zawiera jednostronne przedstawienie sprawy, bez ujmowania faktów, które zostały dziennikarzom TVP przedstawione podczas gromadzenia materiałów do programu. Część stwierdzeń to ewidentne kłamstwa, półprawdy lub zdania wycięte z dłuższych wypowiedzi. W sposób naganny, skandaliczny i nieprawdziwy przedstawiono zarówno sytuację Pani Małgorzaty, która rzekomo została skrzywdzona przez Gminę, jak i historię tej osoby w aspekcie udzielanej zarówno Jej jak i jej zmarłemu Ojcu przez wiele lat pomocy.

 1. Ekipa TVP przygotowując materiał do reportażu przebywała na terenie gminy przez trzy dni. Wizyta i rozmowa ze mną trwała 2 godziny i 10 minut. W trakcie spotkania przekazałem wszystkie dokumenty, udzieliłem szerokich wyjaśnień dotyczących zasad sprzedaży mieszkań gminnych, historii sprzedaży przedmiotowej nieruchomości, wskazałem podstawy prawne i szczegółowo udzieliłem wszystkich informacji w tej sprawie. Ku mojemu zaskoczeniu, w reportażu ujęto zaledwie dwie moje małoznaczące wypowiedzi, trwające łącznie 8 sekund!!!!!
   
 2. Sprawa zmiany mieszkania dla Pani Małgorzaty oraz pomocy.
  Przez co najmniej kilkanaście ostatnich lat gmina Sławno, GOPS w Sławnie, a także była Pani Sołtys Janiewic oraz Pan Ryszard Leśniewski (były zastępca Wójta Gminy Sławno) opiekowali się Panią Małgorzatą i Jej Ojcem. Pomoc polegała na dostarczaniu żywności, opału, cięciu drewna opałowego, wykaszaniu terenu wokół domu itp. Pracownicy GOPS pomagali na bieżąco w załatwianiu wszystkich codziennych spraw.
  Po śmierci Ojca Pani Małgorzata pozostała sama. Mogła jedynie liczyć na pomoc Gminy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławnie.
  Mieszkanie, które zajmowała o powierzchni użytkowej 60,66 m2 to 90-letni dom będący w złym stanie technicznym (wilgoć, brak docieplenia wszystkich ścian, stropu i podłóg, stare instalacje elektryczne, wodne, c.o.). Stan techniczny domu przedstawiają zdjęcia załączone do oświadczenia. Podczas wywiadu prosiłem Pana redaktora TVP, aby zaprezentował je w reportażu. Niestety zamiast tych zdjęć pokazano kilkakrotnie zdjęcia wykonane z drona, które przedstawiały dom jako zadbany, w ogólnie dobrym stanie.
  Pani Małgorzata nie była w stanie utrzymać tego domu. Otrzymuje skromną rentę.
  Zamieszkiwanie samotnej niepełnosprawnej osoby w zimnym, zawilgoconym mieszkaniu w złym stanie technicznym o pow. 60,66 m2 było niemożliwe. Powiedziałbym nawet, że NIELUDZKIE. Dom znajduje się na uboczu wsi Janiewice.
  Gmina zaproponowała Pani Małgorzacie zamianę mieszkania na lokal po kapitalnym remoncie (nowa łazienka i kuchnia, centralne ogrzewanie). Mieszkanie znajduje się niecałe 2 km od dotychczasowego miejsca zamieszkania, w centrum wsi Żukowo, w sąsiedztwie sklepu, ze wszystkimi usługami społecznymi w zasięgu.
  W reportażu nie umieszczono wypowiedzi pracownika socjalnego GOPS w Sławnie oraz pani Sołtys Żukowa, które znają tą rodzinę od kilkudziesięciu lat, mimo, że ekipa TVP nagrała z tymi Paniami rozmowę!! Obie panie mają na co dzień kontakt z Panią Małgorzatą.
  W reportażu nie umieszczono również wypowiedzi samej Pani Małgorzaty, która przed kamerą pozytywnie oceniała zmianę mieszkania, zarówno jeśli chodzi o warunki lokalowe, miejsce jak i zakres możliwej do zaoferowania pomocy. Być może wypowiedzi tych Pań nie pasowały do założonego z góry scenariusza reportażu!!! …

   
 3. Sprawa zakupu mieszkania przez siostrę Pani Małgorzaty – Panią Zytę Mataśka.
  Kłamliwe informacje przekazał w reportażu Pan Zbigniew Mataśka. Pani Zyta Mataśka i Jej mąż nigdy nie kontaktowali się ze mną jako Wójtem (czyli od końca 2010 roku) w sprawie pomocy dla nieżyjącego Ojca Pani Mataśka, czy też siostry – Pani Małgorzaty.
  Potwierdzam, iż po śmierci Ojca – Pana Kwiatkowskiego dzwonił do mnie szwagier Pani Małgorzaty - Pan Zbigniew Mataśka z propozycją chęci kupna domu w Janiewicach dla swoich dzieci. Nigdy nie wspominał jednak o chęci opieki nad swoją szwagierką – Panią Małgorzatą.
  Kłamstwem jest jakobym przekazał informację, iż z mieszkania o powierzchni 60 m2 chciałbym stworzyć 4 nowe mieszkania. Jest to fizycznie niemożliwe!!! Nigdy nie planowałem przebudowy ani remontu domu w Janiewicach. Nie podjęto żadnych działań związanych z opracowania projektu przebudowy, nie zabezpieczono też na ten cel żadnych środków finansowych w budżecie Gminy Sławno.
  W reportażu użyto stwierdzenia „wysiedlenie” (pani Małgorzaty), które sugeruje przymusową przeprowadzkę!!! Pani Małgorzata dostała propozycję nowego mieszkania. Po wizycie w nowym mieszkaniu w pełni świadoma zaakceptowała zmianę miejsca zamieszkania.
  Pani Małgorzata otrzymała i nadal otrzymuje wszelką pomoc zarówno ze strony GOPS-u, Gminy jak i Pani Sołtys Żukowa.
   
 4. Prawo Państwa Stępień do mieszkania i jego zakupu.
  Państwo Stępień od 1990 r. byli nauczycielami w szkole w Żukowie. Do dziś Pani Stępień jest nauczycielem tej szkoły. Od 1990 roku posiadali prawo do mieszkania nauczycielskiego (zgodnie z Kartą Nauczyciela). Zawarli umowę najmu na czas nieokreślony. Zamiana mieszkania nastąpiła na podstawie wniosku Państwa Stępień.
  W reportażu zasugerowano, że Państwu Stępień przyznano nowe mieszkanie w Janiewicach. Mieszkanie w Janiewicach jest kontynuacją umowy najmu z 1990 roku.
  Najemcy mieszkań komunalnych na czas nieokreślony, mają ustawowo sztywno zagwarantowane prawo trwałości najmu. W 2020 r. zwolnione przez Państwa Stępień mieszkanie w szkole w Żukowie przyznano rodzinie z trojgiem dzieci.
   
 5. Prawo wykupu mieszkań gminnych przez najemców i Państwa Stępień.
  Jedną z nieprawdziwych informacji w reportażu jest stwierdzenie, jakoby „(…) Wójt przyznał bonifikatę????? (…)”.
  Mieszkanie zostało sprzedane na podstawie obowiązującego prawa, w tym przede wszystkim Uchwały Nr XXI/119/2004 Rady Gminy Sławno z dnia 30 grudnia 2004 roku w sprawie ustanowienia odrębnej własności oraz sprzedaży lokali mieszkalnych i ulg udzielanych najemcom przy sprzedaży tych nieruchomości oraz uchylenia uchwał Rady Gminy Sławno dotyczących wcześniej ustalonych zasad sprzedaży lokali mieszkalnych. Udzielona bonifikata wynika bezpośrednio z zapisów tej uchwały, która stanowi prawo miejscowe. Wójt wykonując postanowienia uchwały nie ma prawa zastosować innej bonifikaty!!!
  Wójt nie „przyznał” lecz ”zastosował bonifikatę zgodnie z uchwałą Rady Gminu Sławno”.
  Dokładnie na takich samych zasadach, z zastosowaniem tej samej bonifikaty, Gmina Sławno na bieżąco sprzedaje mieszkania ich lokatorom.
  Pod koniec lat 90-tych Gmina Sławno sprzedała na takich samych zasadach 38 mieszkań nauczycielom!!! Często były to lokale w nowo wybudowanych budynkach (np. w Żukowie). Państwo Stępień i 3 inne rodziny nauczycielskie nie mogły wykupić mieszkań, gdyż były one zlokalizowane w budynkach szkolnych. W ciągu ostatnich 10 lat gmina sprzedała z takimi samymi bonifikatami 6 mieszkań. Przy sprzedaży mieszkania dla Państwa Stępień nie zastosowano żadnych odstępstw od zasad obowiązujących do tej pory. 
  Państwo Stępień skorzystali z prawa wykupu mieszkania w 2020 r., inni nauczyciele skorzystali z tego prawa w 1998 roku.
  W załączeniu przedstawiam zestawienie sprzedanych mieszkań nauczycielskich w 1998 roku oraz zestawienie mieszkań sprzedanych po 2011 roku.
   
 6. Sprawa rzekomych dotacji na budowę kanalizacji /czy też wodociągu?????
  Stwierdzenie jakoby Gmina Sławno w zamian za sprzedane mieszkanie uzyskała wielomilionowe dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie na budowę kanalizacji jest KŁAMSTWEM!!!
  Gmina Sławno w ostatnich latach nie uzyskała żadnej dotacji z WFOŚiGW w Szczecinie na budowę kanalizacji czy też sieci wodociągowej.
  Gmina ubiegała się jedynie o pożyczkę (nie jest to forma dotacji) w „Ogólnopolskim programie gospodarki wodno-ściekowej poza granicami aglomeracji ujętych w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych” na budowę sieci kanalizacji i wodociągu w Sławsku.
  W naszym województwie zgłoszono 4 wnioski, z czego 3 gminy swoje wnioski wycofały. Jedynie Gmina Sławno wniosku nie wycofała i pożyczkę otrzymała na podstawie Uchwały Nr 27/2020 Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie z dnia 23 marca 2020 roku.
  Pan Robert Stępień nie jest i nigdy nie był członkiem Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Szczecinie.
  Program pożyczek nie cieszył się zainteresowaniem gmin. Wojewódzki Fundusz pośredniczył przy zawieraniu umowy pożyczki.
  Powiązanie faktu sprzedaży mieszkania Państwu Stępień i ubiegania się Gminy Sławno o mało atrakcyjną pożyczkę z NFOŚiGW w Warszawie jest, po prostu BZDURĄ!!!
   
 7. Zgodność  z prawem sprzedaży mieszkania z bonifikatą.
  Fakt sprzedaży mieszkań jest znany od ponad roku. Skargę w tej sprawie skierowano do Wojewody Zachodniopomorskiego – nadzorującego działalność gmin w naszym województwie. Skargę rozpatrywała też Rada Gminy Sławno. Nie stwierdzono nieprawidłowości.

 

Wójt Gminy Sławno
Ryszard Stachowiak

 

Sprzedaż lokali mieszkalnych nauczycielom w 1998 roku

Adres

Data
aktu notarialnego

Powierzchnia

Cena
sprzedaży

Udzielona
bonifikata

Bobrowiczki

23.02.1998r.

- lokal mieszkalny - 85,80 m2
- pomieszczenia przynależne - 14,50 m2

 6 453,00 zł

 8 202,00 zł

Bobrowiczki

23.02.1998r.

- lokal mieszkalny - 58,60 m2
- pomieszczenia przynależne - 14,20 m2

 5 560,00 zł

 4 815,00 zł

Bobrowiczki

23.02.1998r.

- lokal mieszkalny - 61,20 m2
- pomieszczenia przynależne - 14,20 m2

 5 760,00 zł

 5 015,00 zł

Bobrowiczki

23.02.1998r.

- lokal mieszkalny - 85,10 m2
- pomieszczenia przynależne - 13,40 m2

 8 005,00 zł

 7 020,00 zł

Bobrowiczki

23.02.1998r.

- lokal mieszkalny - 61,00 m2
- garaż - 13,60 m2

 4 737,00 zł

 5 988,00 zł

Bobrowiczki

23.02.1998r.

- lokal mieszkalny - 63,40 m2
- garaż -14,50 m2

 6 475,00 zł

 5 730,00 zł

Gwiazdowo

09.06.1998r.

- budynek mieszkalny - 63,10 m2
- budynek gospodarczy - 23,50 m2

 5 930,00 zł

 4 140,00 zł

Gwiazdowo

09.06.1998r.

- budynek mieszkalny - 63,10 m2
- budynek gospodarczy - 27,20 m2

 5 284,00 zł

 5 074,00 zł

Kwasowo

14.05.1998r.

- lokal mieszkalny - 70,83 m2
- pomieszczenia przynależne - 32,30 m2

 4 074,00 zł

 3 936,00 zł

Kwasowo

21.04.1998r.

- lokal mieszkalny - 64,49 m2
- pomieszczenia przynależne - 20,90 m2

 3 570,00 zł

 3 960,00 zł

Kwasowo

17.08.1998r.

- lokal mieszkalny - 101,69 m2
- pomieszczenia przynależne - 55,0 m2

 12 495,00 zł

 7 305,00 zł

Pomiłowo

30.04.1998r.

- lokal mieszkalny - 65,61 m2
- piwnica - 5,50 m2

 4 752,00 zł

 4 368,00 zł

Pomiłowo

30.04.1998r.

- lokal mieszkalny - 71,21 m2
- piwnica - 9,50 m2

 6 145,00 zł

 4 065,00 zł

Pomiłowo

03.06.1998r.

- lokal mieszkalny - 47,0 m2
- piwnica - 3,70 m2
- strych - 28,20 m2

 4 545,00 zł

 2 525,00 zł

Sławsko

29.06.1998r.

- lokal mieszkalny - 52,50 m2
- budynek gospodarczy - 68,50 m2

 3 682,00 zł

 4 308,00 zł

Sławsko

29.06.1998r.

- lokal mieszkalny - 49,80 m2

 2 362,00 zł

 3 018,00 zł

Sławsko

22.07.1998r.

- lokal mieszkalny - 91,0 m2
- budynek gospodarczy - 80,40 m2

 5 848,00 zł

 5 848,00 zł

Sławsko

29.06.1998r.

- lokal mieszkalny - 61,40 m2
- garaż - 23,30 m2

 2 624,00 zł

 3 066,00 zł

Tychowo

25.01.1998r.

- budynek mieszkalny - 62,7 m2

 4 030,00 zł

 2 820,00 zł

Warszkowo

25.02.1998r.

- lokal mieszkalny - 92,7 m2
- budynek gospodarczy - 14,0 m2
- piwnica - 9,20 m2 garaż - 8,20 m2

 6 066,00 zł

 7 894,00 zł

Warszkowo

25.02.1998r.

- lokal mieszkalny - 77,5 m2
- budynek gospodarczy - 3,3 m2
- piwnica - 8,80 m2
- garaż - 8,20 m2

 4 780,00 zł

 6 180,00 zł

Warszkowo

18.03.1998r.

- lokal mieszkalny - 78,4 m2
- budynek gospodarczy - 3,20 m2
- piwnica - 6,90 m2
- dwa garaże - 19,0 m2

 4 835,00 zł

 6 180,00 zł

Warszkowo

25.02.1998r.

- lokal mieszkalny - 80,2 m2
- budynek gospodarczy - 2,90 m2
- piwnica - 6,30 m2
- garaż - 8,20 m2

 4 856,00 zł

 6 294,00 zł

Warszkowo

25.02.1998r.

- lokal mieszkalny - 39,5 m2
- budynek gospodarczy - 3,20 m2
- piwnica - 7,60 m2

 2 464,00 zł

 3 156,00 zł

Warszkowo

25.02.1998r.

- lokal mieszkalny - 78,4 m2
- budynek gospodarczy - 3,20 m2
- piwnica - 7,50 m2
- garaż - 9,50 m2

 4 620,00 zł

 5 940,00 zł

Warszkowo

25.02.1998r.

- lokal mieszkalny - 80,2 m2
- budynek gospodarczy - 2,90 m2
- piwnica - 6,10 m2
- garaż - 9,50 m2

 4 706,00 zł

 6 054,00 zł

Warszkowo

25.02.1998r.

- lokal mieszkalny - 56,5 m2
- budynek gospodarczy - 3,20 m2
- piwnica - 5,40 m2
- garaż - 9,50 m2

 3 390,00 zł

 4 320,00 zł

Warszkówko

20.05.1998r.

- budynek mieszkalny - 295,9 m2

 20 000,00 zł

 15 540,00 zł

Wrześnica

25.05.1998r.

- lokal mieszkalny - 68,3 m2
- pomieszczenia gospodarcze - 39,0 m2
- piwnica - 9,40 m2

 6 755,00 zł

 6 755,00 zł

Wrześnica

25.05.1998r.

- lokal mieszkalny - 59,3 m2
- pomieszczenia gospodarcze - 37,6 m2
- piwnica - 11,20 m2

 6 220,00 zł

 6 220,00 zł

Wrześnica

22.05.1998r.

- lokal mieszkalny - 82,3 m2

 5 705,00 zł

 5 705,00 zł

Wrześnica

21.01.1998r.

- lokal mieszkalny - 112,6 m2
- pomieszczenia gospodarcze - 62,0 m2

 10 515,00 zł

 7 017,00 zł

Wrześnica

26.06.1998r.

- lokal mieszkalny - 71,3 m2
- piwnica - 17,20 m2

 5 746,00 zł

 3 974,00 zł

Wrześnica

21.01.1998r.

- lokal mieszkalny - 117,8 m2
- pomieszczenia gospodarcze - 70,5 m2

 11 025,00 zł

 7 255,00 zł

Żukowo

04.12.1998r.

- lokal mieszkalny - 87,5 m2
- pomieszczenia gospodarcze - 7,94 m2
- garaż - 16,10 m2

 9 610,00 zł

 8 600,00 zł

Żukowo

24.11.1998r.

- lokal mieszkalny - 82,9 m2
- pomieszczenia gospodarcze - 7,94 m2
- garaż - 18,30 m2

 7 890,00 zł

 10 320,00 zł

Żukowo

04.12.1998r.

- lokal mieszkalny - 74,4 m2
- pomieszczenia gospodarcze - 7,94 m2
- garaż - 15,30 m2

 6 932,00 zł

 8 838,00 zł

Żukowo

18.09.1998r.

- budynek mieszkalny - 86,3 m2
- piwnica - 8,30 m2

 8 840,00 zł

 6 340,00 zł

 

 Zestawienie sprzedaży  mieszkań gminnych dla uprawnionych lokatorów w latach 2011-2020

lp.

rok

miejscowość

rodzaj
nieruchomości

powierzchnia

wartość

uwaga

wartość
po bonifikacie

1

2012

Łętowo

lokal mieszkalny

42,70 m2
+ piwnice 37,30m2
+ strych 6,10 m2
+ 2 pom. gosp. 26,10 m2

69 820,00 zł

bonifikata 70% - nie skorzystano z dodatkowej bonifikaty 20% (spłata w ratach)

20 946,00 zł

2

2013

Stary Kraków

lokal mieszkalny

81,95 m2
+ piwnice 36,20 m2

91 140,00 zł

bonifikata 70% - nie skorzystano z dodatkowej bonifikaty 20% (spłata w ratach)

27 342,00 zł

3

2013

Wrześnica

budynek mieszkalny

71,06 m2

143 700,00 zł

bonifikata 70% - nie skorzystano z dodatkowej bonifikaty 20% (spłata w ratach)

43 110,00 zł

4

2016

Rzyszczewo

budynek mieszkalny z wydzielonymi dwoma lokalami mieszkalnymi (były budynek szkoły)

64,4 m2
+ piwnica 8,82 m2

57 050,00 zł

bonifikata 70% - nie skorzystano z dodatkowej bonifikaty 20% (spłata w ratach)

17 115,00 zł

5

2016

Rzyszczewo

89,1 m2
+ piwnica 8,7 m2

78 570,00 zł

bonifikata 70% - nie skorzystano z dodatkowej bonifikaty 20% (spłata w ratach)

23 571,00 zł

6

2019

Stary Kraków

lokal mieszkalny

67,67 m2
+ piwnica 21,65m2
+ pom. gosp. 35,42 m2
(suma 124,74 m2)

75 057,00 zł

bonifikata 70% - nie skorzystano z dodatkowej bonifikaty 20% (spłata w ratach)

22 653,00 zł

7

2020

Janiewice

budynek mieszkalny

60,66 m2
+ pom. gosp. 27,41 m2
+ piwnica 19,00 m2

118 300,00 zł

bonifikata 70 % + za wpłatę całej kwoty gotówką z pozostałej części 20% co daje łącznie 86% bonifikaty

28 392,00 zł

 

 

Stan techniczny nieruchomości w Janiewicach

Janiewice1 Janiewice2 Janiewice3 Janiewice4 Janiewice5 Janiewice6 Janiewice7 Janiewice8 Janiewice9 Janiewice10

 

Mieszkanie w Żukowie

ukowo1 ukowo2 ukowo3 ukowo4 ukowo5 ukowo6 ukowo7

LINKI1-korona
door-to-door
LINKI1
SPIS
GAZYFIKACJA
lpr-LOGO
inwestycje
W TRAKCIE REALIZACJI
LINKI-DZIALKI
LINKI - GIAP
LINKI - SIP
LINKI - STRATEGIA ROZWOJU GMINY(1)


sesja


odpady_komunalne
eVENIO
KOMUNALKA
cmentarze
wynajem_swietlic
zwrot_akcyzy
OCZYSZCZALNIE
przygarminj_mnie
porady_prawne
LINKI - kdr
smog-www
LINKI-ENERGIA
Linki - Mapa zagrozen


szlak-rowerowy
Linki - kaszuby


LINKI-SPRAWDZ DOWOD
edo -app
LINKI-gmina w liczbach
GNW-linki-prawa

projekt unijny
LINKI-rozbudowa SP


rodo

 

 

Przebudowa starej szkoły w Żukowie

20.02.2020

09:08

Agnieszka

07 - baner dol strony - Zukowo

Zaadoptowano budynek „starej” szkoły w Żukowie na potrzeby Biblioteki Publicznej Gminy Sławno i Świetlicy Środowiskowej.

czytaj więcej »

Kwasowo 53

19.02.2020

13:50

Agnieszka

06 -baner dol strony - Kwasowo 53

Rewitalizacja budynku wielorodzinnego w Kwasowie.

czytaj więcej »

Ulice w Warszkowie

18.02.2020

14:58

Agnieszka

05 - baner dol strony - Warszkowo

Powstały nowe ulice asfaltowe w Warszkowie.

czytaj więcej »

Smardzewo 45 i 47

18.02.2020

14:06

Agnieszka

04 - baner dol strony - Smardzewo

Kompleksowo wyremontowano i wykonano termomodernizację dwóch budynków wielorodzinnych w Smardzewie - nr 45 i 47.

czytaj więcej »

Boisko wielofunkcyjne w Bobrowicach

18.02.2020

14:03

Agnieszka

03 - baner dol strony - Bobrowice

Wybudowano boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy szkole w Bobrowicach.

czytaj więcej »

Rzyszczewo 37

18.02.2020

14:00

Agnieszka

02 - baner dol strony - Rzyszczewo 37

Wykonano kompleksowy remont i termomodernizację budynku wielorodzinnego nr 37 w Rzyszczewie.

czytaj więcej »

OZE w Sławsku

18.02.2020

13:55

Agnieszka

01- baner dol strony - slawsko

Zamontowano pompy ciepła i panele fotowoltaiczne w szkole w Sławsku.

czytaj więcej »

Droga gminna Warszkowo - Warszkówko

01.03.2018

12:08

Agnieszka

Warszkowko - droga

Przebudowane drogę gminną prowadzącą z Warszkowa do Warszkówka.

czytaj więcej »

Pomost pływający na jeziorze Łętowskim

01.03.2018

12:05

Agnieszka

Letowo - pomost

Wybudowano 114 mb pomostu pływającego na jeziorze Łętowskim.

czytaj więcej »

Droga i wodociąg w Noskowie

01.03.2018

12:02

Agnieszka

Noskowo - droga

Przebudowano drogę i wymieniono wodociąg w Noskowie.

czytaj więcej »

KLUB DZIECIECY

PGWIAZDOWO

PSLAWSKO

przedszkole boleszewo

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE - EKOLUDKI

LINKI - PAJACYKI

sp_bobrowice

sp_slawsko

sp warszkowo

SP WRZESNICA - 2017.09

LINKI-SPZUKOWO

BIBLIOTEKA

KPP-LOGO

KPPSP-LOGO

WKU-LOGO

DLGR

LINKI-SGD

PDS

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Sławno (C) Copyright 2014-2020

TREŚĆ