herb

Witamy na stronie Gmina Sławno

Festyn we Wrześnicy

13.08.2019

07:57

Agnieszka

festyn wrzesnica - glowka

Zapraszamy na festyn pn. "Babie lato" we Wrześnicy.

czytaj więcej »

Turniej Piłki Nożnej JUNIOR

01.08.2019

11:08

Agnieszka

IV Wakacyjny Gminny Turniej Pilki Noznej - JUNIOR - gowka

Zapraszamy na IV Wakacyjny Gminny Turniej Piłki Nożnej „JUNIOR” o Puchar Wójta Gminy Sławno.

czytaj więcej »

Bezpłatne konsultacje psychologiczne i porady prawne

09.01.2019

13:27

Agnieszka

konsultacje

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad radcy prawnego oraz psychologa.

czytaj więcej »

Szkoła w Żukowie - inteligentne rozwiązania

21.09.2018

10:44

Agnieszka

FILM

Zobacz film - Inteligentna i energooszczędna Szkoła Podstawowa w Żukowie.

czytaj więcej »

EVENIO - platforma e-usług

30.08.2018

08:20

Agnieszka

evenioo

 

Gmina Sławno, jako kolejna w kraju uruchomiła nowoczesną platformę e-usług Evenio.

czytaj więcej »

Działki na sprzedaż nad jeziorem Łętowskim

29.06.2018

08:45

Agnieszka

2018.06 - Letowo - dzialki nad jeziorem - glowka www

Działki rekreacyjne w Łętowie - na sprzedaż!

czytaj więcej »

Aplikacja - Od Bałtyku po Kaszuby

16.12.2016

11:09

Agnieszka

baner_aplikacja

Aplikacja ta to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

czytaj więcej »

Karta Dużej Rodziny Gminy Sławno

27.10.2016

11:15

Agnieszka

KDR - zajawka

Ruszyła inicjatywa pod nazwą Karta Dużej Rodziny Gminy Sławno umożliwiająca skorzystanie z ulg, zniżek i rabatów dla rodzin wielodzietnych z terenu naszej gminy.

czytaj więcej »

Unieważnienie dowodu osobistego

17.05.2016

12:25

Agnieszka

DOWOD - UNIEWAZNIENI

Zgodnie z Ustawą o dowodach osobistych z dnia 06 sierpnia 2010 r. zgłoszenie utraty dowodu osobistego skutkuje jego nieodwracalnym unieważnieniem w Rejestrze Dowodów Osobistych.

czytaj więcej »

Ocalmy od zapomnienia

12.04.2016

09:44

Agnieszka

ocalmy

Minęło 70 lat od przyjęcia odpowiedzialności za ziemię sławieńską przez Polskę i przez nas – jej mieszkańców.

czytaj więcej »

„Szlakiem regionów”

03.06.201909:33

Agnieszka

ZHP1Piękno i niezwykła różnorodność polskich regionów geograficznych było głównym tematem tegorocznego Zlotu Hufca ZHP Sławno, który odbywał się w Stanicy Harcerskiej „Leśna Polana” w Jarosławcu w dniach 31.05-02.06.2019 r. Jego dwunastą edycję rozpoczęto zgodnie z tradycją rajdów podsumowujących rok harcerski, czyli odczytaniem okolicznościowego rozkazu specjalnego oraz ogniskiem. Na nim gromady i drużyny przedstawiły w ciekawej formie największe osiągnięcia w mijającym roku szkolnym i wysłuchały gawędy druha Ryszarda Sobczaka – komendanta stanicy.

 

Zlotowe ognisko to także szczególnie wyczekiwany przez wszystkich moment ogłoszenia wyników turnieju „Mistrzowie Hufca ZHP Sławno”. W roku 2018/2019 do współzawodnictwa o tytuł najaktywniejszej gromady i drużyny przystąpiło 11 jednostek organizacyjnych hufca, których zadaniem było zrealizowanie szeregu przedsięwzięć zaproponowanych przez Komendę oraz wykonanie własnych projektów programowych i kształceniowych. Tegorocznymi finalistami turnieju zostały:

12. Leśna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Drzewianie” ze Sławna – drużynowy pwd. Michał Fleran,

50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Władysława Sikorskiego w Kopnicy – drużynowa phm. Anida Rydlichowska,

7. Gromada Zuchowa „Kosmiczna Gromada” z Ostrowca – drużynowa pwd. Grażyna Jarosz,

25. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. ppor. Emilii Gierczak z Postomina – drużynowa phm. Anna Wegner

27. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Jerzego Kukuczki z Ostrowca – drużynowa pwd. Sylwia Hutman.

Ponadto, w trwającej od roku 2010 historii „Mistrzów” trzy jednostki –

5. Środowiskowa Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Wilki Morskie ze Smardzewa,

27. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Jerzego Kukuczki z Ostrowca,

50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Władysława Sikorskiego z Kopnicy

zdobyły aż siedmiokrotnie to najwyższe programowe wyróżnienie.

Zwycięzców uhonorowano pamiątkowymi statuetkami oraz dyplomami wręczonymi przez druhnę komendantkę oraz jej zastępców: hm. Danutę Sikorę i hm. Ryszarda Sobczaka.

 

Piątkowa „wędrówka po regionach” zakończyła się zajęciami własnymi – budowano pionierkę obozową, składano Przyrzeczenie Harcerskie i Obietnicę Zucha, prowadzono warsztaty muzyczne i wędrowano po plaży.

Drugi dzień zlotu to oczywiście wokalne popisy solistów, duetów oraz zespołów, którzy podczas XXII Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej „Gama” wykonywali dwie piosenki – jedną harcerską i jedną związaną z wybranym regionem.

W poprowadzonym przez phm. Lilię Stolarek-Bojko festiwalu zaprezentowano 21 form, które oceniało jury w składzie: hm. Albina Dykas – przewodnicząca, hm. Halina Stasiak, hm. Maria Szewczyk, hm. Albina Tokarczyk i hm. Helena Zawada. Laureatami „Gamy” zdobywając pierwsze miejsca, zostali: dh. Karolina Jarosz z 7. GZ „Kosmiczna Gromada” z Ostrowca – kategoria soliści gromad zuchowych, dh. Nikola Hutman z 27. Wielopoziomowej DH „Zdobywcy” z Ostrowca – kategoria soliści drużyn harcerskich, dh. Zuzanna Rychlewska z 13. Darłowskiej Wielopoziomowej DH „Szare Szeregi” z Darłowa – kategoria soliści drużyn starszoharcerskich oraz dh. Andżelika Sawicka z darłowskiej „Trzynastki” – kategoria soliści drużyn wędrowniczych. W kategorii duetów drużyn harcerskich pierwsze miejsce wyśpiewały dh. Paulina Morka i Dominika Hutman z 27. WDH im. Jerzego Kukuczki z Ostrowca, a w pionie drużyn starszoharcerskich – dh. Julia Bireta i Martyna Śmielewicz z 11. Drużyny Starszoharcerskiej im. Henryka Dąbrowskiego z Malechowa. W kategorii zespołów gromad zuchowych najwyżej oceniono reprezentację 50. WDH im. Władysława Sikorskiego z Kopnicy, 13. Darłowskiej WDH „Szare Szeregi” – zespoły drużyn harcerskich i „Zdobywców” z Ostrowca – drużyny starszoharcerskie. Specjalnym wyróżnieniem uhonorowano reprezentantki Harcerskiej Zielonej Szkoły z Gostynina – grupę młodzieży harcerskiej wypoczywającej w „Leśnej Polanie”, która z ogromnym zapałem włączyła się do muzycznej zabawy druhen i druhów z naszego hufca.

22. „Gamę” swoim występem uświetnił Zespół Śpiewaczy „Wrzosy” z Warszkowa – jego członkowie wykonali szereg utworów, które doskonale wpisały się w tematykę zlotu i rozbawiły harcerską publiczność, oczekującą na ogłoszenie wyników i wręczenie festiwalowych pucharów.

Zanim to jednak nastąpiło, podsumowano zrealizowany w ramach zadania publicznego Miasta Sławno konkursu plastycznego pn. „Zabytki i przyroda”. Wręczenia nagród dokonali sekretarz Powiatu Sławno p. Waldemar Bonk oraz druhna hm. Barbara Sobczak. Na zwycięzców oczekiwały wspaniałe nagrody i dyplomy.

W dalszej części zlotu uczestnicy przystąpili do najważniejszego zadania trzydniowej imprezy – prezentacji wybranych przez siebie krain geograficznych: strojów i charakterystycznych potraw. Kaszuby, Małopolska, Warmia i Mazury, Pomorze, Podhale, Lubelszczyzna – to miejsca, które musiało „odwiedzić” jury, aby spośród przygotowanych stoisk, wybrać najciekawszą i najbardziej zachęcającą „ofertę”.

Harcerskie upominki i laury zwycięzców powędrowały na Podhale – do 5. Środowiskowej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Wilki Morskie” ze Smardzewa prowadzonej przez dh. Annę Batorską (I miejsce). Smak oscypków, barwne i niezwykle realistyczne stroje wspólnie z oprawą muzyczną pokonały region krakowski przedstawiony przez phm. Emilię Foryś i 8. Wielopoziomową Drużynę Harcerską „Gryf” ze Staniewic. Współpraca dzieci i rodziców zaowocowała miejscem drugim, a kaszubskie tradycje kulinarne, charakterystyczne dla tej kultury dodatki i gwara pozwoliły pwd. Grażynie Jarosz i zuchom z 7. Gromady Zuchowej „Kosmiczna Gromada” z Ostrowca zdobyć równie wysokie, trzecie miejsce w konkursie prezentacji.

Wyłonienie zwycięzców było niezwykle trudne, gdyż pomysłowość wszystkich uczestników była ogromna i zaskakiwała oryginalnością. Po degustacji wykwintnych potraw i nacieszeniu wzroku fetą barw, zlotowicze udali się w regionalnym korowodzie pod latarnię morską, by przywitać się z symbolem Jarosławca – „Rybakiem” i zrobić pamiątkowe zdjęcia do zlotowej kroniki, a z okazji Dnia Dziecka – obowiązkowo skosztować pysznych lodów i gofrów.

Niezwykle emocjonujący dzień zakończono zabawą przy muzyce i dodatkowymi zajęciami prowadzonymi w drużynach. W niedzielne przedpołudnie zorganizowano apel, na którym podsumowano „Szlak regionów” i po wręczeniu certyfikatów, zaproszono do udziału w kolejnej – trzynastej – edycji zlotu.

Wieść niesie, iż w roku 2020 udamy się w świat baśni i będziemy odkrywać tajemnice jego mieszkańców.

W tegorocznej imprezie przygotowanej przez hm. Danutę Sikorę – szefa zespołu, hm. Jacka Błaszczyka, pwd. Michała Flerana, phm. Marka Jarosza oraz hm. Ryszarda Sobczaka wzięło udział blisko 230 zuchów, harcerzy i instruktorów. Została ona sfinansowana ze środków własnych hufca przy wsparciu rzeczowym Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych oraz Miasta Sławno i Starostwa Powiatu Sławno.

hm. Jacek Błaszczyk

 

ZHP1   ZHP2   ZHP3

smog-www
projekt unijny
W TRAKCIE REALIZACJI
LINKI-DZIALKI
odpady_komunalne
eVENIO
sesja
KOMUNALKA
lpr-LOGO
rodo
NFOS - linki - prawa
LINKI - STRATEGIA ROZWOJU GMINY(1)
LINKI - SIP
LINKI - GIAP
inwestycje
LINKI-rozbudowa SP
Linki - kaszuby
Linki - Mapa zagrozen
cmentarze
LINKI - kdr
przygarminj_mnie
GNW-linki-prawa
LINKI-ENERGIA
LINKI-SPRAWDZ DOWOD
KALENDARZ
LINKI-gmina w liczbach
wynajem_swietlic
szlak-rowerowy
porady_prawne
zwrot_akcyzy
POLOWANIA-LINK

 

 

Droga gminna Warszkowo - Warszkówko

01.03.2018

12:08

Agnieszka

Warszkowko - droga

Przebudowane drogę gminną prowadzącą z Warszkowa do Warszkówka.

czytaj więcej »

Pomost pływający na jeziorze Łętowskim

01.03.2018

12:05

Agnieszka

Letowo - pomost

Wybudowano 114 mb pomostu pływającego na jeziorze Łętowskim.

czytaj więcej »

Droga i wodociąg w Noskowie

01.03.2018

12:02

Agnieszka

Noskowo - droga

Przebudowano drogę i wymieniono wodociąg w Noskowie.

czytaj więcej »

Remiza OSP w Sławsku

01.03.2018

12:00

Agnieszka

Slawsko - remiza

Wyremontowano remizę jednostki OSP w Sławsku.

czytaj więcej »

Droga w Łętowie

01.03.2018

11:27

Agnieszka

Letowo - droga

Przebudowano drogę w Łętowie.

czytaj więcej »

Punkt czerpania wody w Żukowie

28.02.2018

12:19

Agnieszka

Zukowo - punkt czerpania wody

Wybudowano punkt czerpania wody w Żukowie na potrzeby zabezpieczenia przeciw pożarowego.

czytaj więcej »

Droga w Janiewicach

28.02.2018

12:15

Agnieszka

Janiewice - droga

Przebudowano drogę gminną w Janiewicach.

czytaj więcej »

Szkoła w Żukowie

29.12.2016

12:57

Agnieszka

Zukowo - szkola

Wybudowano szkołę z salą gimnastyczną w Żukowie.

czytaj więcej »

Droga w Boleszewie

29.12.2016

12:43

Agnieszka

baner dol strony - Boleszewo - droga

Przebudowano ponad 6 km drogi powiatowej w Boleszewie.

czytaj więcej »

Rozbudowa szkoły w Warszkowie

29.12.2016

12:40

Agnieszka

baner dol strony - Warszkowo - rozbudowa szkoly

Rozbudowano i przebudowano część budynku Szkoły Podstawowej w Warszkowie.

czytaj więcej »

BIBLIOTEKA

PGWIAZDOWO

PSLAWSKO

przedszkole boleszewo

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE - EKOLUDKI

PAJACYKI

sp_bobrowice

sp_slawsko

sp warszkowo

SP WRZESNICA - 2017.09

sp_zukowo

KPP-LOGO

KPPSP-LOGO

WKU-LOGO

DLGR

LINKI-SGD

PDS

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Sławno (C) Copyright 2014-2019

TREŚĆ