herb

Witamy na stronie Gmina Sławno

Zbiórka śmieci

19.02.2018

15:48

Agnieszka

zbiorka smieci

Przypominamy o zbiórce odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w dniu 26 lutego 2018 r.

czytaj więcej »

Nabór do przedszkoli

15.02.2018

14:26

Agnieszka

NABOR 2018 - glowka

Przedszkole Gminne w Gwiazdowie rozpoczyna zapisy dzieci na rok szkolny 2018/2019.

czytaj więcej »

Otwarcie pomostu i kąpiel morsów w Łętowie

09.02.2018

08:04

Agnieszka

www - morsy 2018 - naglowek

Zapraszamy w dniu 11 marca 2018 roku na kąpiel morsów i otwarcie rekreacyjno-cumowniczego pomostu w Łętowie.

czytaj więcej »

Nowe adresy w Warszkowie

02.01.2018

14:24

Agnieszka

mapka - warszkowo - ulice - glowka

Od 1 stycznia 2018 r. w Warszkowie obowiązują nowe adresy.

czytaj więcej »

Koperta Życia

15.11.2017

15:20

Agnieszka

koperta zycia1

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławnie przystąpił do realizacji akcji „Koperta Życia”.

czytaj więcej »

Aplikacja - Od Bałtyku po Kaszuby

16.12.2016

11:09

Agnieszka

baner_aplikacja

Aplikacja ta to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

czytaj więcej »

Karta Dużej Rodziny Gminy Sławno

27.10.2016

11:15

Agnieszka

KDR - zajawka

Ruszyła inicjatywa pod nazwą Karta Dużej Rodziny Gminy Sławno umożliwiająca skorzystanie z ulg, zniżek i rabatów dla rodzin wielodzietnych z terenu naszej gminy.

czytaj więcej »

Działki na sprzedaż

15.07.2016

14:31

Agnieszka

Slider na www - dzialki w Letowie

Gmina Sławno oferuje na sprzedaż działki rekreacyjne nad Jeziorem Łętowskim.

czytaj więcej »

Unieważnienie dowodu osobistego

17.05.2016

12:25

Agnieszka

DOWOD - UNIEWAZNIENI

Zgodnie z Ustawą o dowodach osobistych z dnia 06 sierpnia 2010 r. zgłoszenie utraty dowodu osobistego skutkuje jego nieodwracalnym unieważnieniem w Rejestrze Dowodów Osobistych.

czytaj więcej »

Ocalmy od zapomnienia

12.04.2016

09:44

Agnieszka

ocalmy

Minęło 70 lat od przyjęcia odpowiedzialności za ziemię sławieńską przez Polskę i przez nas – jej mieszkańców.

czytaj więcej »

Oficjalnie otwarto Szkołę Podstawową w Żukowie

25.10.201714:30

Agnieszka

otwarcie20W samo południe, 24 października 2017 r. rozpoczęto uroczystości związane o oficjalnym otwarciem kompleksu edukacyjno-sportowego Szkoły Podstawowej im. Gen. Stefana Roweckiego-Grota w Żukowie. Kilkuset gości, wśród których byli m.in. samorządowcy, duchowni, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy, kombatanci i seniorzy, nauczyciele i uczniowie oraz ich rodzice, a także mieszkańcy z terenu całej gminy Sławno, zgromadziło się na dziedzińcu nowego obiektu szkolnego.

 

Niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych było rozpoczynające obchody humorystyczne, mini przedstawienie, w którym w role uczniów wcielili się Teresa Szymborska – sołtys Żukowa i Zenon Szeląg – radny Rady Gminy Sławno z Janiewic. Rolę nauczyciela odegrała nauczycielka Ewa Mirowska-Tworek, zaś scenariusz przygotowała Karolina Kądziołka – dyrektor szkoły w Żukowie.

Część oficjalną rozpoczął Ryszard Stachowiak – Wójt Gminy Sławno, który przywitał wszystkich zgromadzonych. Następnie Przewodnicząca Rady Gminy Sławno Marta Hołowata, która prowadziła całą uroczystość wydała komendy, po których wprowadzono sztandar szkoły, a przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego i Ody do radości wciągnięto flagi na maszt.

Symbolicznego przecięcia wstęgi przed budynkiem dokonali: Tomasz Sobieraj – Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, ks. Wiktor Pośnik – proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Żukowie, Marta Hołowata – Przewodnicząca Rady Gminy Sławno, Ryszard Stachowiak – Wójt Gminy Sławno, Karolina Kądziołka – dyrektor Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz Justyna Zakrzewska – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego żukowskiej szkoły.

Ks. Prałat Marian Dziemianko, po odmówieniu modlitwy i błogosławieństwie poświęcił budynek i krzyże, które zawisną w szkolnych klasach. Wójt z kolei na ręce Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w asyście dyrektora, sołtysa Żukowa i Przewodniczącej Rady Rodziców przekazał symboliczny klucz oddając tym samym budynek w użytkowanie szkolnej i gminnej społeczności.

Drugą część uroczystości w sali sportowej rozpoczęło przedstawienie pt. „Na zaczarowanym podwórku”, które przeniosło zgromadzonych w czasy, w których największą rolę w życiu dzieci odgrywało podwórko, a w wolny czas spędzały na wesołych zabawach. W role aktorów wcielili się uczniowie klas V-VII z grupy teatralnej „Czarny Kot”, których opiekunem jest Bernadetta Hadryś.

Podniosłą chwilą uroczystości było odznaczenie por. Walerii Kot z Brześcia Kołobrzeskim Krzyżem Kombatanckim.

Wójt w swoim wystąpieniu przypomniał historię gminnej oświaty, poczynionych zmian w organizacji systemu edukacji, wielu trudnych decyzji, godzin rozmów i likwidacji niektórych szkół, efektem czego w rezultacie jest powstanie gminnych przedszkoli i wybudowanie w Żukowie jednej z najnowocześniejszych szkół na Pomorzu Zachodnim. Mówił o nowatorskim pomyśle wyboru koncepcji architektonicznej w drodze konkursu, późniejszych pozwoleniach, zmianach rozwiązań, wprowadzonych eko- pomysłach i najnowocześniejszych rozwiązaniach teleinformatycznych i multimedialnych. Opowiedział też o trwającej od stycznia 2016 r. do września 2017 r. budowie i niezwykle istotnym udziale mieszkańców w końcowym etapie zagospodarowania terenu wokół budynków. Podziękował też wszystkim zaangażowanym w powstanie szkoły – począwszy od radnych, architektów i projektantów, poprzez wykonawców, zespół nadzoru inwestorskiego, urzędników, mieszkańców i wszystkich ludzi dobrej woli, pracujących na rzecz ogólnego dobra. Szczególne słowa podziękowania skierował do obecnego na uroczystości Wicemarszałka Województwa, dziękując za jego wsparcie i osobiste zaangażowanie podczas całego procesu powstawania szkoły.

Następnie głos zabrali przybyli na uroczystość goście, gratulując władzom gminy, dyrektorowi, nauczycielom i uczniom oraz mieszkańcom wspaniałej inwestycji. Byli to m.in. Tomasz Sobieraj Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty – Robert Stępień, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Gen. Stefana Roweckiego-Grota w Żukowie – Karolina Kądziołka, przedstawiciel projektanta – konsorcjum CH2 architekci i NAAN architekci – Marianna Jagielska-Chruszcz, przedstawiciel wykonawcy – Zakładu Remontowo-Budowalnego Tym-Bud – Kamil Parzyszek, Prezes Zarządu Zachodniego Centrum Konsultingowego Euro Invest, sprawującego nadzór inwestorski – Jerzy Korolewicz oraz włodarze sąsiadujących gmin. Wielu ciepłym słowom i gratulacjom towarzyszyły pamiątkowe grawertony, listy i upominki.

2017.10.23 List_Minister_Edukacji_Narodowej.(1777642_1487699)

List gratulacyjny przysłany przez Ministra Edukacji Narodowej - Annę Zalewską

Wójt również symbolicznie – wręczając grawertony i okolicznościowe listy podziękował wielu osobom, firmom i instytucjom za ich wkład w proces powstawania i budowy szkoły w Żukowie.

W holu szkoły Michał Kołodziejczyk, właściciel pracowni projektowej NAAN architekci opowiedział o koncepcji architektonicznej i zastosowanych rozwiązaniach a Wójt zaprosił wszystkich do zwiedzenia pracowni multimedialnej, której wykończenie i najnowocześniejsze wyposażenie pozostawało do tego momentu owiane tajemnicą. Zarówno wystrój, wyposażenie jak i wielki, 75-calowy monitor multimedialny w technologii 4K zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

Na pamiątkę otwarcia Szkoły Podstawowej im. Gen. Stefana Roweckiego-Grota w Żukowie posadzono dąb, któremu nadano imię „Rysio”.

Agnieszka Czarnuch

 

Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, firmom i stowarzyszeniom, które osobiście zaangażowały się w proces budowy kompleksu edukacyjno-sportowego Szkoły Podstawowej im. Gen. Stefana Roweckiego - Grota w Żukowie.

Dziękuję Radnym i Sołtysom z terenu gminy Sławno, dyrektorowi, nauczycielom, pracownikom szkoły w Żukowie oraz uczniom i ich rodzicom. Słowa podziękowania kieruję do druhen i druhów strażaków ochotników z jednostek OSP w Żukowie i w Gwiazdowie, właścicieli rodzinnych firm oraz wielu innych osób, za przychylność, poświęcony czas, społeczną pracę, pot i serce włożone w powstanie jednej z najnowocześniejszych placówek oświatowych na Pomorzu Zachodnim. Baza lokalowa z bogatym wyposażeniem na miarę XXI wieku oraz wspaniała sala sportowa dają dzieciom i młodzieży z terenu Gminy Sławno gwarancję bardzo dobrego startu w przyszłość, a dorosłym mieszkańcom możliwość rozwijania swoich sportowych zamiłowań.

Wszystkim Państwu życzę wszelkiej pomyślności i powodzenia w realizacji dalszych zamierzeń, zdrowia oraz wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Wójt Gminy Sławno
Ryszard Stachowiak

 

   otwarcie5   otwarcie6   otwarcie7   otwarcie8   otwarcie9   otwarcie10   otwarcie11   otwarcie13   otwarcie14   otwarcie15   otwarcie16   otwarcie17   otwarcie18   otwarcie20   otwarcie21   otwarcie22   otwarcie23   otwarcie24   otwarcie25   otwarcie26   otwarcie27   otwarcie28   otwarcie29   otwarcie2   otwarcie34   otwarcie31   otwarcie32   otwarcie33   otwarcie35   otwarcie36   otwarcie37   otwarcie38   otwarcie40   otwarcie41   otwarcie42   otwarcie43   otwarcie44   otwarcie45   otwarcie49   otwarcie50   otwarcie51   otwarcie52   otwarcie53   otwarcie54   otwarcie55   otwarcie56   otwarcie57   otwarcie58   otwarcie59   otwarcie60   otwarcie62   otwarcie63   otwarcie64   otwarcie65   otwarcie75   otwarcie1   otwarcie67   otwarcie68   otwarcie69   otwarcie70   otwarcie71   otwarcie72   otwarcie73   otwarcie74   otwarcie76   otwarcie77   otwarcie78   otwarcie79   otwarcie81   otwarcie82   otwarcie83   otwarcie48   otwarcie84   otwarcie85

projekt unijny
LINKI-DZIALKI
lpr-LOGO
LINKI - STRATEGIA ROZWOJU GMINY(1)
LINKI - SIP
LINKI - GIAP
inwestycje
LINKI-rozbudowa SP
Linki - kaszuby
odpady_komunalne
Linki - Mapa zagrozen
cmentarze
LINKI - kdr
przygarminj_mnie
GNW-linki-prawa
LINKI-ENERGIA
LINKI-SPRAWDZ DOWOD
KALENDARZ
LINKI-las
LINKI-gmina w liczbach
POLOWANIA-LINK
wynajem_swietlic
szlak-rowerowy
porady_prawne
zwrot_akcyzy
rodzina

 

Szkoła w Żukowie

29.12.2016

12:57

Agnieszka

baner dol strony - szkola zukowo

Trwa budowa szkoły w Żukowie.

czytaj więcej »

Droga w Boleszewie

29.12.2016

12:43

Agnieszka

baner dol strony - Boleszewo - droga

Przebudowano ponad 6 km drogi powiatowej w Boleszewie.

czytaj więcej »

Rozbudowa szkoły w Warszkowie

29.12.2016

12:40

Agnieszka

baner dol strony - Warszkowo - rozbudowa szkoly

Rozbudowano i przebudowano część budynku Szkoły Podstawowej w Warszkowie.

czytaj więcej »

Droga gminna w Tokarach

28.09.2016

14:06

Marcin

baner dol strony - droga Tokary

W Tokarach przebudowano drogę gminną. Prace dofinansowano z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

czytaj więcej »

Mieszkania w Boleszewie

27.09.2016

14:47

Marcin

Boleszewo-mieszkanie

W wyniku adaptacji części budynku byłej szkoły w Boleszewie powstały 4 nowe mieszkania, które weszły do zasobu mieszkaniowego naszej gminy.

czytaj więcej »

Plac zabaw w Gwiazdowie

10.03.2016

14:23

Agnieszka

inwestycje2015-plac zabaw w gwiazdowie

Wybudowano zestaw zabawowy z 3 wieżami, zjeżdżalniami, drabinkami, ścianką wspinaczkową i pajęczyną, zamontowano huśtawki i bujaki, rurę strażacką oraz karuzelę na placu zabaw w Gwiazdowie. Teren ogrodzono i wzbogacono o tablicę regulaminową, ławki i kosze na śmieci.

czytaj więcej »

Droga powiatowa we Wrześnicy

10.03.2016

14:17

Agnieszka

inwestycje-droga wrzesnica

Powiat Sławieński w partnerstwie z Gminą Sławno wykonał przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Wrześnica. Zadanie sfinansowano z budżetów obu jednostek, środków Województwa Zachodniopomorskiego i Unii Europejskiej. Koszt przebudowy ponad 1,4 km drogi to prawie 946 tys. zł.

czytaj więcej »

Wiaty przystankowe

08.03.2016

13:35

Agnieszka

baner dol strony - wiaty przystankowe

Wybudowano wiaty przystankowe i miejsca dla podróżnych m. in. w Sławsku, Gwiazdowie, a ostatnio w.Kwasowie i we Wrześnicy.

czytaj więcej »

Droga w Warszkowie

08.03.2016

13:21

Agnieszka

inwestycje-Warszkowo - schetynowka II

Przebudowano kolejny, 900 metrowy odcinek drogi gminnej w Warszkowie. Na realizację inwestycji uzyskano blisko 590 tys. zł w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. „schetynówek”.

czytaj więcej »

Mieszkania we Wrześnicy

08.03.2016

13:19

Agnieszka

inwestycje-mieszkania-wrzesnica

Zaadoptowano pomieszczenia po byłej przychodni lekarskiej we Wrześnicy na mieszkania komunalne.

czytaj więcej »

PGWIAZDOWO

PSLAWSKO

przedszkole boleszewo

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE - EKOLUDKI

PAJACYKI

sp_bobrowice

sp_slawsko

sp warszkowo

SP WRZESNICA - 2017.09

sp_zukowo

KPP-LOGO

KPPSP-LOGO

WKU-LOGO

DLGR

LINKI-SGD

PDS

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Sławno (C) Copyright 2014-2018

TREŚĆ