herb

Witamy na stronie Gmina Sławno

Szkoła w Żukowie - inteligentne rozwiązania

21.09.2018

10:44

Agnieszka

FILM

Zobacz film - Inteligentna i energooszczędna Szkoła Podstawowa w Żukowie.

czytaj więcej »

Żukowo najpiękniejszą wsią zachodniopomorskiego

03.09.2018

13:30

Agnieszka

i miejsce

Żukowo najpiękniejszą zachodniopomorską wsią!

czytaj więcej »

EVENIO - platforma e-usług

30.08.2018

08:20

Agnieszka

evenioo

 

Gmina Sławno, jako kolejna w kraju uruchomiła nowoczesną platformę e-usług Evenio.

czytaj więcej »

Działki na sprzedaż nad jeziorem Łętowskim

29.06.2018

08:45

Agnieszka

2018.06 - Letowo - dzialki nad jeziorem - glowka www

Działki rekreacyjne w Łętowie - na sprzedaż!

czytaj więcej »

Nowe adresy w Warszkowie

02.01.2018

14:24

Agnieszka

mapka - warszkowo - ulice - glowka

Od 1 stycznia 2018 r. w Warszkowie obowiązują nowe adresy.

czytaj więcej »

Aplikacja - Od Bałtyku po Kaszuby

16.12.2016

11:09

Agnieszka

baner_aplikacja

Aplikacja ta to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

czytaj więcej »

Karta Dużej Rodziny Gminy Sławno

27.10.2016

11:15

Agnieszka

KDR - zajawka

Ruszyła inicjatywa pod nazwą Karta Dużej Rodziny Gminy Sławno umożliwiająca skorzystanie z ulg, zniżek i rabatów dla rodzin wielodzietnych z terenu naszej gminy.

czytaj więcej »

Unieważnienie dowodu osobistego

17.05.2016

12:25

Agnieszka

DOWOD - UNIEWAZNIENI

Zgodnie z Ustawą o dowodach osobistych z dnia 06 sierpnia 2010 r. zgłoszenie utraty dowodu osobistego skutkuje jego nieodwracalnym unieważnieniem w Rejestrze Dowodów Osobistych.

czytaj więcej »

Ocalmy od zapomnienia

12.04.2016

09:44

Agnieszka

ocalmy

Minęło 70 lat od przyjęcia odpowiedzialności za ziemię sławieńską przez Polskę i przez nas – jej mieszkańców.

czytaj więcej »

Rodzina 500+ w naszej gminie

25.02.2016

10:31

Agnieszka

naglowek

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławnie informuje, że od dnia 01 kwietnia 2016 roku będzie prowadził nabór wniosków w ramach programu „Rodzina 500+”.

czytaj więcej »

Oficjalnie otwarto Szkołę Podstawową w Żukowie

25.10.201714:30

Agnieszka

otwarcie20W samo południe, 24 października 2017 r. rozpoczęto uroczystości związane o oficjalnym otwarciem kompleksu edukacyjno-sportowego Szkoły Podstawowej im. Gen. Stefana Roweckiego-Grota w Żukowie. Kilkuset gości, wśród których byli m.in. samorządowcy, duchowni, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy, kombatanci i seniorzy, nauczyciele i uczniowie oraz ich rodzice, a także mieszkańcy z terenu całej gminy Sławno, zgromadziło się na dziedzińcu nowego obiektu szkolnego.

 

Niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych było rozpoczynające obchody humorystyczne, mini przedstawienie, w którym w role uczniów wcielili się Teresa Szymborska – sołtys Żukowa i Zenon Szeląg – radny Rady Gminy Sławno z Janiewic. Rolę nauczyciela odegrała nauczycielka Ewa Mirowska-Tworek, zaś scenariusz przygotowała Karolina Kądziołka – dyrektor szkoły w Żukowie.

Część oficjalną rozpoczął Ryszard Stachowiak – Wójt Gminy Sławno, który przywitał wszystkich zgromadzonych. Następnie Przewodnicząca Rady Gminy Sławno Marta Hołowata, która prowadziła całą uroczystość wydała komendy, po których wprowadzono sztandar szkoły, a przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego i Ody do radości wciągnięto flagi na maszt.

Symbolicznego przecięcia wstęgi przed budynkiem dokonali: Tomasz Sobieraj – Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, ks. Wiktor Pośnik – proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Żukowie, Marta Hołowata – Przewodnicząca Rady Gminy Sławno, Ryszard Stachowiak – Wójt Gminy Sławno, Karolina Kądziołka – dyrektor Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz Justyna Zakrzewska – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego żukowskiej szkoły.

Ks. Prałat Marian Dziemianko, po odmówieniu modlitwy i błogosławieństwie poświęcił budynek i krzyże, które zawisną w szkolnych klasach. Wójt z kolei na ręce Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w asyście dyrektora, sołtysa Żukowa i Przewodniczącej Rady Rodziców przekazał symboliczny klucz oddając tym samym budynek w użytkowanie szkolnej i gminnej społeczności.

Drugą część uroczystości w sali sportowej rozpoczęło przedstawienie pt. „Na zaczarowanym podwórku”, które przeniosło zgromadzonych w czasy, w których największą rolę w życiu dzieci odgrywało podwórko, a w wolny czas spędzały na wesołych zabawach. W role aktorów wcielili się uczniowie klas V-VII z grupy teatralnej „Czarny Kot”, których opiekunem jest Bernadetta Hadryś.

Podniosłą chwilą uroczystości było odznaczenie por. Walerii Kot z Brześcia Kołobrzeskim Krzyżem Kombatanckim.

Wójt w swoim wystąpieniu przypomniał historię gminnej oświaty, poczynionych zmian w organizacji systemu edukacji, wielu trudnych decyzji, godzin rozmów i likwidacji niektórych szkół, efektem czego w rezultacie jest powstanie gminnych przedszkoli i wybudowanie w Żukowie jednej z najnowocześniejszych szkół na Pomorzu Zachodnim. Mówił o nowatorskim pomyśle wyboru koncepcji architektonicznej w drodze konkursu, późniejszych pozwoleniach, zmianach rozwiązań, wprowadzonych eko- pomysłach i najnowocześniejszych rozwiązaniach teleinformatycznych i multimedialnych. Opowiedział też o trwającej od stycznia 2016 r. do września 2017 r. budowie i niezwykle istotnym udziale mieszkańców w końcowym etapie zagospodarowania terenu wokół budynków. Podziękował też wszystkim zaangażowanym w powstanie szkoły – począwszy od radnych, architektów i projektantów, poprzez wykonawców, zespół nadzoru inwestorskiego, urzędników, mieszkańców i wszystkich ludzi dobrej woli, pracujących na rzecz ogólnego dobra. Szczególne słowa podziękowania skierował do obecnego na uroczystości Wicemarszałka Województwa, dziękując za jego wsparcie i osobiste zaangażowanie podczas całego procesu powstawania szkoły.

Następnie głos zabrali przybyli na uroczystość goście, gratulując władzom gminy, dyrektorowi, nauczycielom i uczniom oraz mieszkańcom wspaniałej inwestycji. Byli to m.in. Tomasz Sobieraj Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty – Robert Stępień, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Gen. Stefana Roweckiego-Grota w Żukowie – Karolina Kądziołka, przedstawiciel projektanta – konsorcjum CH2 architekci i NAAN architekci – Marianna Jagielska-Chruszcz, przedstawiciel wykonawcy – Zakładu Remontowo-Budowalnego Tym-Bud – Kamil Parzyszek, Prezes Zarządu Zachodniego Centrum Konsultingowego Euro Invest, sprawującego nadzór inwestorski – Jerzy Korolewicz oraz włodarze sąsiadujących gmin. Wielu ciepłym słowom i gratulacjom towarzyszyły pamiątkowe grawertony, listy i upominki.

2017.10.23 List_Minister_Edukacji_Narodowej.(1777642_1487699)

List gratulacyjny przysłany przez Ministra Edukacji Narodowej - Annę Zalewską

Wójt również symbolicznie – wręczając grawertony i okolicznościowe listy podziękował wielu osobom, firmom i instytucjom za ich wkład w proces powstawania i budowy szkoły w Żukowie.

W holu szkoły Michał Kołodziejczyk, właściciel pracowni projektowej NAAN architekci opowiedział o koncepcji architektonicznej i zastosowanych rozwiązaniach a Wójt zaprosił wszystkich do zwiedzenia pracowni multimedialnej, której wykończenie i najnowocześniejsze wyposażenie pozostawało do tego momentu owiane tajemnicą. Zarówno wystrój, wyposażenie jak i wielki, 75-calowy monitor multimedialny w technologii 4K zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

Na pamiątkę otwarcia Szkoły Podstawowej im. Gen. Stefana Roweckiego-Grota w Żukowie posadzono dąb, któremu nadano imię „Rysio”.

Agnieszka Czarnuch

 

Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, firmom i stowarzyszeniom, które osobiście zaangażowały się w proces budowy kompleksu edukacyjno-sportowego Szkoły Podstawowej im. Gen. Stefana Roweckiego - Grota w Żukowie.

Dziękuję Radnym i Sołtysom z terenu gminy Sławno, dyrektorowi, nauczycielom, pracownikom szkoły w Żukowie oraz uczniom i ich rodzicom. Słowa podziękowania kieruję do druhen i druhów strażaków ochotników z jednostek OSP w Żukowie i w Gwiazdowie, właścicieli rodzinnych firm oraz wielu innych osób, za przychylność, poświęcony czas, społeczną pracę, pot i serce włożone w powstanie jednej z najnowocześniejszych placówek oświatowych na Pomorzu Zachodnim. Baza lokalowa z bogatym wyposażeniem na miarę XXI wieku oraz wspaniała sala sportowa dają dzieciom i młodzieży z terenu Gminy Sławno gwarancję bardzo dobrego startu w przyszłość, a dorosłym mieszkańcom możliwość rozwijania swoich sportowych zamiłowań.

Wszystkim Państwu życzę wszelkiej pomyślności i powodzenia w realizacji dalszych zamierzeń, zdrowia oraz wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Wójt Gminy Sławno
Ryszard Stachowiak

 

   otwarcie5   otwarcie6   otwarcie7   otwarcie8   otwarcie9   otwarcie10   otwarcie11   otwarcie13   otwarcie14   otwarcie15   otwarcie16   otwarcie17   otwarcie18   otwarcie20   otwarcie21   otwarcie22   otwarcie23   otwarcie24   otwarcie25   otwarcie26   otwarcie27   otwarcie28   otwarcie29   otwarcie2   otwarcie34   otwarcie31   otwarcie32   otwarcie33   otwarcie35   otwarcie36   otwarcie37   otwarcie38   otwarcie40   otwarcie41   otwarcie42   otwarcie43   otwarcie44   otwarcie45   otwarcie49   otwarcie50   otwarcie51   otwarcie52   otwarcie53   otwarcie54   otwarcie55   otwarcie56   otwarcie57   otwarcie58   otwarcie59   otwarcie60   otwarcie62   otwarcie63   otwarcie64   otwarcie65   otwarcie75   otwarcie1   otwarcie67   otwarcie68   otwarcie69   otwarcie70   otwarcie71   otwarcie72   otwarcie73   otwarcie74   otwarcie76   otwarcie77   otwarcie78   otwarcie79   otwarcie81   otwarcie82   otwarcie83   otwarcie48   otwarcie84   otwarcie85

projekt unijny
W TRAKCIE REALIZACJI
LINKI-DZIALKI
odpady_komunalne
eVENIO
KOMUNALKA
lpr-LOGO
rodo
NFOS - linki - prawa
LINKI - STRATEGIA ROZWOJU GMINY(1)
LINKI - SIP
LINKI - GIAP
inwestycje
LINKI-rozbudowa SP
Linki - kaszuby
Linki - Mapa zagrozen
cmentarze
LINKI - kdr
przygarminj_mnie
GNW-linki-prawa
LINKI-ENERGIA
LINKI-SPRAWDZ DOWOD
KALENDARZ
LINKI-gmina w liczbach
wynajem_swietlic
szlak-rowerowy
porady_prawne
zwrot_akcyzy
 

 

 

Droga gminna Warszkowo - Warszkówko

01.03.2018

12:08

Agnieszka

Warszkowko - droga

Przebudowane drogę gminną prowadzącą z Warszkowa do Warszkówka.

czytaj więcej »

Pomost pływający na jeziorze Łętowskim

01.03.2018

12:05

Agnieszka

Letowo - pomost

Wybudowano 114 mb pomostu pływającego na jeziorze Łętowskim.

czytaj więcej »

Droga i wodociąg w Noskowie

01.03.2018

12:02

Agnieszka

Noskowo - droga

Przebudowano drogę i wymieniono wodociąg w Noskowie.

czytaj więcej »

Remiza OSP w Sławsku

01.03.2018

12:00

Agnieszka

Slawsko - remiza

Wyremontowano remizę jednostki OSP w Sławsku.

czytaj więcej »

Droga w Łętowie

01.03.2018

11:27

Agnieszka

Letowo - droga

Przebudowano drogę w Łętowie.

czytaj więcej »

Punkt czerpania wody w Żukowie

28.02.2018

12:19

Agnieszka

Zukowo - punkt czerpania wody

Wybudowano punkt czerpania wody w Żukowie na potrzeby zabezpieczenia przeciw pożarowego.

czytaj więcej »

Droga w Janiewicach

28.02.2018

12:15

Agnieszka

Janiewice - droga

Przebudowano drogę gminną w Janiewicach.

czytaj więcej »

Szkoła w Żukowie

29.12.2016

12:57

Agnieszka

Zukowo - szkola

Wybudowano szkołę z salą gimnastyczną w Żukowie.

czytaj więcej »

Droga w Boleszewie

29.12.2016

12:43

Agnieszka

baner dol strony - Boleszewo - droga

Przebudowano ponad 6 km drogi powiatowej w Boleszewie.

czytaj więcej »

Rozbudowa szkoły w Warszkowie

29.12.2016

12:40

Agnieszka

baner dol strony - Warszkowo - rozbudowa szkoly

Rozbudowano i przebudowano część budynku Szkoły Podstawowej w Warszkowie.

czytaj więcej »

BIBLIOTEKA

PGWIAZDOWO

PSLAWSKO

przedszkole boleszewo

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE - EKOLUDKI

PAJACYKI

sp_bobrowice

sp_slawsko

sp warszkowo

SP WRZESNICA - 2017.09

sp_zukowo

KPP-LOGO

KPPSP-LOGO

WKU-LOGO

DLGR

LINKI-SGD

PDS

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Sławno (C) Copyright 2014-2018

TREŚĆ