herb

Witamy na stronie Gmina Sławno

Granty PPGR

19.10.2021

11:51

Agnieszka

granty

Wójt Gminy Sławno – Ryszard Stachowiak zaprasza do udziału w programie Granty PPGR.

czytaj więcej »

Nabór do Klubu Dziecięcego w Gwiazdowie

19.10.2021

08:51

Agnieszka

nabór

W dniu 20 października 2021 r. rozpoczyna się nabór dzieci w wieku 1-3 lata do Klubu Dziecięcego w Gwiazdowie

czytaj więcej »

Zmiana stawki opłaty za odpady - od 1 października!

07.10.2021

22:05

Agnieszka

opłaty

Wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi została ustalona jako iloczyn liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość i stawki opłaty.

 

czytaj więcej »

Boleszewo

26.07.2021

15:14

Paweł

boleszewo

Door to door

18.02.2021

12:02

Agnieszka

door

Od 1 marca 2021 r. organizujemy i prowadzimy transport osób starszych i niesamodzielnych, Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.

czytaj więcej »

Działki nad jeziorem

15.01.2021

09:54

Agnieszka

działkiJeśli szukasz zacisznego miejsca o sielankowym klimacie - nasza oferta jest właśnie dla Ciebie!

czytaj więcej »

Działki budowlane we Wrześnicy

20.10.2020

13:02

Agnieszka

Wrzesnica-dzialki

Gmina Sławno oferuje na sprzedaż nieruchomości położone w obrębie ewidencyjnym Wrześnica, gmina Sławno. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Gminy Sławno nieruchomości zlokalizowane są na terenie pod projektowaną zabudowę mieszkaniową jednorodzinną (28 MN).

czytaj więcej »

Koronawirus

06.03.2020

15:12

Agnieszka

wirus-LOGO

Wszystko co musisz wiedzieć o koronawirusie (COVID-19)! - ZBIÓR najważniejszych informacji, danych kontaktowych, wytycznych. ZAPOZNAJ SIĘ KONIECZNIE!

czytaj więcej »

Wolne miejsca

08.01.2020

13:53

Agnieszka

wolne miejsca - kd

Wolne miejsca w Klubie Dziecięcym w Gwiazdowie!

 

czytaj więcej »

Opłata za śmieci

07.01.2020

07:48

Agnieszka

smiecistawki-link

Uwaga - już od lutego 2020 r. na terenie gminy Sławno obowiązują nowe stawki opłat za gospoarowanie odpadami komunalnymi.

czytaj więcej »

Oficjalnie otwarto Szkołę Podstawową w Żukowie

25.10.201714:30

Agnieszka

otwarcie20W samo południe, 24 października 2017 r. rozpoczęto uroczystości związane o oficjalnym otwarciem kompleksu edukacyjno-sportowego Szkoły Podstawowej im. Gen. Stefana Roweckiego-Grota w Żukowie. Kilkuset gości, wśród których byli m.in. samorządowcy, duchowni, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy, kombatanci i seniorzy, nauczyciele i uczniowie oraz ich rodzice, a także mieszkańcy z terenu całej gminy Sławno, zgromadziło się na dziedzińcu nowego obiektu szkolnego.

 

Niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych było rozpoczynające obchody humorystyczne, mini przedstawienie, w którym w role uczniów wcielili się Teresa Szymborska – sołtys Żukowa i Zenon Szeląg – radny Rady Gminy Sławno z Janiewic. Rolę nauczyciela odegrała nauczycielka Ewa Mirowska-Tworek, zaś scenariusz przygotowała Karolina Kądziołka – dyrektor szkoły w Żukowie.

Część oficjalną rozpoczął Ryszard Stachowiak – Wójt Gminy Sławno, który przywitał wszystkich zgromadzonych. Następnie Przewodnicząca Rady Gminy Sławno Marta Hołowata, która prowadziła całą uroczystość wydała komendy, po których wprowadzono sztandar szkoły, a przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego i Ody do radości wciągnięto flagi na maszt.

Symbolicznego przecięcia wstęgi przed budynkiem dokonali: Tomasz Sobieraj – Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, ks. Wiktor Pośnik – proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Żukowie, Marta Hołowata – Przewodnicząca Rady Gminy Sławno, Ryszard Stachowiak – Wójt Gminy Sławno, Karolina Kądziołka – dyrektor Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz Justyna Zakrzewska – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego żukowskiej szkoły.

Ks. Prałat Marian Dziemianko, po odmówieniu modlitwy i błogosławieństwie poświęcił budynek i krzyże, które zawisną w szkolnych klasach. Wójt z kolei na ręce Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w asyście dyrektora, sołtysa Żukowa i Przewodniczącej Rady Rodziców przekazał symboliczny klucz oddając tym samym budynek w użytkowanie szkolnej i gminnej społeczności.

Drugą część uroczystości w sali sportowej rozpoczęło przedstawienie pt. „Na zaczarowanym podwórku”, które przeniosło zgromadzonych w czasy, w których największą rolę w życiu dzieci odgrywało podwórko, a w wolny czas spędzały na wesołych zabawach. W role aktorów wcielili się uczniowie klas V-VII z grupy teatralnej „Czarny Kot”, których opiekunem jest Bernadetta Hadryś.

Podniosłą chwilą uroczystości było odznaczenie por. Walerii Kot z Brześcia Kołobrzeskim Krzyżem Kombatanckim.

Wójt w swoim wystąpieniu przypomniał historię gminnej oświaty, poczynionych zmian w organizacji systemu edukacji, wielu trudnych decyzji, godzin rozmów i likwidacji niektórych szkół, efektem czego w rezultacie jest powstanie gminnych przedszkoli i wybudowanie w Żukowie jednej z najnowocześniejszych szkół na Pomorzu Zachodnim. Mówił o nowatorskim pomyśle wyboru koncepcji architektonicznej w drodze konkursu, późniejszych pozwoleniach, zmianach rozwiązań, wprowadzonych eko- pomysłach i najnowocześniejszych rozwiązaniach teleinformatycznych i multimedialnych. Opowiedział też o trwającej od stycznia 2016 r. do września 2017 r. budowie i niezwykle istotnym udziale mieszkańców w końcowym etapie zagospodarowania terenu wokół budynków. Podziękował też wszystkim zaangażowanym w powstanie szkoły – począwszy od radnych, architektów i projektantów, poprzez wykonawców, zespół nadzoru inwestorskiego, urzędników, mieszkańców i wszystkich ludzi dobrej woli, pracujących na rzecz ogólnego dobra. Szczególne słowa podziękowania skierował do obecnego na uroczystości Wicemarszałka Województwa, dziękując za jego wsparcie i osobiste zaangażowanie podczas całego procesu powstawania szkoły.

Następnie głos zabrali przybyli na uroczystość goście, gratulując władzom gminy, dyrektorowi, nauczycielom i uczniom oraz mieszkańcom wspaniałej inwestycji. Byli to m.in. Tomasz Sobieraj Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty – Robert Stępień, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Gen. Stefana Roweckiego-Grota w Żukowie – Karolina Kądziołka, przedstawiciel projektanta – konsorcjum CH2 architekci i NAAN architekci – Marianna Jagielska-Chruszcz, przedstawiciel wykonawcy – Zakładu Remontowo-Budowalnego Tym-Bud – Kamil Parzyszek, Prezes Zarządu Zachodniego Centrum Konsultingowego Euro Invest, sprawującego nadzór inwestorski – Jerzy Korolewicz oraz włodarze sąsiadujących gmin. Wielu ciepłym słowom i gratulacjom towarzyszyły pamiątkowe grawertony, listy i upominki.

2017.10.23 List_Minister_Edukacji_Narodowej.(1777642_1487699)

List gratulacyjny przysłany przez Ministra Edukacji Narodowej - Annę Zalewską

Wójt również symbolicznie – wręczając grawertony i okolicznościowe listy podziękował wielu osobom, firmom i instytucjom za ich wkład w proces powstawania i budowy szkoły w Żukowie.

W holu szkoły Michał Kołodziejczyk, właściciel pracowni projektowej NAAN architekci opowiedział o koncepcji architektonicznej i zastosowanych rozwiązaniach a Wójt zaprosił wszystkich do zwiedzenia pracowni multimedialnej, której wykończenie i najnowocześniejsze wyposażenie pozostawało do tego momentu owiane tajemnicą. Zarówno wystrój, wyposażenie jak i wielki, 75-calowy monitor multimedialny w technologii 4K zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

Na pamiątkę otwarcia Szkoły Podstawowej im. Gen. Stefana Roweckiego-Grota w Żukowie posadzono dąb, któremu nadano imię „Rysio”.

Agnieszka Czarnuch

 

Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, firmom i stowarzyszeniom, które osobiście zaangażowały się w proces budowy kompleksu edukacyjno-sportowego Szkoły Podstawowej im. Gen. Stefana Roweckiego - Grota w Żukowie.

Dziękuję Radnym i Sołtysom z terenu gminy Sławno, dyrektorowi, nauczycielom, pracownikom szkoły w Żukowie oraz uczniom i ich rodzicom. Słowa podziękowania kieruję do druhen i druhów strażaków ochotników z jednostek OSP w Żukowie i w Gwiazdowie, właścicieli rodzinnych firm oraz wielu innych osób, za przychylność, poświęcony czas, społeczną pracę, pot i serce włożone w powstanie jednej z najnowocześniejszych placówek oświatowych na Pomorzu Zachodnim. Baza lokalowa z bogatym wyposażeniem na miarę XXI wieku oraz wspaniała sala sportowa dają dzieciom i młodzieży z terenu Gminy Sławno gwarancję bardzo dobrego startu w przyszłość, a dorosłym mieszkańcom możliwość rozwijania swoich sportowych zamiłowań.

Wszystkim Państwu życzę wszelkiej pomyślności i powodzenia w realizacji dalszych zamierzeń, zdrowia oraz wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Wójt Gminy Sławno
Ryszard Stachowiak

 

   otwarcie5   otwarcie6   otwarcie7   otwarcie8   otwarcie9   otwarcie10   otwarcie11   otwarcie13   otwarcie14   otwarcie15   otwarcie16   otwarcie17   otwarcie18   otwarcie20   otwarcie21   otwarcie22   otwarcie23   otwarcie24   otwarcie25   otwarcie26   otwarcie27   otwarcie28   otwarcie29   otwarcie2   otwarcie34   otwarcie31   otwarcie32   otwarcie33   otwarcie35   otwarcie36   otwarcie37   otwarcie38   otwarcie40   otwarcie41   otwarcie42   otwarcie43   otwarcie44   otwarcie45   otwarcie49   otwarcie50   otwarcie51   otwarcie52   otwarcie53   otwarcie54   otwarcie55   otwarcie56   otwarcie57   otwarcie58   otwarcie59   otwarcie60   otwarcie62   otwarcie63   otwarcie64   otwarcie65   otwarcie75   otwarcie1   otwarcie67   otwarcie68   otwarcie69   otwarcie70   otwarcie71   otwarcie72   otwarcie73   otwarcie74   otwarcie76   otwarcie77   otwarcie78   otwarcie79   otwarcie81   otwarcie82   otwarcie83   otwarcie48   otwarcie84   otwarcie85

LINKI1-korona
door-to-door
LINKI1
SPIS
GAZYFIKACJA
lpr-LOGO
inwestycje
W TRAKCIE REALIZACJI
LINKI-DZIALKI
LINKI - GIAP
LINKI - SIP
LINKI - STRATEGIA ROZWOJU GMINY(1)


sesja


odpady_komunalne
eVENIO
KOMUNALKA
cmentarze
wynajem_swietlic
zwrot_akcyzy
OCZYSZCZALNIE
przygarminj_mnie
porady_prawne
LINKI - kdr
smog-www
LINKI-ENERGIA
Linki - Mapa zagrozen


szlak-rowerowy
Linki - kaszuby


LINKI-SPRAWDZ DOWOD
edo -app
LINKI-gmina w liczbach
GNW-linki-prawa

projekt unijny
LINKI-rozbudowa SP


rodo

 

 

Przebudowa starej szkoły w Żukowie

20.02.2020

09:08

Agnieszka

07 - baner dol strony - Zukowo

Zaadoptowano budynek „starej” szkoły w Żukowie na potrzeby Biblioteki Publicznej Gminy Sławno i Świetlicy Środowiskowej.

czytaj więcej »

Kwasowo 53

19.02.2020

13:50

Agnieszka

06 -baner dol strony - Kwasowo 53

Rewitalizacja budynku wielorodzinnego w Kwasowie.

czytaj więcej »

Ulice w Warszkowie

18.02.2020

14:58

Agnieszka

05 - baner dol strony - Warszkowo

Powstały nowe ulice asfaltowe w Warszkowie.

czytaj więcej »

Smardzewo 45 i 47

18.02.2020

14:06

Agnieszka

04 - baner dol strony - Smardzewo

Kompleksowo wyremontowano i wykonano termomodernizację dwóch budynków wielorodzinnych w Smardzewie - nr 45 i 47.

czytaj więcej »

Boisko wielofunkcyjne w Bobrowicach

18.02.2020

14:03

Agnieszka

03 - baner dol strony - Bobrowice

Wybudowano boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy szkole w Bobrowicach.

czytaj więcej »

Rzyszczewo 37

18.02.2020

14:00

Agnieszka

02 - baner dol strony - Rzyszczewo 37

Wykonano kompleksowy remont i termomodernizację budynku wielorodzinnego nr 37 w Rzyszczewie.

czytaj więcej »

OZE w Sławsku

18.02.2020

13:55

Agnieszka

01- baner dol strony - slawsko

Zamontowano pompy ciepła i panele fotowoltaiczne w szkole w Sławsku.

czytaj więcej »

Droga gminna Warszkowo - Warszkówko

01.03.2018

12:08

Agnieszka

Warszkowko - droga

Przebudowane drogę gminną prowadzącą z Warszkowa do Warszkówka.

czytaj więcej »

Pomost pływający na jeziorze Łętowskim

01.03.2018

12:05

Agnieszka

Letowo - pomost

Wybudowano 114 mb pomostu pływającego na jeziorze Łętowskim.

czytaj więcej »

Droga i wodociąg w Noskowie

01.03.2018

12:02

Agnieszka

Noskowo - droga

Przebudowano drogę i wymieniono wodociąg w Noskowie.

czytaj więcej »

KLUB DZIECIECY

PGWIAZDOWO

PSLAWSKO

przedszkole boleszewo

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE - EKOLUDKI

LINKI - PAJACYKI

sp_bobrowice

sp_slawsko

sp warszkowo

SP WRZESNICA - 2017.09

LINKI-SPZUKOWO

BIBLIOTEKA

KPP-LOGO

KPPSP-LOGO

WKU-LOGO

DLGR

LINKI-SGD

PDS

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Sławno (C) Copyright 2014-2020

TREŚĆ