herb

Witamy na stronie Gmina Sławno

Nowe adresy w Warszkowie

02.01.2018

14:24

Agnieszka

mapka - warszkowo - ulice - glowka

Od 1 stycznia 2018 r. w Warszkowie obowiązują nowe adresy.

czytaj więcej »

Koperta Życia

15.11.2017

15:20

Agnieszka

koperta zycia1

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławnie przystąpił do realizacji akcji „Koperta Życia”.

czytaj więcej »

Aplikacja - Od Bałtyku po Kaszuby

16.12.2016

11:09

Agnieszka

baner_aplikacja

Aplikacja ta to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

czytaj więcej »

Karta Dużej Rodziny Gminy Sławno

27.10.2016

11:15

Agnieszka

KDR - zajawka

Ruszyła inicjatywa pod nazwą Karta Dużej Rodziny Gminy Sławno umożliwiająca skorzystanie z ulg, zniżek i rabatów dla rodzin wielodzietnych z terenu naszej gminy.

czytaj więcej »

Działki na sprzedaż

15.07.2016

14:31

Agnieszka

Slider na www - dzialki w Letowie

Gmina Sławno oferuje na sprzedaż działki rekreacyjne nad Jeziorem Łętowskim.

czytaj więcej »

Unieważnienie dowodu osobistego

17.05.2016

12:25

Agnieszka

DOWOD - UNIEWAZNIENI

Zgodnie z Ustawą o dowodach osobistych z dnia 06 sierpnia 2010 r. zgłoszenie utraty dowodu osobistego skutkuje jego nieodwracalnym unieważnieniem w Rejestrze Dowodów Osobistych.

czytaj więcej »

Ocalmy od zapomnienia

12.04.2016

09:44

Agnieszka

ocalmy

Minęło 70 lat od przyjęcia odpowiedzialności za ziemię sławieńską przez Polskę i przez nas – jej mieszkańców.

czytaj więcej »

Rodzina 500+ w naszej gminie

25.02.2016

10:31

Agnieszka

naglowek

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławnie informuje, że od dnia 01 kwietnia 2016 roku będzie prowadził nabór wniosków w ramach programu „Rodzina 500+”.

czytaj więcej »

Bezpłatne porady prawne

04.01.2016

00:01

Agnieszka

porady prawne

Powiat Sławieński realizuje od dnia 4 stycznia 2016 roku zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej.

czytaj więcej »

Podatki 2016

21.12.2015

14:23

Agnieszka

PODATKI 2016 -1

Nowy rok to nie tylko nowe cele i wyzwania, ale także nowe stawki podatków lokalnych.

czytaj więcej »

Na Harcerskim Starcie

29.09.201701:24

Agnieszka

start3W tradycji sławieńskiego Hufca ZHP im. WOP zapisał się już fakt, iż w ostatni piątek września w Domu Harcerza spotykają się zuchy, harcerze i instruktorzy, by wspólnie zainaugurować kolejny rok harcerskiej służby – czasu wypełnionego przygodami, nietypowymi wyzwaniami i możliwością zdobywania nowych doświadczeń. Tegoroczny Harcerski Start, na który przybyło blisko stu osiemdziesięciu członków ZHP i sympatyków naszego stowarzyszenia, rozpoczęto apelem i odczytaniem rozkazu specjalnego druhny hm. Barbary Sobczak – komendanta Hufca ZHP, a następnie udano się na Cmentarz Komunalny, gdzie pod obeliskami upamiętniającymi harcerzy – obrońców Grodna w roku 1939 oraz żołnierzy Armii Krajowej - wystawiono honorową wartę i zapalono znicze. Tam także druh hm. Ryszard Sobczak – zastępca komendanta hufca wygłosił okolicznościową gawędę, w której nawiązał do roli harcerstwa w życiu społeczeństwa, jego tradycjach i współczesnych powinnościach.

 

Po powrocie do siedziby hufca, uczestnicy zbiórki posilili się przepyszną grochówką i skosztowali domowych wypieków – przygotowanych przez harcerzy z 5. Środowiskowej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Wilki Morskie” ze Smardzewa i ich rodziców – jednej z drużyn, która w tym roku zdobyła miano „Mistrzów Hufca ZHP Sławno”.

W dalszej części piątkowego spotkania zuchy i harcerze wzięli udział w emocjonującej loterii fantowej. Dzięki wsparciu licznego grona sponsorów, nikt nie opuścił Startu z pustymi rękoma, a nagroda główna – ufundowany przez Komendę Hufca ZHP Sławno wspaniały rower górski – trafiła do druha Oliwiera Seweryna z 32. Wielopoziomowej Drużyny im. Józefa Wybickiego w Lejkowie, którą prowadzi drużynowa pwd. Żaneta Strzelecka. Los o numerze 51 na pewno znajdzie swoje miejsce w kronice drużyny, a rower przez lata będzie służyć rozwijaniu sprawności fizycznej i zachęci druha Oliwiera do zainteresowania turystyką. Gratulujemy!

Hufiec ZHP Sławno (jeden z największych hufców w Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP) skupia obecnie 350 członków, działających w czterech Związkach Drużyn ZHP: miasta i gminy Sławno oraz Darłowo, gmin Malechowo i Postomino, a także w dwóch kręgach instruktorskich – „Sami Swoi” i „Wiarusy”. W jego strukturze funkcjonują zespoły i komisje statutowe oraz takie, których zadaniem jest wspieranie aktywności programowej, kształceniowej i informacyjnej.

Pamiętajmy jednak, że do dobrego działania gromad, drużyn i hufca niezbędni są również oddani przyjaciele, wspierający harcerstwo na każdym jego poziomie i w różnej formie. Oto jedni z wielu: p. Teresa Kłos z Sycewic, p. Andrzej Ostrowski ze Sławna, p. Dorota Jeż ze Sławna, p. Jacek Kucharski ze Sławna, p. Magdalena Białecka ze Sławna, p. Teofila Siergiejewicz ze Sławna, phm. Kazimiera Wojtczak ze Sławna, hm. Stanisław Poprawski ze Sławna, pwd. Leontyna Jeż ze Sławna, hm. Jadwiga Gaweł ze Sławna, phm. Elżbieta Dróżdż ze Starego Jarosławia, pwd. Żaneta Strzelecka z Darstkowa, HO Michał Fleran ze Sławna, pwd. Irena Mucha ze Sławna, p. Aleksandra Pawłowska z Polic, p. Agnieszka Samul ze Słupska, 50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Władysława Sikorskiego w Kopnicy i drużynowa phm. Anida Rydlichowska, 7. Krąg Instruktorski „Sami Swoi” w Sławnie, Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. w Sławnie p. Barbara Ganczaryk, Zajazd „Skalny” w Karwicach pp. Anna i Tomasz Cieplikowie, Sklep sportowy „Puma” w Sławnie p. Krystyna Grabowska, Agencja Handlowo-Reklamowa „Arkusz” w Sławnie p. Jadwiga Kuś, Agencja Handlowo-Reklamowa ”Grawerownia” w Sławnie p. Katarzyna Mądrzecka, Spółka Cywilna „Komsoft” w Sławnie p. Mariusz Dyrcz oraz p. Grzegorz Lompert, Księgarnia „Pod Sową” w Sławnie, Sławieńskie Centrum Meblowe „PitusMeble” w Sławnie, Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „Magda” p. Zbigniew Kaczmarek w Sławnie, Hurtownia Wielobranżowa „Rywal” p. Paweł Łoziński w Sławnie, Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Sławnie oraz Urząd Miasta Sławno.

hm. Jacek Błaszczyk
Szef Biura KH ZHP Sławno

 

 

start3   start2   start1

projekt unijny
LINKI-DZIALKI
lpr-LOGO
LINKI - STRATEGIA ROZWOJU GMINY(1)
LINKI - SIP
LINKI - GIAP
inwestycje
LINKI-rozbudowa SP
Linki - kaszuby
odpady_komunalne
Linki - Mapa zagrozen
cmentarze
LINKI - kdr
przygarminj_mnie
GNW-linki-prawa
LINKI-ENERGIA
LINKI-SPRAWDZ DOWOD
KALENDARZ
LINKI-las
LINKI-gmina w liczbach
POLOWANIA-LINK
wynajem_swietlic
szlak-rowerowy
porady_prawne
zwrot_akcyzy
rodzina

 

Szkoła w Żukowie

29.12.2016

12:57

Agnieszka

baner dol strony - szkola zukowo

Trwa budowa szkoły w Żukowie.

czytaj więcej »

Droga w Boleszewie

29.12.2016

12:43

Agnieszka

baner dol strony - Boleszewo - droga

Przebudowano ponad 6 km drogi powiatowej w Boleszewie.

czytaj więcej »

Rozbudowa szkoły w Warszkowie

29.12.2016

12:40

Agnieszka

baner dol strony - Warszkowo - rozbudowa szkoly

Rozbudowano i przebudowano część budynku Szkoły Podstawowej w Warszkowie.

czytaj więcej »

Droga gminna w Tokarach

28.09.2016

14:06

Marcin

baner dol strony - droga Tokary

W Tokarach przebudowano drogę gminną. Prace dofinansowano z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

czytaj więcej »

Mieszkania w Boleszewie

27.09.2016

14:47

Marcin

Boleszewo-mieszkanie

W wyniku adaptacji części budynku byłej szkoły w Boleszewie powstały 4 nowe mieszkania, które weszły do zasobu mieszkaniowego naszej gminy.

czytaj więcej »

Plac zabaw w Gwiazdowie

10.03.2016

14:23

Agnieszka

inwestycje2015-plac zabaw w gwiazdowie

Wybudowano zestaw zabawowy z 3 wieżami, zjeżdżalniami, drabinkami, ścianką wspinaczkową i pajęczyną, zamontowano huśtawki i bujaki, rurę strażacką oraz karuzelę na placu zabaw w Gwiazdowie. Teren ogrodzono i wzbogacono o tablicę regulaminową, ławki i kosze na śmieci.

czytaj więcej »

Droga powiatowa we Wrześnicy

10.03.2016

14:17

Agnieszka

inwestycje-droga wrzesnica

Powiat Sławieński w partnerstwie z Gminą Sławno wykonał przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Wrześnica. Zadanie sfinansowano z budżetów obu jednostek, środków Województwa Zachodniopomorskiego i Unii Europejskiej. Koszt przebudowy ponad 1,4 km drogi to prawie 946 tys. zł.

czytaj więcej »

Wiaty przystankowe

08.03.2016

13:35

Agnieszka

baner dol strony - wiaty przystankowe

Wybudowano wiaty przystankowe i miejsca dla podróżnych m. in. w Sławsku, Gwiazdowie, a ostatnio w.Kwasowie i we Wrześnicy.

czytaj więcej »

Droga w Warszkowie

08.03.2016

13:21

Agnieszka

inwestycje-Warszkowo - schetynowka II

Przebudowano kolejny, 900 metrowy odcinek drogi gminnej w Warszkowie. Na realizację inwestycji uzyskano blisko 590 tys. zł w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. „schetynówek”.

czytaj więcej »

Mieszkania we Wrześnicy

08.03.2016

13:19

Agnieszka

inwestycje-mieszkania-wrzesnica

Zaadoptowano pomieszczenia po byłej przychodni lekarskiej we Wrześnicy na mieszkania komunalne.

czytaj więcej »

PGWIAZDOWO

PSLAWSKO

przedszkole boleszewo

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE - EKOLUDKI

PAJACYKI

sp_bobrowice

sp_slawsko

sp warszkowo

SP WRZESNICA - 2017.09

sp_zukowo

KPP-LOGO

KPPSP-LOGO

WKU-LOGO

DLGR

LINKI-SGD

PDS

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Sławno (C) Copyright 2014-2018

TREŚĆ