herb

Witamy na stronie Gmina Sławno

Zmiana stawki opłaty za odpady - od 1 października!

07.10.2021

22:05

Agnieszka

opłaty

Wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi została ustalona jako iloczyn liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość i stawki opłaty.

 

czytaj więcej »

Boleszewo

26.07.2021

15:14

Paweł

boleszewo

Door to door

18.02.2021

12:02

Agnieszka

door

Od 1 marca 2021 r. organizujemy i prowadzimy transport osób starszych i niesamodzielnych, Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.

czytaj więcej »

Działki nad jeziorem

15.01.2021

09:54

Agnieszka

działkiJeśli szukasz zacisznego miejsca o sielankowym klimacie - nasza oferta jest właśnie dla Ciebie!

czytaj więcej »

Działki budowlane we Wrześnicy

20.10.2020

13:02

Agnieszka

Wrzesnica-dzialki

Gmina Sławno oferuje na sprzedaż nieruchomości położone w obrębie ewidencyjnym Wrześnica, gmina Sławno. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Gminy Sławno nieruchomości zlokalizowane są na terenie pod projektowaną zabudowę mieszkaniową jednorodzinną (28 MN).

czytaj więcej »

Koronawirus

06.03.2020

15:12

Agnieszka

wirus-LOGO

Wszystko co musisz wiedzieć o koronawirusie (COVID-19)! - ZBIÓR najważniejszych informacji, danych kontaktowych, wytycznych. ZAPOZNAJ SIĘ KONIECZNIE!

czytaj więcej »

Wolne miejsca

08.01.2020

13:53

Agnieszka

wolne miejsca - kd

Wolne miejsca w Klubie Dziecięcym w Gwiazdowie!

 

czytaj więcej »

Opłata za śmieci

07.01.2020

07:48

Agnieszka

smiecistawki-link

Uwaga - już od lutego 2020 r. na terenie gminy Sławno obowiązują nowe stawki opłat za gospoarowanie odpadami komunalnymi.

czytaj więcej »

Podatki 2020

07.01.2020

07:46

Agnieszka

PODATKI 2020
Od 1 stycznia 2020 r. obowiązują nowe stawki podatków lokalnych.

czytaj więcej »

Szkoła w Żukowie - inteligentne rozwiązania

21.09.2018

10:44

Agnieszka

FILM

Zobacz film - Inteligentna i energooszczędna Szkoła Podstawowa w Żukowie.

czytaj więcej »

Wmurowano akt erekcyjny i kamień węgielny pod budowę szkoły w Żukowie

28.04.201608:24

Agnieszka

Zukowo-wmurowanie-kamienia-025Rok szkolny 2017/2018 będzie wyjątkowy dla uczniów z obwodu Szkoły Podstawowej w Żukowie, gdyż rozpoczną oni naukę w nowym budynku szkoły. Będą mieli do dyspozycji także salę gimnastyczną. W dniu 26 kwietnia 2016 r. podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę szkoły.

 

Przypominamy, że marcu br. rozpoczęto prace przy budowie szkoły podstawowej wraz z salą gimnastyczną w Żukowie. Po zakończeniu prac, które planowane jest na lipiec 2017 r. szkoła będzie miała łącznie ok. 2.300 m2 powierzchni. Do istniejącego obiektu dobudowany zostanie nowy budynek – część dydaktyczna i łącznik oraz sala gimnastyczna o powierzchni prawie 700 m2. Zagospodarowany zostanie także teren wokół szkoły, powstaną drogi dojazdowe, parkingi, chodniki i mała architektura. Koszt inwestycji to prawie 10,3 mln. zł.

Obiekt został zaprojektowany jako budynek energooszczędny – jeden z najnowocześniejszych w regionie. Zainstalowane zostaną tu pompy ciepła, ogniwa fotowoltaiczne oraz wentylacja mechaniczna z systemem odzyskiwania ciepła. Praca poszczególnych układów, urządzeń i instalacji będzie elektronicznie sterowana.

Obecnie, w historycznym budynku Szkoły Podstawowej, z przełomu XVIII i XIX w. uczy się 103 dzieci w 6 oddziałach. Po rozbudowie planowane jest tu utworzenie zespołu szkół, w skład którego wejdzie także gimnazjum.

W uroczystości podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego wzięło udział wielu znakomitych gości. Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego reprezentowali: Tomasz Sobieraj – Wicemarszałek i Robert Grzywacz – Członek Zarządu. Po raz pierwszy do naszej gminy przybył Jerzy Sołtysiak – Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty. Uroczystość swoją obecnością zaszczyciły też osoby związane z budową szkoły: architekt Michał Kołodziejczyk – przedstawiciel Konsorcjum Projektowego ch2 i NAAN Architekci ze Szczecina, które jest autorem projektu rozbudowy szkoły, przedstawiciel wykonawcy – Kamil Parzyszek, dyrektor Zakładu Remontowo-Budowlanego „Tym-Bud” Waldemar Tymoszewski z Pruszcza Gdańskiego oraz Piotr Mikołajczak – koordynator inspektorów nadzoru inwestorskiego Zachodniego Centrum Konsultingowego „EURO INVEST” Sp. z o. o. z Gorzowa Wielkopolskiego, sprawującego nadzór inwestorski. Starostę Sławieńskiego reprezentował Sebastian Dereń – Sekretarz. Nie zabrakło także Radnych Rady Gminy poprzedniej i obecnej kadencji, dyrektorów szkół, sołtysów z obwodu żukowskiej szkoły oraz najważniejszych w tym dniu – uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Żukowie.

- Wierzę, że będzie to budynek, do którego uczniowie przychodzić będą z ochotą, i w którym realizować będą swoje marzenia i pasje. Sam jestem ciekawy, jak będzie wyglądało połączenie zabytkowej części placówki z nowoczesną bryłą nowego obiektu - powiedział Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Tomasz Sobieraj.

- To właśnie tu, w Żukowie widać potrzebę budowy nowej placówki dydaktycznej. Ponad setka dzieciaków potrzebuje dobrych warunków do nauki i już za kilkanaście miesięcy stanie się to faktem. Gratulacje dla wójta Sławna Ryszarda Stachowiaka za podjęcie się trudnej, aczkolwiek niezbędnej inwestycji - mówił członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego – Robert Grzywacz.

Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty – Jerzy Sołtysiak pogratulował władzom gminy podjęcia odważnej decyzji rozbudowy szkoły w aspekcie niżu demograficznego oraz ciągłych zmian w systemie oświaty.

Z kolei główny architekt, przedstawiciel Konsorcjum Projektowego ch2 i NAAN Architekci ze Szczecina – Michał Kołodziejczyk opowiedział o swojej wizji nowej szkoły, konstrukcji nowoczesnej bryły budynku, która ma tworzyć spójną całość z istniejącym, historycznym obiektem z przełomu XVIII i XIX w.

Wójt naszej gminy w swoim wystąpieniu podziękował radnym poprzedniej i obecnej kadencji, którzy podjęli trudną decyzję o rozbudowie szkoły. Opowiedział o parametrach powstającego budynku i jego innowacyjności w zakresie zastosowanych rozwiązań. Zapowiedział także, że uczniowie klas gimnazjalnych z okolic Żukowa będą kontynuować naukę na miejscu, a nie w położonym ok. 20 km dalej Sławsku.

Z kolei Karolina Kądziołka – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żukowie przypomniała historię szkoły w Żukowie i dotychczasowej jej siedziby. Podziękowała także Wójtowi i Radnym Rady Gminy za tę wspaniałą inwestycję materialną, która staie się też inwestycję w kolejne pokolenia mieszkańców naszej gminy.

Proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Żukowie – Ks. Wiktor Pośnik poświęcił teren budowy, a całość uroczystości swym występem słowno-muzycznym uświetniły uczennice Szkoły Podstawowej w Żukowie.

Uroczystość poprowadziła Przewodnicząca Rady Gminy Sławno obecnej i poprzedniej kadencji – Marta Hołowata, na której ręce Wójt złożył serdeczne podziękowania i kwiaty, dziękując za jednomyślność i wspólne dążenie do wyznaczonych celów. Przewodnicząca odczytała także listy gratulacyjne od Senatora RP Piotra Zientarskiego i Posła na Sejm RP – Stanisława Gawłowskiego.

Na zakończenie uroczystości Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na uroczyste otwarcie nowej szkoły w Żukowie w drugiej połowie przyszłego roku.

Inwestycja pn. „Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Żukowie” dofinansowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Agnieszka Czarnuch

 

Zukowo-wmurowanie-kamienia-038 Zukowo-wmurowanie-kamienia-039 Zukowo-wmurowanie-kamienia-040 Zukowo-wmurowanie-kamienia-043 Zukowo-wmurowanie-kamienia-042
Fundamenty szkoły w Żukowie Postęp prac budowlanych Zarys bryły nowego budynku Pamiątki wydarzenia Akt erekcyjny i kamień węgielny
Zukowo-wmurowanie-kamienia-041 Zukowo-wmurowanie-kamienia-044 Zukowo-wmurowanie-kamienia-045 Zukowo-wmurowanie-kamienia-046 Zukowo-wmurowanie-kamienia-047
Pamiątkowa kielnia i kaski Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie Uczestnicy uroczystości Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak wita gości Dyrektor i uczniowie SP Żukowo
Zukowo-wmurowanie-kamienia-049 Zukowo-wmurowanie-kamienia-050 Zukowo-wmurowanie-kamienia-051 Zukowo-wmurowanie-kamienia-01 Zukowo-wmurowanie-kamienia-02
Wystąpienie Karoliny Kądziołki - dyrektora Szkoły Podstawowej w Żukowie
Występ wokalny uczennic Dziewczęta z Żukowa zagrały, zaśpiewały, wyrecytowały wiersze Przedstawiciel Konsorcjum Projektowego ch2 i NAAN Architekci ze Szczecina Michał Kołodziejczyk - główny architekt mówi o swojej wizji nowej szkoły
Zukowo-wmurowanie-kamienia-03 Zukowo-wmurowanie-kamienia-04 Zukowo-wmurowanie-kamienia-05 Zukowo-wmurowanie-kamienia-06 Zukowo-wmurowanie-kamienia-07
Uczestnicy wydarzenia Przemówienie Roberta Grzywacza - Członka Zarządu Województwa Zachodnio-pomorskiego
Głos zabrał Jerzy Sołtysiak - Zachodnio-pomorski Wicekurator Oświaty
Kamień węgielny i akt erekcyjny wmurowany w ścianę szkoły Tomasz Sobieraj - Wicemarszałek Województwa Zachodnio-pomorskiego podpisuje akt erekcyjny
Zukowo-wmurowanie-kamienia-08 Zukowo-wmurowanie-kamienia-09 Zukowo-wmurowanie-kamienia-010 Zukowo-wmurowanie-kamienia-011 Zukowo-wmurowanie-kamienia-012
Uroczyste podpisanie aktu
Złożenie podpisu przez Roberta Grzywacza - Członka Zarządu Województwa Zachodnio-pomorskiego
Wójt Ryszard Stachowiak podpisuje akt erekcyjny
Podpis składa Michał Kołodziejczyk - główny architekt
Przedstawiciel wykonawcy - dyrektor Kamil Parzyszek
Zukowo-wmurowanie-kamienia-013 Zukowo-wmurowanie-kamienia-014 Zukowo-wmurowanie-kamienia-015 Zukowo-wmurowanie-kamienia-016 Zukowo-wmurowanie-kamienia-017
Piotr Mikołajczyk - koordynator inspektorów nadzoru inwestorskiego Zachodniego Centrum Konsultingowego „EURO INVEST” Sp. z o. o. Dyrektor SP Żukowo - Karolina Kądziołka Julia Kania - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego SP Żukowo składa podpis pod aktem erekcyjnym Przewodnicząca Rady Gminy Sławno - Marta Hołowata Uczestnicy uroczystości przed wejściem na teren budowy
Zukowo-wmurowanie-kamienia-018 Zukowo-wmurowanie-kamienia-019 Zukowo-wmurowanie-kamienia-020 Zukowo-wmurowanie-kamienia-021 Zukowo-wmurowanie-kamienia-022
Wójt umieszcza akt erekcyjny w specjalnie przygotowanej tubie Julia Kania wkłada pendrive z filmem dotyczącym SP Żukowo dla potomnych Tuba została szczelnie zamknięta Proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Żukowie - Ks. Wiktor Pośnik Poświęcenie placu budowy
Zukowo-wmurowanie-kamienia-023 Zukowo-wmurowanie-kamienia-024 Zukowo-wmurowanie-kamienia-025 Zukowo-wmurowanie-kamienia-026 Zukowo-wmurowanie-kamienia-027
Przygotowanie do wmurowania kamienia węgielnego i aktu erekcyjnego Ułożenie kamienia węgielnego i listu erekcyjnego w budowanej ścianie szkoły Tomasz Sobieraj - Wicemarszałek jako rozpoczął zamurowywanie
Zukowo-wmurowanie-kamienia-028 Zukowo-wmurowanie-kamienia-029 Zukowo-wmurowanie-kamienia-030 Zukowo-wmurowanie-kamienia-031 Zukowo-wmurowanie-kamienia-032
Członek Zarządu Województwa Zachodnio-pomorskiego - Robert Grzywacz Władze gminy - Wójt i Przewodnicząca Rady Gminy Dyrektor i uczennica SP Żukowo Przedstawiciele projektanta i wykonawcy Proboszcz Parafii w Żukowie
Zukowo-wmurowanie-kamienia-033 Zukowo-wmurowanie-kamienia-034 Zukowo-wmurowanie-kamienia-035 Zukowo-wmurowanie-kamienia-036 Zukowo-wmurowanie-kamienia-037
Inspektor nadzoru inwestorskiego Sygnatariusze aktu erekcyjnego Podziękowania za wsparcie złożone na ręce reprezentantów Marszałka Od lewej: Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak, Przewodnicząca Rady Gminy Marta Hołowata, Członek Zarządu Województwa Robert Grzywacz i Wicemarszałek  Tomasz Sobieraj Podziękowania dla Radnych Rady Gminy Sławno obecnej i poprzedniej kadencji złożono na ręce Przewodniczącej

 

LINKI1-korona
door-to-door
LINKI1
SPIS
GAZYFIKACJA
lpr-LOGO
inwestycje
W TRAKCIE REALIZACJI
LINKI-DZIALKI
LINKI - GIAP
LINKI - SIP
LINKI - STRATEGIA ROZWOJU GMINY(1)


sesja

Interpelacje


odpady_komunalne
eVENIO
KOMUNALKA
cmentarze
wynajem_swietlic
zwrot_akcyzy
OCZYSZCZALNIE
przygarminj_mnie
porady_prawne
LINKI - kdr
smog-www
LINKI-ENERGIA
Linki - Mapa zagrozen


szlak-rowerowy
Linki - kaszuby


LINKI-SPRAWDZ DOWOD
edo -app
LINKI-gmina w liczbach
GNW-linki-prawa

projekt unijny
LINKI-rozbudowa SP


rodo

 

 

Przebudowa starej szkoły w Żukowie

20.02.2020

09:08

Agnieszka

07 - baner dol strony - Zukowo

Zaadoptowano budynek „starej” szkoły w Żukowie na potrzeby Biblioteki Publicznej Gminy Sławno i Świetlicy Środowiskowej.

czytaj więcej »

Kwasowo 53

19.02.2020

13:50

Agnieszka

06 -baner dol strony - Kwasowo 53

Rewitalizacja budynku wielorodzinnego w Kwasowie.

czytaj więcej »

Ulice w Warszkowie

18.02.2020

14:58

Agnieszka

05 - baner dol strony - Warszkowo

Powstały nowe ulice asfaltowe w Warszkowie.

czytaj więcej »

Smardzewo 45 i 47

18.02.2020

14:06

Agnieszka

04 - baner dol strony - Smardzewo

Kompleksowo wyremontowano i wykonano termomodernizację dwóch budynków wielorodzinnych w Smardzewie - nr 45 i 47.

czytaj więcej »

Boisko wielofunkcyjne w Bobrowicach

18.02.2020

14:03

Agnieszka

03 - baner dol strony - Bobrowice

Wybudowano boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy szkole w Bobrowicach.

czytaj więcej »

Rzyszczewo 37

18.02.2020

14:00

Agnieszka

02 - baner dol strony - Rzyszczewo 37

Wykonano kompleksowy remont i termomodernizację budynku wielorodzinnego nr 37 w Rzyszczewie.

czytaj więcej »

OZE w Sławsku

18.02.2020

13:55

Agnieszka

01- baner dol strony - slawsko

Zamontowano pompy ciepła i panele fotowoltaiczne w szkole w Sławsku.

czytaj więcej »

Droga gminna Warszkowo - Warszkówko

01.03.2018

12:08

Agnieszka

Warszkowko - droga

Przebudowane drogę gminną prowadzącą z Warszkowa do Warszkówka.

czytaj więcej »

Pomost pływający na jeziorze Łętowskim

01.03.2018

12:05

Agnieszka

Letowo - pomost

Wybudowano 114 mb pomostu pływającego na jeziorze Łętowskim.

czytaj więcej »

Droga i wodociąg w Noskowie

01.03.2018

12:02

Agnieszka

Noskowo - droga

Przebudowano drogę i wymieniono wodociąg w Noskowie.

czytaj więcej »

KLUB DZIECIECY

PGWIAZDOWO

PSLAWSKO

przedszkole boleszewo

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE - EKOLUDKI

LINKI - PAJACYKI

sp_bobrowice

sp_slawsko

sp warszkowo

SP WRZESNICA - 2017.09

LINKI-SPZUKOWO

BIBLIOTEKA

KPP-LOGO

KPPSP-LOGO

WKU-LOGO

DLGR

LINKI-SGD

PDS

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Sławno (C) Copyright 2014-2020

TREŚĆ