herb

Witamy na stronie Gmina Sławno

Bieg im. Asi Kenig

13.03.2023

11:24

Agnieszka

bieg - baner

22 kwietnia 2023 r. zapraszamy na Bieg im. Asi Kenig w Sławsku.

czytaj więcej »

Wolne miejsca w przedszkolu

03.02.2023

08:47

Agnieszka

wolne miejsca

Z początkiem stycznia 2023 r. rozpoczęło funkcjonowanie Przedszkole Gminne w Bobrowicach. Są jeszcze wolne miejsca dla maluchów!

czytaj więcej »

Rekrutacja

01.02.2023

15:21

Agnieszka

REKRUTACJA

 

czytaj więcej »

Dotacje na termomodernizację budynków jednorodzinnych

26.09.2022

14:16

Agnieszka

termo

Ruszył nabór wniosków w ramach projektu pn. „Termomodernizacja energetyczna budynków jednorodzinnych wraz z wymianą źródeł ciepła na terenie gminy Sławno”. 

czytaj więcej »

Ankieta o miejscu, w którym żyjemy – CWD Plus

21.06.2022

07:49

Agnieszka

logo

Drogi Mieszkańcu! Jako Partnerstwo Powiatu Sławieńskiego- instrument ZIT przystępujemy do przeprowadzenia diagnozy sytuacji społeczno- gospodarczo-przestrzennej naszego obszaru, czyli terenu Miast Darłowa i Sławna, Powiatu Sławieńskiego oraz gmin Darłowo, Malechowo, Postomino i Sławno.

czytaj więcej »

Nowa siedziba Urzędu

21.02.2022

11:06

Agnieszka

zmiana siedziby

Zmiana siedziby Urzędu Gminy Sławno.

czytaj więcej »

CEEB

05.01.2022

08:40

Agnieszka

CEEB

Przypominamy, że właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

czytaj więcej »

Powstał Sławieński Szlak Rowerowy. Wybudowano wyposażoną w wiaty i ławy przystań rowerową w Gwiazdówku. Montowane jest oznakowanie i tablice informacyjne dla cyklistów.

Projekt pn. „Budowa i oznakowanie szlaków rowerowych na terenie Gminy Sławno” otrzymał ponad 205 tys. Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi przeznaczonego na wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 r. Fundusze przeznaczone zostały na zaspokojenie potrzeb rekreacyjnych oraz wzrost aktywności turystycznej na terenie gminy Sławno.

Wybudowane zostały dukty jezdne z kruszywa i żwiru. W niektórych miejscach wykonano lub wyprofilowano i oczyszczono rowy odwadniające. Część istniejących dróg i byłe torowisko kolejowe zostały odkrzaczone i wyrównane, by rowerzyści bez przeszkód mogli się nimi poruszać. Łącznie to ok. 25 km dróg, duktów, ścieżek i szlaków przystosowanych dla potrzeb amatorów jazdy na dwóch kółkach, kórzy teraz bezpiecznie mogą zwiedzić niemal całą gminę Sławno i podziwiać piąkno natury.

Na północy szlak łączy się z Międzynarodowym Szlakiem Rowerowym wokół Bałtyku R-10 (Nadmorski Szlak Hanzeatycki) i od Starego Krakowa prowadzi przez Radosław do Sławska i stamtąd do Sławna dwoma drogami.

Szlak przebiega od Starego Krakowa przez Radosław do Sławska i stamtąd do Sławna dwoma drogami.

Pierwsza nitka szlaku wiedzie bezpośrednio ze Sławska do Sławna, natomiast druga - przez Wrześnicę i Warszkowo w kierunku miasta Sławno. Stamtąd do Pomiłowa i dalej przez Gwiazdowo, Żukowo, Janiewice aż do Łętowa.

Cykliści bez przeszkód mogą dojechać m.in. do Kępic czy do Korzybia, szlakiem lub duktami leśnymi przez odbudowany most na rzece Wieprzy i stamtąd dalej ścieżkami i szlakami gminy Kępice.

Wybudowano przy byłej stacji kolejowej w Gwiazdówku przystań rowerową, na którą składają się drewniane elementy architektury - 3 wiaty postojowe, stojaki na rowery, ławy i stoły, kosze na śmieci.

Niebawem zamontowane zostaną tablice informacyjne z mapą szlaku oraz znaki kierunkowe, zgodne z najnowszymi przepisami w zakresie znakowania szlaków rowerowych.

To już kolejna inicjatywa, która w znaczącym stopniu poprawia atrakcyjność turystyczną naszej gminy. Dzięki temu zarówno turyści jak i mieszkańcy mają coraz więcej możliwości, by poznać gminę i aktywnie spędzać czas.

 

Szlak w okolicy Sławska

Przystań rowerowa w Gwiazdówku

Sławieński Szlak Rowerowy - projekt tras

Szkic przebiegu szlaku

03

08

07

01

02

06

05

04

Tablice informacyjne i tabliczki kierunkowe

 

DO POBRANIA:

Mapa z przebiegiem Sławieńskiego Szlaku Rowerowego

pdfpdf

Mapa z przebiegiem Sławieńskiego Szlaku Rowerowego

jpgjpg

 

Kolejne znaki na szlaku

15.05.2017

08:59

Agnieszka

znaki3Zakończył się kolejny etap ustawiania znaków informacyjnych na Sławieńskim Szlaku Rowerowym. Znaki kierunkowe, pokazujące odległości od danej miejscowości lub innych atrakcji oraz tablice z dużymi mapami, przedstawiające trasę całego Sławińskiego Szlaku Rowerowego stanęły w kolejnych newralgicznych miejscach. Oznakowanie uzupełniono również w tych miejscach, gdzie dotychczasowe tablice zostały zdewastowane czy zniszczone.

czytaj więcej »

"Transgranicza" umowa dotycząca współpracy przy tworzeniu Sławieńskiego Szlaku Rowerowego podpisana

28.04.2016

23:31

Agnieszka

umowa-szlak-01W dniu 28 kwietnia 2016 r. podpisano umowę o realizację wspólnego projektu pod nazwą „Wytyczanie sieci szlaków turystycznych rowerowych na terenie gminy Sławno i Kępice – SŁAWIEŃSKI SZLAK ROWEROWY”. Umowa dotyczy współpracy w trakcie wytyczenia oraz eksploatacji sieci szlaków turystycznych rowerowych na terenie Gminy Sławno i Gminy Kępice – sąsiadujących ze sobą samorządów z dwóch województw – zachodniopomorskiego i pomorskiego.

czytaj więcej »

List intencyjny w sprawie budowy szlaków rowerowych podpisany

23.05.2015

08:34

Agnieszka

iW czwartek, 21 maja 2015 r. w Hotelu JAN w Darłówku Wójt Gminy Sławno – Ryszard Stachowiak zaprezentował Koncepcję budowy Międzynarodowego Szlaku R10 oraz Regionalnego Szlaku „Na Zwiniętym Torze”, jako regionalnego produktu turystyki aktywnej”. Zgromadzeni reprezentanci samorządów woj. zachodniopomorskiego, Lasów Państwowych i Urzędu Morskiego podpisali list intencyjny w sprawie wspólnej realizacji przedsięwzięcia. W wydarzeniu udział wzięli także zaproszeni goście, m.in.: poseł - Stanisław Gawłowski, Tomasz Sobieraj - Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Wanda Nowotarska – pełnomocnik Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ds. komunikacji rowerowej, Tomasz Milewski – członek Zarządu Wejherowskiego Towarzystwa Cyklistów.

czytaj więcej »

„Oficer rowerowy” Marszałka z wizytą w naszej gminie

22.05.2015

10:31

Agnieszka

01W dniu 21 maja 2015 r. Pełnomocnik Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ds. komunikacji rowerowej – Wanda Nowotarska (wyposażona w rower) oraz Tomasz Milewski – członek Zarządu Wejherowskiego Towarzystwa Cyklistów przybyli do naszej gminy na zaproszenie Ryszarda Stachowiaka – Wójta Gminy Sławno. Podczas spotkania omówiono proces powstawania Sławieńskiego Szlaku Rowerowego, tendencje przy budowie i oznakowywaniu nowych szlaków, praktyczne rozwiązania i ważne kwestie z perspektywy użytkowników tras oraz możliwości finansowania nowych inwestycji.

czytaj więcej »

Budowa szlaków rowerowych

12.05.2015

18:49

Agnieszka

rowery21 maja 2015 r. o godz. 13:00 w Hotelu JAN w Darłówku odbędzie się prezentacja projektu pn. „Budowa szlaków rowerowych: międzynarodowego szlaku R10 /EV10, EV13/  oraz regionalnego szlaku „Na zwiniętym torze” jako regionalnego produktu turystyki aktywnej” oraz podpisanie listu intencyjnego w sprawie wspólnej realizacji przedsięwzięcia.

czytaj więcej »

Znakowanie Sławieńskiego Szlaku Rowerowego

29.04.2015

21:06

Agnieszka

01Kontynuowane są prace przy znakowaniu Sławieńskiego Szlaku Rowerowego. Metalowe tabliczki kierunkowe z logo szlaku w charakterystycznym, pomarańczowym kolorze ustawiane są praktycznie na każdym skrzyżowaniu i rozwidleniu ścieżki. Tabliczki wskazują kierunek jazdy oraz odległość do kolejnych, położonych na trasie miejscowości i charakterystycznych miejsc.

czytaj więcej »

Sławieński Szlak Rowerowy - ok. 120 km dla rowerzystów

26.11.2014

13:24

Agnieszka

Sławieński Szlak Rowerowy to obecnie ok. 120 km dróg, traktów i ścieżek na terenie Gminy Sławno, przystosowanych do potrzeb rowerzystów. Szlak oznakowany zostanie przed kolejnym sezonem rowerowym specjalnie przygotowanymi, kierunkowymi tabliczkami kilometrowymi, a strategicznych miejscach szlaku stanie 17 tablic informacyjnych, zawierających mapę przebiegu szlaku i warte odwiedzenia miejsca. Wykonawca dostarczył już zamówione elementy, które montowane będą przy szlaku.

czytaj więcej »
...1

smog-www
CEEB
efektywnosc
lpr-LOGO
inwestycje
W TRAKCIE REALIZACJI
LINKI-DZIALKI
LINKI - GIAP
LINKI - SIP
LINKI - STRATEGIA ROZWOJU GMINY(1)


sesja

Interpelacje


odpady_komunalne
eVENIO
KOMUNALKA
cmentarze
wynajem_swietlic
zwrot_akcyzy
OCZYSZCZALNIE
przygarminj_mnie
porady_prawne
LINKI - kdr
LINKI-ENERGIA
Linki - Mapa zagrozen


szlak-rowerowy
Linki - kaszuby


LINKI-SPRAWDZ DOWOD
edo -app
LINKI-gmina w liczbach
GNW-linki-prawa

projekt unijny
LINKI-rozbudowa SP


rodo

 

 

 

 

Przebudowa starej szkoły w Żukowie

20.02.2020

09:08

Agnieszka

07 - baner dol strony - Zukowo

Zaadoptowano budynek „starej” szkoły w Żukowie na potrzeby Biblioteki Publicznej Gminy Sławno i Świetlicy Środowiskowej.

czytaj więcej »

Kwasowo 53

19.02.2020

13:50

Agnieszka

06 -baner dol strony - Kwasowo 53

Rewitalizacja budynku wielorodzinnego w Kwasowie.

czytaj więcej »

Ulice w Warszkowie

18.02.2020

14:58

Agnieszka

05 - baner dol strony - Warszkowo

Powstały nowe ulice asfaltowe w Warszkowie.

czytaj więcej »

Smardzewo 45 i 47

18.02.2020

14:06

Agnieszka

04 - baner dol strony - Smardzewo

Kompleksowo wyremontowano i wykonano termomodernizację dwóch budynków wielorodzinnych w Smardzewie - nr 45 i 47.

czytaj więcej »

Boisko wielofunkcyjne w Bobrowicach

18.02.2020

14:03

Agnieszka

03 - baner dol strony - Bobrowice

Wybudowano boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy szkole w Bobrowicach.

czytaj więcej »

Rzyszczewo 37

18.02.2020

14:00

Agnieszka

02 - baner dol strony - Rzyszczewo 37

Wykonano kompleksowy remont i termomodernizację budynku wielorodzinnego nr 37 w Rzyszczewie.

czytaj więcej »

OZE w Sławsku

18.02.2020

13:55

Agnieszka

01- baner dol strony - slawsko

Zamontowano pompy ciepła i panele fotowoltaiczne w szkole w Sławsku.

czytaj więcej »

Droga gminna Warszkowo - Warszkówko

01.03.2018

12:08

Agnieszka

Warszkowko - droga

Przebudowane drogę gminną prowadzącą z Warszkowa do Warszkówka.

czytaj więcej »

Pomost pływający na jeziorze Łętowskim

01.03.2018

12:05

Agnieszka

Letowo - pomost

Wybudowano 114 mb pomostu pływającego na jeziorze Łętowskim.

czytaj więcej »

Droga i wodociąg w Noskowie

01.03.2018

12:02

Agnieszka

Noskowo - droga

Przebudowano drogę i wymieniono wodociąg w Noskowie.

czytaj więcej »

KLUB DZIECIECY

PGWIAZDOWO

PSLAWSKO

przedszkole boleszewo

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE - EKOLUDKI

LINKI - PAJACYKI

sp_bobrowice

sp_slawsko

sp warszkowo

SP WRZESNICA - 2017.09

LINKI-SPZUKOWO

BIBLIOTEKA

KPP-LOGO

KPPSP-LOGO

WKU-LOGO

DLGR

LINKI-SGD

PDS

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Sławno (C) Copyright 2014-2022

TREŚĆ