herb

Witamy na stronie Gmina Sławno

Stypendia i zasiłki szkolne

27.08.2019

15:07

Agnieszka

stypendia-szkolne

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławnie informuje, że w dniach 1-15 września 2019 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym – (tzw. stypendium szkolne) na rok szkolny 2019/2020.

czytaj więcej »

Bezpłatne konsultacje psychologiczne i porady prawne

09.01.2019

13:27

Agnieszka

konsultacje

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad radcy prawnego oraz psychologa.

czytaj więcej »

Szkoła w Żukowie - inteligentne rozwiązania

21.09.2018

10:44

Agnieszka

FILM

Zobacz film - Inteligentna i energooszczędna Szkoła Podstawowa w Żukowie.

czytaj więcej »

EVENIO - platforma e-usług

30.08.2018

08:20

Agnieszka

evenioo

 

Gmina Sławno, jako kolejna w kraju uruchomiła nowoczesną platformę e-usług Evenio.

czytaj więcej »

Działki na sprzedaż nad jeziorem Łętowskim

29.06.2018

08:45

Agnieszka

2018.06 - Letowo - dzialki nad jeziorem - glowka www

Działki rekreacyjne w Łętowie - na sprzedaż!

czytaj więcej »

Aplikacja - Od Bałtyku po Kaszuby

16.12.2016

11:09

Agnieszka

baner_aplikacja

Aplikacja ta to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

czytaj więcej »

Karta Dużej Rodziny Gminy Sławno

27.10.2016

11:15

Agnieszka

KDR - zajawka

Ruszyła inicjatywa pod nazwą Karta Dużej Rodziny Gminy Sławno umożliwiająca skorzystanie z ulg, zniżek i rabatów dla rodzin wielodzietnych z terenu naszej gminy.

czytaj więcej »

Powstał Sławieński Szlak Rowerowy. Wybudowano wyposażoną w wiaty i ławy przystań rowerową w Gwiazdówku. Montowane jest oznakowanie i tablice informacyjne dla cyklistów.

Projekt pn. „Budowa i oznakowanie szlaków rowerowych na terenie Gminy Sławno” otrzymał ponad 205 tys. Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi przeznaczonego na wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 r. Fundusze przeznaczone zostały na zaspokojenie potrzeb rekreacyjnych oraz wzrost aktywności turystycznej na terenie gminy Sławno.

Wybudowane zostały dukty jezdne z kruszywa i żwiru. W niektórych miejscach wykonano lub wyprofilowano i oczyszczono rowy odwadniające. Część istniejących dróg i byłe torowisko kolejowe zostały odkrzaczone i wyrównane, by rowerzyści bez przeszkód mogli się nimi poruszać. Łącznie to ok. 25 km dróg, duktów, ścieżek i szlaków przystosowanych dla potrzeb amatorów jazdy na dwóch kółkach, kórzy teraz bezpiecznie mogą zwiedzić niemal całą gminę Sławno i podziwiać piąkno natury.

Na północy szlak łączy się z Międzynarodowym Szlakiem Rowerowym wokół Bałtyku R-10 (Nadmorski Szlak Hanzeatycki) i od Starego Krakowa prowadzi przez Radosław do Sławska i stamtąd do Sławna dwoma drogami.

Szlak przebiega od Starego Krakowa przez Radosław do Sławska i stamtąd do Sławna dwoma drogami.

Pierwsza nitka szlaku wiedzie bezpośrednio ze Sławska do Sławna, natomiast druga - przez Wrześnicę i Warszkowo w kierunku miasta Sławno. Stamtąd do Pomiłowa i dalej przez Gwiazdowo, Żukowo, Janiewice aż do Łętowa.

Cykliści bez przeszkód mogą dojechać m.in. do Kępic czy do Korzybia, szlakiem lub duktami leśnymi przez odbudowany most na rzece Wieprzy i stamtąd dalej ścieżkami i szlakami gminy Kępice.

Wybudowano przy byłej stacji kolejowej w Gwiazdówku przystań rowerową, na którą składają się drewniane elementy architektury - 3 wiaty postojowe, stojaki na rowery, ławy i stoły, kosze na śmieci.

Niebawem zamontowane zostaną tablice informacyjne z mapą szlaku oraz znaki kierunkowe, zgodne z najnowszymi przepisami w zakresie znakowania szlaków rowerowych.

To już kolejna inicjatywa, która w znaczącym stopniu poprawia atrakcyjność turystyczną naszej gminy. Dzięki temu zarówno turyści jak i mieszkańcy mają coraz więcej możliwości, by poznać gminę i aktywnie spędzać czas.

 

Szlak w okolicy Sławska

Przystań rowerowa w Gwiazdówku

Sławieński Szlak Rowerowy - projekt tras

Szkic przebiegu szlaku

03

08

07

01

02

06

05

04

Tablice informacyjne i tabliczki kierunkowe

 

DO POBRANIA:

Mapa z przebiegiem Sławieńskiego Szlaku Rowerowego

pdfpdf

Mapa z przebiegiem Sławieńskiego Szlaku Rowerowego

jpgjpg

 

Kolejne znaki na szlaku

15.05.2017

08:59

Agnieszka

znaki3Zakończył się kolejny etap ustawiania znaków informacyjnych na Sławieńskim Szlaku Rowerowym. Znaki kierunkowe, pokazujące odległości od danej miejscowości lub innych atrakcji oraz tablice z dużymi mapami, przedstawiające trasę całego Sławińskiego Szlaku Rowerowego stanęły w kolejnych newralgicznych miejscach. Oznakowanie uzupełniono również w tych miejscach, gdzie dotychczasowe tablice zostały zdewastowane czy zniszczone.

czytaj więcej »

"Transgranicza" umowa dotycząca współpracy przy tworzeniu Sławieńskiego Szlaku Rowerowego podpisana

28.04.2016

23:31

Agnieszka

umowa-szlak-01W dniu 28 kwietnia 2016 r. podpisano umowę o realizację wspólnego projektu pod nazwą „Wytyczanie sieci szlaków turystycznych rowerowych na terenie gminy Sławno i Kępice – SŁAWIEŃSKI SZLAK ROWEROWY”. Umowa dotyczy współpracy w trakcie wytyczenia oraz eksploatacji sieci szlaków turystycznych rowerowych na terenie Gminy Sławno i Gminy Kępice – sąsiadujących ze sobą samorządów z dwóch województw – zachodniopomorskiego i pomorskiego.

czytaj więcej »

List intencyjny w sprawie budowy szlaków rowerowych podpisany

23.05.2015

08:34

Agnieszka

iW czwartek, 21 maja 2015 r. w Hotelu JAN w Darłówku Wójt Gminy Sławno – Ryszard Stachowiak zaprezentował Koncepcję budowy Międzynarodowego Szlaku R10 oraz Regionalnego Szlaku „Na Zwiniętym Torze”, jako regionalnego produktu turystyki aktywnej”. Zgromadzeni reprezentanci samorządów woj. zachodniopomorskiego, Lasów Państwowych i Urzędu Morskiego podpisali list intencyjny w sprawie wspólnej realizacji przedsięwzięcia. W wydarzeniu udział wzięli także zaproszeni goście, m.in.: poseł - Stanisław Gawłowski, Tomasz Sobieraj - Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Wanda Nowotarska – pełnomocnik Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ds. komunikacji rowerowej, Tomasz Milewski – członek Zarządu Wejherowskiego Towarzystwa Cyklistów.

czytaj więcej »

„Oficer rowerowy” Marszałka z wizytą w naszej gminie

22.05.2015

10:31

Agnieszka

01W dniu 21 maja 2015 r. Pełnomocnik Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ds. komunikacji rowerowej – Wanda Nowotarska (wyposażona w rower) oraz Tomasz Milewski – członek Zarządu Wejherowskiego Towarzystwa Cyklistów przybyli do naszej gminy na zaproszenie Ryszarda Stachowiaka – Wójta Gminy Sławno. Podczas spotkania omówiono proces powstawania Sławieńskiego Szlaku Rowerowego, tendencje przy budowie i oznakowywaniu nowych szlaków, praktyczne rozwiązania i ważne kwestie z perspektywy użytkowników tras oraz możliwości finansowania nowych inwestycji.

czytaj więcej »

Budowa szlaków rowerowych

12.05.2015

18:49

Agnieszka

rowery21 maja 2015 r. o godz. 13:00 w Hotelu JAN w Darłówku odbędzie się prezentacja projektu pn. „Budowa szlaków rowerowych: międzynarodowego szlaku R10 /EV10, EV13/  oraz regionalnego szlaku „Na zwiniętym torze” jako regionalnego produktu turystyki aktywnej” oraz podpisanie listu intencyjnego w sprawie wspólnej realizacji przedsięwzięcia.

czytaj więcej »

Znakowanie Sławieńskiego Szlaku Rowerowego

29.04.2015

21:06

Agnieszka

01Kontynuowane są prace przy znakowaniu Sławieńskiego Szlaku Rowerowego. Metalowe tabliczki kierunkowe z logo szlaku w charakterystycznym, pomarańczowym kolorze ustawiane są praktycznie na każdym skrzyżowaniu i rozwidleniu ścieżki. Tabliczki wskazują kierunek jazdy oraz odległość do kolejnych, położonych na trasie miejscowości i charakterystycznych miejsc.

czytaj więcej »

Sławieński Szlak Rowerowy - ok. 120 km dla rowerzystów

26.11.2014

13:24

Agnieszka

Sławieński Szlak Rowerowy to obecnie ok. 120 km dróg, traktów i ścieżek na terenie Gminy Sławno, przystosowanych do potrzeb rowerzystów. Szlak oznakowany zostanie przed kolejnym sezonem rowerowym specjalnie przygotowanymi, kierunkowymi tabliczkami kilometrowymi, a strategicznych miejscach szlaku stanie 17 tablic informacyjnych, zawierających mapę przebiegu szlaku i warte odwiedzenia miejsca. Wykonawca dostarczył już zamówione elementy, które montowane będą przy szlaku.

czytaj więcej »
...1

smog-www
projekt unijny
W TRAKCIE REALIZACJI
LINKI-DZIALKI
odpady_komunalne
eVENIO
sesja
KOMUNALKA
lpr-LOGO
rodo
NFOS - linki - prawa
LINKI - STRATEGIA ROZWOJU GMINY(1)
LINKI - SIP
LINKI - GIAP
inwestycje
LINKI-rozbudowa SP
Linki - kaszuby
Linki - Mapa zagrozen
cmentarze
LINKI - kdr
przygarminj_mnie
GNW-linki-prawa
LINKI-ENERGIA
LINKI-SPRAWDZ DOWOD
KALENDARZ
LINKI-gmina w liczbach
wynajem_swietlic
szlak-rowerowy
porady_prawne
zwrot_akcyzy
POLOWANIA-LINK

 

 

 

 

Droga gminna Warszkowo - Warszkówko

01.03.2018

12:08

Agnieszka

Warszkowko - droga

Przebudowane drogę gminną prowadzącą z Warszkowa do Warszkówka.

czytaj więcej »

Pomost pływający na jeziorze Łętowskim

01.03.2018

12:05

Agnieszka

Letowo - pomost

Wybudowano 114 mb pomostu pływającego na jeziorze Łętowskim.

czytaj więcej »

Droga i wodociąg w Noskowie

01.03.2018

12:02

Agnieszka

Noskowo - droga

Przebudowano drogę i wymieniono wodociąg w Noskowie.

czytaj więcej »

Remiza OSP w Sławsku

01.03.2018

12:00

Agnieszka

Slawsko - remiza

Wyremontowano remizę jednostki OSP w Sławsku.

czytaj więcej »

Droga w Łętowie

01.03.2018

11:27

Agnieszka

Letowo - droga

Przebudowano drogę w Łętowie.

czytaj więcej »

Punkt czerpania wody w Żukowie

28.02.2018

12:19

Agnieszka

Zukowo - punkt czerpania wody

Wybudowano punkt czerpania wody w Żukowie na potrzeby zabezpieczenia przeciw pożarowego.

czytaj więcej »

Droga w Janiewicach

28.02.2018

12:15

Agnieszka

Janiewice - droga

Przebudowano drogę gminną w Janiewicach.

czytaj więcej »

Szkoła w Żukowie

29.12.2016

12:57

Agnieszka

Zukowo - szkola

Wybudowano szkołę z salą gimnastyczną w Żukowie.

czytaj więcej »

Droga w Boleszewie

29.12.2016

12:43

Agnieszka

baner dol strony - Boleszewo - droga

Przebudowano ponad 6 km drogi powiatowej w Boleszewie.

czytaj więcej »

Rozbudowa szkoły w Warszkowie

29.12.2016

12:40

Agnieszka

baner dol strony - Warszkowo - rozbudowa szkoly

Rozbudowano i przebudowano część budynku Szkoły Podstawowej w Warszkowie.

czytaj więcej »

BIBLIOTEKA

PGWIAZDOWO

PSLAWSKO

przedszkole boleszewo

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE - EKOLUDKI

PAJACYKI

sp_bobrowice

sp_slawsko

sp warszkowo

SP WRZESNICA - 2017.09

sp_zukowo

KPP-LOGO

KPPSP-LOGO

WKU-LOGO

DLGR

LINKI-SGD

PDS

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Sławno (C) Copyright 2014-2019

TREŚĆ