herb

Witamy na stronie Gmina Sławno

Dodatek węglowy

17.08.2022

08:55

Agnieszka

dodatek

W dniu 16 sierpnia 2022 r. w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 1712 opublikowano Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 16 sierpnia 2022 r. w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku węglowego. 

czytaj więcej »

Dożynki 2022

09.08.2022

12:25

Agnieszka

dożynki

 

czytaj więcej »

Ankieta o miejscu, w którym żyjemy – CWD Plus

21.06.2022

07:49

Agnieszka

logo

Drogi Mieszkańcu! Jako Partnerstwo Powiatu Sławieńskiego- instrument ZIT przystępujemy do przeprowadzenia diagnozy sytuacji społeczno- gospodarczo-przestrzennej naszego obszaru, czyli terenu Miast Darłowa i Sławna, Powiatu Sławieńskiego oraz gmin Darłowo, Malechowo, Postomino i Sławno.

czytaj więcej »

Nowa siedziba Urzędu

21.02.2022

11:06

Agnieszka

zmiana siedziby

Zmiana siedziby Urzędu Gminy Sławno.

czytaj więcej »

Likwidacja kasy

15.12.2021

14:19

Agnieszka

kasa

Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2022 r. zostanie zlikwidowana kasa w Urzędzie Gminy Sławno.

czytaj więcej »

Zmiana stawki opłaty za odpady - od 1 października!

07.10.2021

22:05

Agnieszka

opłaty

Wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi została ustalona jako iloczyn liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość i stawki opłaty.

 

czytaj więcej »

Door to door

18.02.2021

12:02

Agnieszka

door

Od 1 marca 2021 r. organizujemy i prowadzimy transport osób starszych i niesamodzielnych, Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.

czytaj więcej »

solidarni

 

Dnia 1 stycznia 1996 r. Gmina Sławno przejęła prowadzenie zadań z zakresu edukacji i oświaty od Kuratorium Oświaty w Słupsku. Na terenie gminy funkcjonowały wówczas:

 • Szkoła Podstawowa w Boleszewie (kl. I-VIII) z filią w Rzyszczewie (kl. I-III)
 • Szkoła Podstawowa w Gwiazdowie (kl. I-VIII)
 • Szkoła Podstawowa w Sławsku (kl. I-VIII)
 • Szkoła Podstawowa we Wrześnicy (kl. I-VIII)
 • Szkoła Podstawowa w Warszkowie (kl. I-VIII) z filią w Tychowie (kl. I-IV)
 • Szkoła Podstawowa w Żukowie (kl. I-VIII)

Z dniem 1 września 1999 r. zlikwidowano filie szkół w Tychowie i Rzyszczewie. W tym samym czasie powstało Gimnazjum we Wrześnicy z filią w Sławsku, a szkoły podstawowe zostały przekształcone ze struktury organizacyjnej klas I-VIII na I-VI.

Z dniem 1 września 2005 r. powstało Gimnazjum w Sławsku w miejsce dotychczasowej filii Gimnazjum we Wrześnicy. Szkoły wyposażone zostały w pracownie komputerowe z dostępem do internetu, pracownie przedmiotowe, a sale dydaktyczne w sprzęt audiowizualny.

Od 1 września 2012 r. przestały funkcjonować szkoły podstawowe w Gwiazdowie i Boleszewie. W ich miejsce powstało Przedszkole Gminne w Gwiazdowie z Filią w Sławsku oraz Punkt Przedszkolny w Boleszewie (w strukturze SP Sławsko).

Z dniem 31 sierpnia 2015 r. zlikwidowano Gminny Zespół Oświaty, w którego miejsce powstał Referat Oświaty wchodzący w strukturę Urzędu Gminy Sławno. Utworzono także 2 Zespoły Szkół. Pierwszy z nich powstał w Sławsku z istniejącej szkoły podstawowej i gimnazjum. Także we Wrześnicy połączono szkołę podstawową i gimnazjum w Zespół Szkół. Z kolei Punkt Przedszkolny w Boleszewie stał się filią Przedszkola Gminnego w Gwiazdowie.

do dnia 31 sierpnia 2017 r. Gmina Sławno była organem prowadzącym dla 3 szkół podstawowych i 2 zespołów szkół (szkoła podstawowa i gimnazjum). Były to:

 • Szkoła Podstawowa w Bobrowicach
 • Szkoła Podstawowa w Warszkowie
 • Szkoła Podstawowa w Żukowie
 • Zespół Szkół w Sławsku
  • Szkoła Podstawowa w Sławsku
  • Gimnazjum w Sławsku
 • Zespół Szkół we Wrześnicy
  • Szkoła Podstawowa we Wrześnicy
  • Gimnazjum we Wrześnicy

Kolejna reforma systemu edukacji w Polsce spowodowała, że z dniem 1 września 2017 r. 6-klasowe szkoły podstawowe przekształcone zostały w 8-klasowe szkoły podstawowe. Dotychczasowe gimnazja są wygaszane, a oddziały gimnazjalne wchodzą w skład szkół podstawowych. Z mapy gminy zniknęły też zespoły szkół, które są szkołami podstawowymi. Tym samym od dnia 1 września 2017 r. na terenie Gminy Sławno funkcjonuje 5 szkół:

 • Szkoła Podstawowa im. Augusta Emila Fieldorfa ps. "Nil" w Bobrowicach
 • Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Sławsku
 • Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej w Warszkowie
 • Szkoła Podstawowa we Wrześnicy
 • Szkoła Podstawowa im. Gen. Stefana Roweckiego - Grota w Żukowie

aktualizacja: 01-09-2017

Wielkanocna Eko-kartka

08.04.2022

12:22

Agnieszka

konkurs - ekokartkaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie ogłosił konkurs „Wielkanocna Eko-kartka”. Zadanie polega na stworzeniu kartki świątecznej z wykorzystaniem materiałów ekologicznych lub e-kartki wielkanocnej w formie multimedialnej. Termin zgłaszania prac został wydłużony do 15 kwietnia. Szczegóły na stronie https://wfos.szczecin.pl/aktualnosci/stworz-wielkanocna-eko-kartke-i-wygraj/

czytaj więcej »

Konkurs "Nasz zabytek"

05.04.2022

10:33

Agnieszka

nasz zabytekNasz Zabytek” to konkurs organizowany przez Fundację Most the Most dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Weź w nim udział i pokaż nam zabytek w Twojej okolicy, któremu warto przywrócić świetność. Opowiedz nam w jaki sposób mógłby zostać wykorzystany w przyszłości, jak może służyć Tobie i Twojej społeczności.  Możesz wykreować jego nową funkcję społeczną. Twoje zgłoszenie ma szansę na realizację!

czytaj więcej »

Konkurs „GeoWycieczka. Odkryj na nowo swoją Małą Ojczyznę”

30.03.2022

07:10

Agnieszka

geowycieczka - banerJesteś uczniem szkoły podstawowej, liceum lub technikum i masz ochotę na nowe wyzwanie? Weź udziału w konkursie! Biuro Programu „Niepodległa” i zespół projektu „Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym. Perspektywa 2022” zapraszają do rozejrzenia się po najbliższej okolicy. Wystarczy stworzyć projekt wycieczki w sąsiedztwie swojej szkoły lub w rodzinnej miejscowości, by móc wygrać czytnik e-booków. Zapraszamy do udziału w konkursie „GeoWycieczka. Odkryj na nowo swoją Małą Ojczyznę”!

czytaj więcej »

Zwycięzcy 7. Powiatowego Przeglądu Teatralnego

29.03.2022

11:55

Agnieszka

turniej teatralnyNiezmiernie miło nam poinformować, że podczas 7. Powiatowego Turnieju Teatralnego w Zespole Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego za najlepsze widowisko teatralne w kategorii szkół podstawowych I miejsce i Nagrodę Starosty Sławieńskiego otrzymała Grupa Teatralna „Kuźnia Talentów” za spektakl „Lekcja języka polskiego” ze Szkoły Podstawowej w Warszkowie.
 

czytaj więcej »

Serwis edukacyjny w języku m.in. polskim, ukraińskim czy rosyjskim

29.03.2022

11:33

Agnieszka

aztekiumGrupa Aztekuim.pl stworzyła swoje serwisy edukacyjne m.in. w języku ukraińskim czy rosyjskim. Dzięki temu uczniowie mogą korzystać z tych samych zasobów serwisów we własnych językach narodowych. Szczegółowe informacje na stronie www.aztekium.pl.

LEGIMI w Bibliotece Publicznej Gminy Sławno

29.03.2022

07:13

Agnieszka

legimiW ramach usługi Legimi dla Bibliotek Biblioteka Publiczna Gminy Sławno oferuje bezpłatny dostęp do bazy tysięcy ebooków, audiobooków  oraz synchrobooków.

czytaj więcej »

Wiosenny Powiew Historii w darłowskim zamku

22.03.2022

12:11

Agnieszka

Plakat - Wiosenny Powiew Historii na zamku w DarłowieWraz z początkiem wiosny Muzem Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie przygotował dla Państwa ofertę, która przyniesie Wam wiele niezapomnianych wrażeń i emocji. W ramach promocji będą mieli Państwo okazję poznać urzekające wnętrza  średniowiecznego Zamku - przeniosą one Was w wyjątkową podróż po kartach historii.

czytaj więcej »

Debata naukowa na imieniny Marszałka Piłsudskiego

18.03.2022

07:39

Agnieszka

niepodleglaBiuro Programu „Niepodległa” i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i zapraszają na debatę imieninową! W okresie międzywojennym imieniny Józefa Piłsudskiego były tak popularne, że gdy Marszałek udał się na Maderę, tamtejsza poczta została zasypana kartkami z życzeniami z dalekiej Polski. W 2022 roku kontynuujemy tradycję upamiętnienia – 18 marca o godzinie 18:00 specjaliści spotkają się, by porozmawiać o współczesnych upamiętnieniach Józefa Piłsudskiego podczas debaty „Pomnik ze spiżu, porcelany czy… pikseli?”. Więcej informacji na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/debata-naukowa-na-imieniny-marszalka-pilsudskiego-pomnik-ze-spizu-porcelany-czy-pikseli/.

Konkursy literackie i plastyczno-fotograficzny

17.03.2022

07:29

Agnieszka

MDK Chorzów - logoMłodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie zaprasza do udziału w ogólnopolskich konkursach: Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Zwierzaki-Słodziaki" 2022, XXX Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marka Hłaski oraz XVI Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Okno".  Szczegółowe informacje, regulaminy i karty zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej http://www.mdkchorzow.pl/aktualnosc-76-konkursy_ogolnopolskie.html

12345678...152

pomoc dla Ukrainy
door-to-door
CEEB
LINKI1
GAZYFIKACJA
lpr-LOGO
inwestycje
W TRAKCIE REALIZACJI
LINKI-DZIALKI
LINKI - GIAP
LINKI - SIP
LINKI - STRATEGIA ROZWOJU GMINY(1)


sesja

Interpelacje


odpady_komunalne
eVENIO
KOMUNALKA
cmentarze
wynajem_swietlic
zwrot_akcyzy
OCZYSZCZALNIE
przygarminj_mnie
porady_prawne
LINKI - kdr
smog-www
LINKI-ENERGIA
Linki - Mapa zagrozen


szlak-rowerowy
Linki - kaszuby


LINKI-SPRAWDZ DOWOD
edo -app
LINKI-gmina w liczbach
GNW-linki-prawa

projekt unijny
LINKI-rozbudowa SP


rodo

 

 

 

 

Przebudowa starej szkoły w Żukowie

20.02.2020

09:08

Agnieszka

07 - baner dol strony - Zukowo

Zaadoptowano budynek „starej” szkoły w Żukowie na potrzeby Biblioteki Publicznej Gminy Sławno i Świetlicy Środowiskowej.

czytaj więcej »

Kwasowo 53

19.02.2020

13:50

Agnieszka

06 -baner dol strony - Kwasowo 53

Rewitalizacja budynku wielorodzinnego w Kwasowie.

czytaj więcej »

Ulice w Warszkowie

18.02.2020

14:58

Agnieszka

05 - baner dol strony - Warszkowo

Powstały nowe ulice asfaltowe w Warszkowie.

czytaj więcej »

Smardzewo 45 i 47

18.02.2020

14:06

Agnieszka

04 - baner dol strony - Smardzewo

Kompleksowo wyremontowano i wykonano termomodernizację dwóch budynków wielorodzinnych w Smardzewie - nr 45 i 47.

czytaj więcej »

Boisko wielofunkcyjne w Bobrowicach

18.02.2020

14:03

Agnieszka

03 - baner dol strony - Bobrowice

Wybudowano boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy szkole w Bobrowicach.

czytaj więcej »

Rzyszczewo 37

18.02.2020

14:00

Agnieszka

02 - baner dol strony - Rzyszczewo 37

Wykonano kompleksowy remont i termomodernizację budynku wielorodzinnego nr 37 w Rzyszczewie.

czytaj więcej »

OZE w Sławsku

18.02.2020

13:55

Agnieszka

01- baner dol strony - slawsko

Zamontowano pompy ciepła i panele fotowoltaiczne w szkole w Sławsku.

czytaj więcej »

Droga gminna Warszkowo - Warszkówko

01.03.2018

12:08

Agnieszka

Warszkowko - droga

Przebudowane drogę gminną prowadzącą z Warszkowa do Warszkówka.

czytaj więcej »

Pomost pływający na jeziorze Łętowskim

01.03.2018

12:05

Agnieszka

Letowo - pomost

Wybudowano 114 mb pomostu pływającego na jeziorze Łętowskim.

czytaj więcej »

Droga i wodociąg w Noskowie

01.03.2018

12:02

Agnieszka

Noskowo - droga

Przebudowano drogę i wymieniono wodociąg w Noskowie.

czytaj więcej »

KLUB DZIECIECY

PGWIAZDOWO

PSLAWSKO

przedszkole boleszewo

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE - EKOLUDKI

LINKI - PAJACYKI

sp_bobrowice

sp_slawsko

sp warszkowo

SP WRZESNICA - 2017.09

LINKI-SPZUKOWO

BIBLIOTEKA

KPP-LOGO

KPPSP-LOGO

WKU-LOGO

DLGR

LINKI-SGD

PDS

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Sławno (C) Copyright 2014-2022

TREŚĆ