herb

Witamy na stronie Gmina Sławno

Zmiana stawki opłaty za odpady - od 1 października!

07.10.2021

22:05

Agnieszka

opłaty

Wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi została ustalona jako iloczyn liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość i stawki opłaty.

 

czytaj więcej »

Boleszewo

26.07.2021

15:14

Paweł

boleszewo

Door to door

18.02.2021

12:02

Agnieszka

door

Od 1 marca 2021 r. organizujemy i prowadzimy transport osób starszych i niesamodzielnych, Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.

czytaj więcej »

Działki nad jeziorem

15.01.2021

09:54

Agnieszka

działkiJeśli szukasz zacisznego miejsca o sielankowym klimacie - nasza oferta jest właśnie dla Ciebie!

czytaj więcej »

Działki budowlane we Wrześnicy

20.10.2020

13:02

Agnieszka

Wrzesnica-dzialki

Gmina Sławno oferuje na sprzedaż nieruchomości położone w obrębie ewidencyjnym Wrześnica, gmina Sławno. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Gminy Sławno nieruchomości zlokalizowane są na terenie pod projektowaną zabudowę mieszkaniową jednorodzinną (28 MN).

czytaj więcej »

Koronawirus

06.03.2020

15:12

Agnieszka

wirus-LOGO

Wszystko co musisz wiedzieć o koronawirusie (COVID-19)! - ZBIÓR najważniejszych informacji, danych kontaktowych, wytycznych. ZAPOZNAJ SIĘ KONIECZNIE!

czytaj więcej »

Wolne miejsca

08.01.2020

13:53

Agnieszka

wolne miejsca - kd

Wolne miejsca w Klubie Dziecięcym w Gwiazdowie!

 

czytaj więcej »

Nakręceni EFS-em - konkurs filmowy

27.09.2021

10:02

Agnieszka

konkurs

Filmowanie jest Twoją pasją? Nakręć nam Swoją historię z EFS-em! Ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!
Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie zaprasza do udziału w Konkursie filmowym zatytułowanym „Nakręceni EFS-em”.

czytaj więcej »

Dożynki Gminne i podsumowanie rewitalizacji Kwasowa

23.09.2021

09:47

Agnieszka

dożynkiSerdecznie zapraszamy na Dożynki Gminne 2021 oraz podsumowanie rewitalizacji Kwasowa. Wydarzenie odbędzie się w dniu 2 października 2021 r. (sobota), a rozpocznie się o godz. 13:00 tradycyjną mszą św. dziękczynną w kościele w Kwasowie.
W programie m.in. 
– odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci dawnych mieszkańców Kwasowa
– ceremoniał dożynkowy
– podsumowanie procesu rewitalizacji wsi
– program artystyczny w wykonaniu zespołów: Wrześniczanki z Wrześnicy oraz Wrzosy z Warszkowa
–  koncert pn. „Wspomnień czar…” – utwory XX-lecia międzywojennego w wykonaniu szczecińskich muzyków (piosenki Hemara, Warsa, Golda, Petersburskiego i wielu znamienitych twórców)
–  konkurs na najlepszy chleb z atrakcyjnymi nagrodami, ufundowanymi przez Darłowską Lokalną Grupę Rybacką.
O domowe smakołyki i wyborne słodkości zadbają koła gospodyń wiejskich z terenu Gminy Sławno.
 

czytaj więcej »

Koncert z okazji jubileuszu 55-lecia Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej

17.09.2021

14:47

Agnieszka

orkiestraJutro, 18 września 2021 r. Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej świętować będzie jubileusz 55-lecia istnienia. Z tej okazji o godz. 16:00 na placu z fontanną przy ul. Armii Krajowej w Sławnie odbędzie się koncert, udział w którym oprócz jubilata wezmą tez orkiestry z Postomina i Iwanowic. Przygotowano tez atrakcje dla najmłodszych.

* * *

Wszystkim obecnym i byłym członkom Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej gratulujemy wspaniałego jubileuszu i życzymy nieustającej miłości do muzyki, pasji, wytrwałości i radości ze wspólnego muzykowania. To właśnie w szeregach Orkiestry od ponad pół wieku wielu mieszkańców Gminy Sławno rozpoczęło swoją przygodę z muzyką, wchodząc w jej skład, promując przy tym ideę OSP i propagując szeroko rozumianą kulturę. Podczas niezliczonej ilości wydarzeń, przeglądów, koncertów mogliśmy wziąć udział w duchowej uczcie. Za Wasz wkład i  zaangażowanie serdecznie dziękujemy i życzymy kolejnych wielu wspaniałych lat wspólnego muzykowania.

czytaj więcej »

W pogoni za zapachem dziedzictwa kulturowego książąt Gryfitów

14.09.2021

08:53

Agnieszka

gryficiZamek Książąt Pomorskich – Muzeum w Darłowie w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2021 zaprasza miłośników historii regionu do udziału w wycieczce krajoznawczej zamkobusem pn. "W pogoni za zapachem dziedzictwa kulturowego książąt Gryfitów". Podążając tym tropem zapraszamy do wzięcia udziału w wyprawie po miejscach niezwykłych, hołdujących historii i dawnej tradycji. Odwiedzimy miejscowości powiatu sławieńskiego należące niegdyś do domeny książęcej.  Poznamy ich architekturę, ciekawe opowieści, wyjątkowych ludzi i smaki radujące nasze podniebienia. Postaramy się również odkryć – odczuć „zapach” dziedzictwa Gryfitów, który przez przemijającą specyfikę czasu zniknął z krajobrazu Pomorza Środkowego.

czytaj więcej »

Nowy rok szkolny

01.09.2021

08:07

Agnieszka

szkolaSzanowni Państwo!
Dyrektorzy, Nauczyciele,
Uczniowie i Rodzice!

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2021/22 w imieniu własnym oraz władz samorządowych Gminy Sławno składamy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości.

Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy by spełniły się Wasze marzenia o szkole, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was miejscem bezpiecznym, do którego z chęcią będziecie przychodzić.

Rodzicom i Opiekunom życzymy cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz radości z kolejnych osiągnięć Waszych pociech.

Wszystkim Państwu (i sobie) życzymy by był to "normalny" rok szkolny, abyśmy mogli funkcjonować zwyczajnie, jak w czasie przed epidemią koronowirusa. Życzymy dobrej współpracy w szkolnych progach, udanego roku szkolnego w przyjaznej i stojącej na wysokim poziomie szkole. Liczymy, że będzie to czas spokojnej pracy, przynoszącej sukcesy i radość z podejmowanych wyzwań.

Przewodnicząca Rady Gminy Sławno
Marta Hołowata

 Wójt Gminy Sławno
 Ryszard Stachowiak

KGW Wrześnica nagrodzone podczas etapu wojewódzkiego Festiwalu KGW „Polska od Kuchni”

30.08.2021

13:25

Agnieszka

KGW28 sierpnia 2021 r. przy terminalu pasażerskim w Darłowie odbył się etap wojewódzki Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich pod hasłem „Polska od Kuchni”. Niezmiernie miło nam poinformować, że naszą gminę reprezentowało KGW Wrześnica. Podczas festynu Panie zaprezentowały swoje rękodzieło (w szczególności haft krzyżykowy), a w konkursie artystycznym festiwalu wystąpiły „Wrześniczanki”. Dzięki występowi scenicznemu wywalczyły II miejsce festiwalu – gratulujemy!

czytaj więcej »

Szukamy starych zdjęć...

30.08.2021

12:12

Agnieszka

zdjecia

Szanowni Państwo!
Za niespełna miesiąc planujemy podsumować rewitalizację Kwasowa, a w związku z tym zwracamy się z prośbą do obecnych i byłych mieszkańców wsi o udostępnienie starych fotografii, dokumentów - zarówno z czasów przedwojennych, powojennych jak i funkcjonowania PGR-u/POHZ-tu. Najlepiej z charakterystycznymi budynkami takimi jak pałac, kościół albo z ludźmi przy ich codziennej pracy czy wspólnej zabawie.

czytaj więcej »

25 numer gminnej gazety

23.08.2021

13:20

Agnieszka

GNW25

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem gazety gminnej - Gmina nad Wieprzą, Wiadomości Gminy Sławno. Tradycyjny, drukowany egzemplarz trafi w najbliższych dniach do skrzynek pocztowych mieszkańców Gminy Sławno. Życzymy miłej lektury.

DO POBRANIA (.pdf) > Gmina nad Wieprzą - Wiadomości Gminy Sławno Nr 25 - sierpień 2021

Wnioski o świadczenie z programu „Dobry Start” w ZUS

28.07.2021

11:13

Agnieszka

300plusW roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie z programu  Dobry Start można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia będą wypłacane wyłącznie na rachunki bankowe. Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się ZUS. Wnioski można składać do 30 listopada 2021 r.

czytaj więcej »

Wspólnie odkrywajmy tradycyjne smaki Pomorza Zachodniego!

28.07.2021

10:06

Agnieszka

dziedzictwoMieszkańcy Pomorza Zachodniego pochodzą z różnych zakątków Polski. Nasi przodkowie przybywali tutaj, kiedy po wojnie zmieniły się granice. Napływającą na Pomorze Zachodnie ludność stanowili przeważnie osadnicy z centralnej Polski, ale także ludność z dawnych wschodnich terenów naszego kraju. Przyjeżdżając przywozili ze sobą zwyczaje i swoje ulubione potrawy oraz smaki. Już tutaj, na miejscu, starali się stworzyć namiastkę swoich małych ojczyzn kulinarnych. Dlatego tradycja kulinarna Pomorza Zachodniego jest młoda, ale przez złożoną historię, jedyna w swoim rodzaju. Zadbajmy o nią!

czytaj więcej »
123456...147

LINKI1-korona
door-to-door
LINKI1
SPIS
GAZYFIKACJA
lpr-LOGO
inwestycje
W TRAKCIE REALIZACJI
LINKI-DZIALKI
LINKI - GIAP
LINKI - SIP
LINKI - STRATEGIA ROZWOJU GMINY(1)


sesja


odpady_komunalne
eVENIO
KOMUNALKA
cmentarze
wynajem_swietlic
zwrot_akcyzy
OCZYSZCZALNIE
przygarminj_mnie
porady_prawne
LINKI - kdr
smog-www
LINKI-ENERGIA
Linki - Mapa zagrozen


szlak-rowerowy
Linki - kaszuby


LINKI-SPRAWDZ DOWOD
edo -app
LINKI-gmina w liczbach
GNW-linki-prawa

projekt unijny
LINKI-rozbudowa SP


rodo

 

 

 

 

Przebudowa starej szkoły w Żukowie

20.02.2020

09:08

Agnieszka

07 - baner dol strony - Zukowo

Zaadoptowano budynek „starej” szkoły w Żukowie na potrzeby Biblioteki Publicznej Gminy Sławno i Świetlicy Środowiskowej.

czytaj więcej »

Kwasowo 53

19.02.2020

13:50

Agnieszka

06 -baner dol strony - Kwasowo 53

Rewitalizacja budynku wielorodzinnego w Kwasowie.

czytaj więcej »

Ulice w Warszkowie

18.02.2020

14:58

Agnieszka

05 - baner dol strony - Warszkowo

Powstały nowe ulice asfaltowe w Warszkowie.

czytaj więcej »

Smardzewo 45 i 47

18.02.2020

14:06

Agnieszka

04 - baner dol strony - Smardzewo

Kompleksowo wyremontowano i wykonano termomodernizację dwóch budynków wielorodzinnych w Smardzewie - nr 45 i 47.

czytaj więcej »

Boisko wielofunkcyjne w Bobrowicach

18.02.2020

14:03

Agnieszka

03 - baner dol strony - Bobrowice

Wybudowano boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy szkole w Bobrowicach.

czytaj więcej »

Rzyszczewo 37

18.02.2020

14:00

Agnieszka

02 - baner dol strony - Rzyszczewo 37

Wykonano kompleksowy remont i termomodernizację budynku wielorodzinnego nr 37 w Rzyszczewie.

czytaj więcej »

OZE w Sławsku

18.02.2020

13:55

Agnieszka

01- baner dol strony - slawsko

Zamontowano pompy ciepła i panele fotowoltaiczne w szkole w Sławsku.

czytaj więcej »

Droga gminna Warszkowo - Warszkówko

01.03.2018

12:08

Agnieszka

Warszkowko - droga

Przebudowane drogę gminną prowadzącą z Warszkowa do Warszkówka.

czytaj więcej »

Pomost pływający na jeziorze Łętowskim

01.03.2018

12:05

Agnieszka

Letowo - pomost

Wybudowano 114 mb pomostu pływającego na jeziorze Łętowskim.

czytaj więcej »

Droga i wodociąg w Noskowie

01.03.2018

12:02

Agnieszka

Noskowo - droga

Przebudowano drogę i wymieniono wodociąg w Noskowie.

czytaj więcej »

KLUB DZIECIECY

PGWIAZDOWO

PSLAWSKO

przedszkole boleszewo

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE - EKOLUDKI

LINKI - PAJACYKI

sp_bobrowice

sp_slawsko

sp warszkowo

SP WRZESNICA - 2017.09

LINKI-SPZUKOWO

BIBLIOTEKA

KPP-LOGO

KPPSP-LOGO

WKU-LOGO

DLGR

LINKI-SGD

PDS

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Sławno (C) Copyright 2014-2020

TREŚĆ