herb

Witamy na stronie Gmina Sławno

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

18.08.2017

07:11

Agnieszka

akcyza

Przypominamy, że w dniu 31 sierpnia 2017 r. upływa termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego.

czytaj więcej »

Bezpłatne konsultacje psychologiczne i porady prawne

01.02.2017

13:27

Agnieszka

konsultacje

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad radcy prawnego oraz psychologa.

czytaj więcej »

Aplikacja - Od Bałtyku po Kaszuby

16.12.2016

11:09

Agnieszka

baner_aplikacja

Aplikacja ta to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

czytaj więcej »

Karta Dużej Rodziny Gminy Sławno

27.10.2016

11:15

Agnieszka

KDR - zajawka

Ruszyła inicjatywa pod nazwą Karta Dużej Rodziny Gminy Sławno umożliwiająca skorzystanie z ulg, zniżek i rabatów dla rodzin wielodzietnych z terenu naszej gminy.

czytaj więcej »

Działki na sprzedaż

15.07.2016

14:31

Agnieszka

Slider na www - dzialki w Letowie

Gmina Sławno oferuje na sprzedaż działki rekreacyjne nad Jeziorem Łętowskim.

czytaj więcej »

Unieważnienie dowodu osobistego

17.05.2016

12:25

Agnieszka

DOWOD - UNIEWAZNIENI

Zgodnie z Ustawą o dowodach osobistych z dnia 06 sierpnia 2010 r. zgłoszenie utraty dowodu osobistego skutkuje jego nieodwracalnym unieważnieniem w Rejestrze Dowodów Osobistych.

czytaj więcej »

Ocalmy od zapomnienia

12.04.2016

09:44

Agnieszka

ocalmy

Minęło 70 lat od przyjęcia odpowiedzialności za ziemię sławieńską przez Polskę i przez nas – jej mieszkańców.

czytaj więcej »

Obydwie bezdomne sunie są już na swoim!

19.07.2017

07:46

Marcin

S0915091

Swój nowy, upragniony dom suczka ze Starego Krakowa otrzymała w Sławsku. Zabrała ją do siebie rodzina, która już od dłuższego czasu szukała odpowiedniego przyjaciela dla swoich dzieci. Sunia okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzieci razem z pieskiem umilają sobie czas podczas wspólnej zabawy.

Natomiast suczka znaleziona we Wrześnicy zamieszkała w Łętowie. Mieszka w domu z dużym podwórkiem.  Otrzymała już nową obrożę i  identyfikator aby nigdy się nie zgubić. Wspólne wyprawy z nowym właścicielem do lasu na grzyby sprawiają jej wiele radości.

W ramach adopcji Gmina Sławno zapewnia trwałe oznakowanie piesków poprzez wszczepienie mikroczipa wraz z wprowadzeniem danych do ogólnopolskiej bazy zwierząt oznakowanych, jednorazowy pakiet szczepień okresowych (choroby zakaźne, wścieklizna), odrobaczenie, odpchlenie, odkleszczenie oraz sterylizację.

czytaj więcej »

Oznakowanie dojazdu do posesji tabliczkami kierunkowymi!

18.07.2017

11:38

Marcin

IMG_20170717_122308

Na terenie Gminy Sławno trwa montaż ok. 130 tabliczek kierunkowych z oznakowaniem dojazdu do poszczególnych posesji.

Metalowe tabliczki kierunkowe z herbem Gminy w jasnoszarym kolorze, ustawiane są na skrzyżowaniach i rozwidleniach ulic. Ma to na celu uporządkowanie przestrzeni oraz ułatwienie odnalezienia konkretnych budynków przede wszystkim takim służbom jak: pogotowie, policja czy straż pożarna, ale również firmom kurierskim czy przedsiębiorstwu odbierającemu odpady komunalne z terenu Gminy. Dwustronne tabliczki zawierają nazwę miejscowości, numery porządkowe oraz wskazują kierunek dojazdu do poszczególnych posesji.

Dodatkowo przypominamy, że dla miejscowości Gminy Sławno prowadzony jest internetowy system informacji przestrzennej umożliwiający dostęp do bazy ewidencji miejscowości i adresów. Korzystając ze strony internetowej http://slawno.e-mapa.net/, wpisując w wyszukiwarce obręb ewidencyjny oraz interesujący nas numer posesji,  możemy wyszukać dokładną lokalizację budynku na mapie.

czytaj więcej »

1,1 mln złotych dla Gminy Sławno na budowę nowoczesnego systemu gospodarowania odpadami

18.07.2017

11:24

Marcin

smieciarka

 

logo

W dniu 7 lipca br. Wójt Gminy Sławno podpisał z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dwie umowy (dotacji i pożyczki), dzięki którym Gmina Sławno otrzyma wsparcie na budowę nowoczesnego sytemu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

W ramach umowy dotacji WFOŚiGW przekaże Gminie Sławno 550.000 złotych, które zostaną przeznaczone na zakup 3830 sztuk pojemników do selektywnej zbiórki odpadów wraz z etykietami i czytnikami umożliwiającymi ważenie ilości odpadów oraz identyfikację nieruchomości, z których są odbierane. Natomiast pożyczka udzielona przez Fundusz zostanie przeznaczona na zakup śmieciarki dwukomorowej do selektywnego odbioru i transportu odpadów, wyposażonej w komputer pokładowy z modułem ważenia pojemników, możliwością rejestarcji obrazu i systemem GPS.

Wdrożenie nowego systemu usprawni selektywną zbiórkę odpadów komunalnych i pozwoli uzyskać wyższe poziomy recyklingu wymagane przez Unię Europejską. 

Wymiana okien w Zespole Szkół w Sławsku

17.07.2017

15:46

Marcin

IMG_20170717_121916

W Zespole Szkół w Sławsku trwają prace polegające na wymianie zniszczonej, nieszczelnej stolarki okiennej. W ich efekcie 33 okna w elewacji północno – zachodniej i południowo – zachodniej zostaną wymienione na energooszczędne okna PCV. Dodatkowo na ścianie szczytowej od strony boiska zamontowane zostaną 3 nowe okna, które doświetlą wnętrze szkoły. Prace budowlane obejmują również wymianę parapetów wewnętrznych oraz częściową wymianę i renowację parapetów zewnętrznych.

Wymiana okien poprawi estetykę budynku, ale przede wszystkim pozwoli na uzyskanie oszczędności w kosztach ogrzewania szkoły w okresie zimowym.

W kolejnych latach planowana jest wymiana pozostałej stolarki okiennej.

czytaj więcej »

Festyn Rodzinny w Boleszewie

17.07.2017

13:25

Marcin

20170715_162521

W sobotę 15 lipca w Boleszewie zorganizowano festyn rodzinny, który rozpoczął się niezwykle emocjonalnie, meczem piłki nożnej rozegranym między reprezentacjami wsi Boleszewo i Słowino. Mimo głośnego dopingu mieszkańców Boleszewa, mecz wygrała reprezentacja Słowina. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Sobotnią zabawę uatrakcyjniały gry i zabawy przygotowane przez panią Martę – świetliczankę z Boleszewa, w których udział mogły wziąć zarówno dzieci jak i dorośli. Dodatkową atrakcją było spotkanie z Policją oraz druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bobrowic i z Żukowa, którzy zaprezentowali sprzęt używany, na co dzień podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

czytaj więcej »

Integracja na fali - wspomaganie rozwoju społeczno - gospodarczego Starego Krakowa i okolic

17.07.2017

13:21

Marcin

OSP STARY KRAKOW plakat ogolny-1 Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach Programu Społecznik zadanie pn. Integracja na fali - wspomaganie rozwoju społeczno - gospodarczego Starego Krakowa i okolic. Stowarzyszenie OSP Stary Kraków w dniu 23 lipca 2017 r. organizuje spływ kajakowy rzeką Wieprzą ze Staniewic do Starego Krakowa czekamy na wszystkich zainteresowanych z powiatu sławieńskiego jak i turystów z całej Polski przebywających w okolicy. Szczegóły na plakacie.

czytaj więcej »

Prace przy rozbudowie szkoły w Żukowie

15.07.2017

08:01

Agnieszka

zukowo14Coraz bardziej zaawansowane są prace przy rozbudowie szkoły podstawowej w Żukowie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

czytaj więcej »

Promocja ruchu i zdrowego gotowania formą integracji społeczności lokalnej

14.07.2017

13:09

Marcin

plakat dcw-1

kolejne spotkanie w ramach projektu pt. "Promocja ruchu i zdrowego gotowania formą integracji społeczności lokalnej". Razem spędzimy niedzielne popołudnie 16 lipca 2017 r. na świeżym powietrzu ucząc się od drużynowego Mistrza Świata Pana Mirosława Bierkus prawidłowego chodzenia z kijkami tzw. nordic walking.  

Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Krakowie dofinansowanych ze środków Programy "Działaj Lokalnie" X Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Darłowskie Centrum Wolontariatu.

Pozdrawiam
Prezes OSP Stary Kraków
Marek Radzki

 

czytaj więcej »

Ponad 1 milion złotych pieniędzy unijnych na nowoczesne zajęcia dla uczniów i wyposażenie szkół z terenu Gminy Sławno

12.07.2017

22:40

Marcin

ciag logotypow_NSS-UE-EFS_RPO-WZ_14-20_kolor

W dniu dzisiejszym na stronie internetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego opublikowana została lista projektów wybranych do dofinansowania w ramach działania: wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Wśród zadań przedstawionych do dofinansowania znalazł się projekt Gminy Sławno pod nazwą „Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość”. Całkowita wartość projektu wynosi 1 137 840,66 zł, w tym kwota dofinansowania to 1 024 047,27 zł. Dzięki uzyskanym środkom zostaną między innymi zorganizowane zajęcia w postaci warsztatów, zajęć dydaktycznych, kół zainteresowań. Szkoły zostaną doposażone w pracownie przyrodnicze i matematyczne oraz pomoce dydaktyczne i infrastrukturę sieciową, a nauczyciele będą mieli możliwość dokształcania się poprzez udział w szkoleniach i studiach podyplomowych.

Rajd rowerowy „W poszukiwaniu maliny moroszki”

12.07.2017

22:31

Marcin

IMG_20170709_124703

W niedzielę 9 lipca br. grupa seniorów wybrała się na rajd rowerowy do rezerwatu przyrody „Janiewickie Bagno” celem odnalezienia maliny moroszki. Roślina ta w Polsce występuje niezwykle rzadko, pochodzi jeszcze z epoki lodowcowej i jest objęta ścisłą ochroną gatunkową.

Po dotarciu na torfowisko trzeba było pokonać kawałek lasu, aby dotrzeć w miejsce gdzie rośnie moroszka. Trud wyprawy został wynagrodzony, kiedy cykliści, znaleźli dość dużo liści i jeden owocujący krzaczek maliny. Wszyscy uczestniczy jednogłośnie stwierdzili, że była to bardzo udana wyprawa.

czytaj więcej »

Rajd rowerowy „Żukowo – Hel”

12.07.2017

22:11

Marcin

S1400079

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Żukowo, Łętowo, Brzeście „Mała Ojczyzna”, w ramach projektu „Bank Dziecięcych Uśmiechów” finansowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK otrzymało dotację w wysokości 3500 zł na rajd rowerowy wzdłuż polskiego wybrzeża.

Rajd trwał 7 dni, w tym czasie grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żukowie wraz z opiekunami przejechała 340 km międzynarodowym szlakiem rowerowym R10. Rajd rozpoczął się w sobotę 24 czerwca od przejazdu rowerami do Sławna a stamtąd szynobusem do Darłowa. Po południu wycieczka dotarła do Dąbek i Bukowa Morskiego.

czytaj więcej »

Przedszkolaki z Gwiazdowa na „Łętowskich Wiankach”

12.07.2017

21:36

Marcin

SDC17713Podczas tegorocznego Festynu na rozpoczęcie lata „Łętowskie Wianki”, swoje talenty artystyczne miały okazję zaprezentować Starszaki z Przedszkola Gminnego w Gwiazdowie. Przedszkolaki pokazały jak się tańczy twista i zaprezentowały układ taneczny do piosenki "Feel the rush". Pomimo odczuwanej tremy występ wypadł doskonale a dzieci zebrały gromkie brawa. Dzięki wspaniałej atmosferze nikt nie zwrócił uwagi na brzydką pogodę, wszyscy bawili się świetnie.

czytaj więcej »

Akcja „Bocian”

12.07.2017

21:21

Marcin

4

Dnia 6 lipca w Kwasowie przeprowadzono akcję ratowania bocianów zamieszkujących platformę na słupie energetycznym. Lokalna miłośniczka zwierząt, pani Janina Duszkiewicz zauważyła, że jeden z bocianów ma wokół szyi zaplątany sznurek. Na pomoc wezwano jednostkę Państwowej Straży Pożarnej, niestety interwencja nie przyniosła oczekiwanego rezultatu.

Szczęśliwie z pomocą przybyli pracownicy Pogotowia Energetycznego, którzy na wysięgniku udostępnionym przez Miejskie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Sławnie uwolnili bociana ze sznurka oplatającego szyję oraz nogę. Interwencja ludzi dobrego serca okazała się skuteczna, bocian nie odniósł żadnych obrażeń.

Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc bezbronnemu zwierzęciu serdecznie dziękujemy.

czytaj więcej »

Biesiada na Folkową Nutę i 10-lecie Stowarzyszenia Przyjaciół Warszkowa

10.07.2017

23:06

Marcin

DSC_0486

W minioną sobotę na terenie świetlicy wiejskiej w Warszkowie Stowarzyszenie Przyjaciół Warszkowa obchodziło jubileusz 10-lecia istnienia. Uroczystość obchodzona była w formie biesiady.

Obchody otworzył pochód, który wyruszył spod Kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Warszkowie. W korowodzie uczestniczyły zaprzyjaźnione zespoły ludowe, mieszkańcy Warszkowa oraz zgromadzeni goście.

czytaj więcej »

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rzyszczewo i Rzyszczewko podpisało umowę na udzielenie mikrodotacji w ramach Programu SPOŁECZNIK

10.07.2017

14:44

Marcin

SpołecznikPomorze Zachodnie

KARRDofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego

 

 

W dniu 28.06.2017 r. w delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie, w obecności Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja, przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Rzyszczewo i Rzyszczewko podpisali umowę na udzielenie mikrodotacji w ramach Programu  SPOŁECZNIK na projekt pn. ”Camp tenisa stołowego - nasze miejsce do gry”. Projekt został wysoko oceniony i spośród 100 nagrodzonych projektów  uplasował się na 6 miejscu listy rankingowej.

czytaj więcej »

Porzucony pies ma swój nowy dom!

06.07.2017

15:09

Marcin

S0694101

Ponownie udało się umieścić porzuconego psa w nowym, kochającym domu. Pies błąkał się po Gwiazdowie, gdzie był przeganiany od domostwa do domostwa.  Na szczęście znaleźli się ludzie ze złotym sercem i postanowili przygarnąć „znajdę”. Pies mieszka teraz w Gwiazdowie i miejmy nadzieję, że zostanie godnym następcą swojego poprzednika.

W ramach adopcji Gmina Sławno zapewnia trwałe oznakowanie pieska poprzez wszczepienie mikroczipa wraz z wprowadzeniem danych do ogólnopolskiej bazy zwierząt oznakowanych, jednorazowy pakiet szczepień okresowych (choroby zakaźne, wścieklizna), odrobaczenie, odpchlenie, odkleszczenie oraz – jeżeli nowy właściciel wyrazi zgodę - kastrację.

czytaj więcej »

Nowe nawierzchnie przy kościele w Starym Krakowie

06.07.2017

15:04

Marcin

IMG_20170704_085214Trwają roboty budowlane przy kościele filialnym w Starym Krakowie. Zakończono już prace polegające na wymianie nawierzchni ciągów pieszych wokół kościoła z kostki betonowej na kostką kamienną pozyskaną od samorządu Województwa Zachodniopomorskiego z rozbiórki dróg wojewódzkich. Nową nawierzchnię z kostki kamiennej zyskuje również droga dojazdowa do kościoła. Na realizację zadania została udzielona Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Franciszka z Asyżu w Barzowicach, dotacja z budżetu Gminy Sławno w kwocie 50 300 zł. Zakończenie prac planowane jest w połowie lipca br.

 

czytaj więcej »

Inauguracja X edycji Programu Działaj Lokalnie

06.07.2017

14:56

Marcin

DSC_2065

W środę, 5 lipca 2017 w siedzibie Darłowskiego Centrum Wolontariatu w Darłowie uroczyście zainaugurowano X edycję Programu Działaj Lokalnie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w powiecie sławieńskim.

Z 17 złożonych wniosków, dotacje przyznano 10 projektom na łączną kwotę 55.006,08 zł. Przypominamy, że z terenu Gminy Sławno wsparcie uzyskały: projekt Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starego Krakowa pn. „Promocja ruchu i zdrowego gotowania formą integracji społeczności lokalnej”, który otrzymał dotację w kwocie 6000 zł oraz projekt Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Żukowo, Łętowo i Brześcia „Mała Ojczyzna” pn. „Posłuchaj wnusiu” – dotacja w kwocie 4400 zł.

czytaj więcej »

Wakacyjna wycieczka dzieci z Boleszewa

06.07.2017

14:48

Marcin

20170703_153104

3 lipca odbyła się wycieczka edukacyjno-rekreacyjna zorganizowana dla dzieci ze świetlicy wiejskiej w Boleszewie. Na program wycieczki składało się spotkanie z ratownikiem na plaży w Darłówku oraz zabawa w krainie gier „Leonardia” w Krupach.

Dzięki spotkaniu z wykwalifikowanym ratownikiem dzieci poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na plaży. Dowiedziały się m.in. co oznacza czerwona flaga przy wejściu na plażę, jak niebezpieczne potrafią być fale morskie oraz na co szczególnie powinno się zwracać uwagę podczas wypoczynku nad morzem.

czytaj więcej »
1234567...195

LINKI-DZIALKI
lpr-LOGO
LINKI - STRATEGIA ROZWOJU GMINY(1)
LINKI - SIP
LINKI - GIAP
inwestycje
LINKI-rozbudowa SP
Linki - kaszuby
odpady_komunalne
Linki - Mapa zagrozen
cmentarze
LINKI - kdr
przygarminj_mnie
GNW-linki-prawa
LINKI-ENERGIA
LINKI-SPRAWDZ DOWOD
KALENDARZ
LINKI-las
LINKI-gmina w liczbach
POLOWANIA-LINK
wynajem_swietlic
szlak-rowerowy
porady_prawne
zwrot_akcyzy
rodzina
STMiG 2017 - BANER
STMiG 2017 - Makroregion - BANER

 

Szkoła w Żukowie

29.12.2016

12:57

Agnieszka

baner dol strony - szkola zukowo

Trwa budowa szkoły w Żukowie.

czytaj więcej »

Droga w Boleszewie

29.12.2016

12:43

Agnieszka

baner dol strony - Boleszewo - droga

Przebudowano ponad 6 km drogi powiatowej w Boleszewie.

czytaj więcej »

Rozbudowa szkoły w Warszkowie

29.12.2016

12:40

Agnieszka

baner dol strony - Warszkowo - rozbudowa szkoly

Rozbudowano i przebudowano część budynku Szkoły Podstawowej w Warszkowie.

czytaj więcej »

Droga gminna w Tokarach

28.09.2016

14:06

Marcin

baner dol strony - droga Tokary

W Tokarach przebudowano drogę gminną. Prace dofinansowano z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

czytaj więcej »

Mieszkania w Boleszewie

27.09.2016

14:47

Marcin

Boleszewo-mieszkanie

W wyniku adaptacji części budynku byłej szkoły w Boleszewie powstały 4 nowe mieszkania, które weszły do zasobu mieszkaniowego naszej gminy.

czytaj więcej »

Plac zabaw w Gwiazdowie

10.03.2016

14:23

Agnieszka

inwestycje2015-plac zabaw w gwiazdowie

Wybudowano zestaw zabawowy z 3 wieżami, zjeżdżalniami, drabinkami, ścianką wspinaczkową i pajęczyną, zamontowano huśtawki i bujaki, rurę strażacką oraz karuzelę na placu zabaw w Gwiazdowie. Teren ogrodzono i wzbogacono o tablicę regulaminową, ławki i kosze na śmieci.

czytaj więcej »

Droga powiatowa we Wrześnicy

10.03.2016

14:17

Agnieszka

inwestycje-droga wrzesnica

Powiat Sławieński w partnerstwie z Gminą Sławno wykonał przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Wrześnica. Zadanie sfinansowano z budżetów obu jednostek, środków Województwa Zachodniopomorskiego i Unii Europejskiej. Koszt przebudowy ponad 1,4 km drogi to prawie 946 tys. zł.

czytaj więcej »

Wiaty przystankowe

08.03.2016

13:35

Agnieszka

baner dol strony - wiaty przystankowe

Wybudowano wiaty przystankowe i miejsca dla podróżnych m. in. w Sławsku, Gwiazdowie, a ostatnio w.Kwasowie i we Wrześnicy.

czytaj więcej »

Droga w Warszkowie

08.03.2016

13:21

Agnieszka

inwestycje-Warszkowo - schetynowka II

Przebudowano kolejny, 900 metrowy odcinek drogi gminnej w Warszkowie. Na realizację inwestycji uzyskano blisko 590 tys. zł w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. „schetynówek”.

czytaj więcej »

Mieszkania we Wrześnicy

08.03.2016

13:19

Agnieszka

inwestycje-mieszkania-wrzesnica

Zaadoptowano pomieszczenia po byłej przychodni lekarskiej we Wrześnicy na mieszkania komunalne.

czytaj więcej »

PGWIAZDOWO

PSLAWSKO

przedszkole boleszewo

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE - EKOLUDKI

PAJACYKI

sp_bobrowice

sp warszkowo

sp_zukowo

ZSSlawsko

LINKI- ZS Wrzesnica

KPP-LOGO

KPPSP-LOGO

WKU-LOGO

DLGR

LINKI-SGD

PDS

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Sławno (C) Copyright 2014-2017

TREŚĆ